

Redakční systém versus klasické naprogramování WWW.
Ahoj, nevěděl jsem, jak to správně pojmenovat, takže jestli má mod lepší nápad, ať to přejmenuje, díky.
Tak a teď otázka. Rád bych si udělal rekvalifikační kurz a asi nejvíc mě zaujala tvorba WWW. Co jsem tak koukal, tak většina těch kurzů se zaměřuje právě na redakční systémy a tak se chci zeptat, jak je to s uplatněním. Myslíte, že má člověk větší šanci, pokud to umí od začátku do konce napsat, nebo už je to v dnešní době jinak a dává se přednost právě redakčním systémům ?
A pak případně, který redakční systém vybrat a proč.
Díky za postřehy.
Muj nazor je, ze predstava, ze proste naklikas web v redakcnim systemu je licha. Ono asi nejak jo, ale pokud to ma byt aspon trochu k necemu, tak si tam stejne potrebujes doprogramovat svy veci na miru.
V podstate teda i s redakcnim systemem je HTML + CSS nutnost a pokud bys umel i PHP tak by to bylo vubec nejlepsi.
Programovat si web v dnesni dobe uplne od zacatku povazuju za temer nesmyslnou cinnost, respektive pokud nemas programovani webu v malicku a neni to pro tebe hracka.
No, pokud se tim chces zivit, tak urcite zvladnout redakcni system(y) a zaroven se naucit HTML, CSS i PHP. Pak muzes delat nejen weby, ale i tvorit moduly do redakcnich systemu a prodavat je.
Takže v tom se víceméně shodnete všichni. No zkusím to ještě zvážit.
Opravdu nevím, co bych si měl vybrat za kurz. Nejsem člověk nějak extra manuálně zručný, take rekvalifikace třeba na svářeče apod. nepřipadá v úvahu.
Je fakt, že spoustu lidí si ten web to nakliká online v nějaké šabloně, jak už tady zaznělo.
Třeba nakonec zkusím nějakou grafiku, design. To si lidi většinou sami netvoří.
No upozornuju te, ze web versus grafika je z blata do louze respektive je to jeste horsi.
Kamos se rozhodnul, ze chce delat na sebe a ze se bude zivit grafikou, kterou ovsem zvladal uz v dobe toho rozhodnuti na hodne velky urovni. V podstate Illustrator mel v malicku a pomerne dobre zvladal i Photoshop a nejaky animacni softy plus uz byl pred casem zamestnanej v grafickym studiu. Dneska mas tvorbu grafiky jednodussi i v tom, ze krome shaneni zakazek, existujou i "fotobanky" jak fotky tak grafika, kam muzes svy prace umistovat (lidi vidi nahledy) a grafiky si od tebe kupujou. No neustale od ty doby nadava na "rusaky", protoze prej ty jejich grafiky na netu neskutecne jedou a hlavne jsou hrozne levny, takze konkurence obrovska.
Podobne to mas s web designem, ruzny sablony do RS apod. To dneska dela taky kde kdo, neni problem si koupit sablonu od cloveka treba z Brazilie, kterej asi chapes je schopnej delat dost levno.
Nechci te ani od programovani ani od grafiky odrazovat, ale jestli te neco z toho bavi a chces to delat jako konicka, tak je to super a je tam sance casem neco i vydelat, ale spolehat na to ve smyslu nejakyho pravidelnyho prijmu ... (jde to ale musis bejt fakt dobrej a to asi hned tak nebudes).
Pokud se tim chces zivit, je treba, udelat si nejake ukazky praci.
To je samozřejmost.
Jenom s tím živením to nebude až tak horké. Kdyby to hodilo měsíčně 5 000, tak bych byl spokojený
Pravidelny "rozumny" prijem to je pouze v pripade, ze se webmasteruje nekolik webu. Firem, co nejsou "chude". Ale nejaky Franta, co opravuje auta, tomu udelas web za 3 000, aktualizovat neco chce 2x v roce a za to da celkem 500 "k jeziskovi".
Jsou to vetsinou jednorazove prijmy, kdyz je zakazka a bez shaneni to je tak 1-3 za dva mesice. No a 10 jich je za 3 litry, jedenacta za 10.
Nauc se zprovoznit a obsluhovat RS a k tomu HTML, CSS, PHP, abys tam umel udelat vlastni veci.
Tak všechno podstatné bylo asi řečeno, mě to zatím stačí.
Díky všem.