Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může nový router po připojení zavirovat PC ?

Zdravím, mám PC starýho Della Optiplexe se starými XP Pro a ktomu léta bez problémů používám mobilní net od T-mobile s modemem Jauvej 3131. Po pořízení tablety jsem chtěl ale wifi router, abych mohl netovat v posteli... Koupil jsem ve výprodeji OKeje za pětikilo TP Link 3220, který jako jeden z mála umí USB připojení modemu. Po zapojení - PC přes LAN, tableta a mobil wifi vše chodilo ihned OK, s nastavením připojení na Net modem jsem se trochu potrápil, ale začalo to chodit super, rychle, bez výpadků... No, usnul jsem s tabletou na pupku a ráno chtěl předvést holce, jak to maká. Ale nic! Žádná data z Netu nešla, všechna připojení selhala, všechny servery nedostupné. To stejný na PC - vše nedostupné. Přepojil jsem tedy Jauwej 3131 rovnou do USB na PC, kde to léta chodilo, a situace byla stejná. Všiml jsem si, že na grafu toku dat neustále běží odesílaná data cca 100kb/s (rovněž v diagnostice sítě na PC "letěly" odesílané pakety), graf přijímaných dat se ani nezvedl, ani při požadavku přechodu na novou stránku - nemohl jsem aktualizovat antiviry, Seznam mi to sice občas najelo, ale v úplně jiný grafický úpravě a do mailu se nejde dostat. Babral jsem se stím 3dny, a zjistil, že mám vypnutý Firewal (já to neudělal),povolené výjimky, a jedna výjimka se jmenuje "xcdvniii" - tu neznám. Tak jsem to všecko nakonfiguroval, vyčistil všechny historie a disk - a ono to začalo chodit, žádná data se neodesílala, vše OK. Po zap - vyp PC se situace však opakuje, zase jedou někam data, nic není dostupné... Vše začalo tím připojením toho TP linku, PC mám teď projeté aktualiz. antivirama - nic nenašly, krom Netu funguje vše na PC normálně. Když opět nakonfiguruju Firewal, který se zase sám vypnul a znovu vše "vyčistím", tak to zas funguje. Nemůže být zavirovaný nějak ten Jauwej 3131, bojím se ho strčit do noťasu, aby se tam něco nepřeneslo. TP Link jsem už radši nepřipojoval, za 8let jsem v PC žádnou havěť neměl, teď nevím, co s tím? Díky všem za každou radu! Zdraví Alfi.

Co kdybyses k tomu nějak lépe vymáčknul..... Já s tím má problém už týden, před připojením toho debilního routeru jsem s PC a Netem žádný problém neměl... - 8 let, - jsem starší kus, ve 44 letech jsem se naučil s PC jen kvůli inzerátům a Datasheetům el součástek, nikam na Netu "nelezu" a najednou po připojení ofiko koupenýho routeru TOTO - co to je? Prg antivir nic nenajdou, jednou to jde - jako teď, a jindy to zablokuje Net a jen někam jdou data, cca 100kB/s v takových paketech, oddělených od sebe - pár mS(jako milisekund)a zablokuje mi to přístup kamkoliv na Netu. Já vím, vy tady na fóru neumíte číst delší popisy - články , radši pak 50 dotazů na vše a je to víc GB na serveru.... ---- Já to píšu radši hned, ať každý ví o co jde přesně a ušetří se Byte i čas.... Díky za odpo, Alfi.

A co sa mam k comu mackat. Pytal si sa, ci moze router zavirovat PC. Odpoved znie nie nemoze.
Ostatne sa riesit na dialku neda, pretoze tvoja diagnoza, ze pc je zavirene je velmi pravdepodobne chybna.
Ak ti problem sposobuje router (podla teba) tak ho vymen za iny a ak problemy zmiznu tak si to vyriesil nie?
Na riesenie (nielen) pc problemov staci sedliacka logika, moc nerozumiem tvojej, ze po vymene routra je podla teba chyba v pc.

rovněž v diagnostice sítě na PC "letěly" odesílané pakety

kam? na tom krámu nejde stáhnout a spustit tcpview? (příkazem netstat tě nechcu rozptylovat)

nemohl jsem aktualizovat antiviry

jsou k ničemu - zvláště když ti pouští viry do pc :) ostatně sám píšeš, že nic nenašly.
ty fak používáš několik av najednou? a funguje ti to?

Seznam mi to sice občas najelo, ale v úplně jiný grafický úpravě a do mailu se nejde dostat

možná vadný dns, pro jistotu nastav normální googlí.
možná dns cache znefunkčněná tajnými antiviry - už jsem psal, že máš všechny vykopat z pc?

vidím, že je čas na ranní pivo.

Dík konečně za nějaké to "vymáčknutí"... Jak jsem psal hned v úvodním dotazu, ten TP Link byl připojený pouze půl noci, bohužel bez "dozoru", a ráno už to nešlo. Jasně, že jsem vše vrátil do původní sestavy - pouze PC + USB modem Jauwej, TP-L je ze hry, ale dělá to pořád to stejné, někam to odesílá data a Net mám nepřístupný. Resetoval jsem Jauweje,vyčistil disk, projel PC av, nastavil znovu firewal (zapnul a zakázal vyjímky), a ono to začne chodit normálně. Jakmile vypnu a zapnu PC, je firewal opět přenastavený a zase někam letí data - v příloze je obr. grafu příjmaných a odesílaných dat.
Jinak ten tcpwiew je asi dobrý nápad, tuším, co by to mělo dělat, ale nevím, odkud to spustím - myslím správně, že by to mělo zobrazit adresy na které probíhá komunikace? Ještě kdyby to umělo zobrazit soubory či co to stahuje a odesílá, tak by to bylo dokonalý. Jinak pro info - ty av mi neběží současně, spouštím vždy po jednom pouze pro sken, trvale běží pouze Spybote.
Jinak díky, už jsem z toho zoufalej, PC je tady na vidieku moje jediné spojení se světem a takováhle nespolehlivost ("1x za 8 let") mě vytáčí... Alfi.
P.S.: Zrovna jsem někde četl, že určitá serie těch TP-L měla bezpečnostní díru, a pár set tis. se jich dostalo i do ČR. Ale že by hackeři měli zájem zrovna o data z mého PC, kde nic zajímavého není..., a že by stihli podchytit během pár hodin, že se připojil nový nezabezpečený router..?

Teď jsem zjistil, že když 10x za sebou (ze vzteku už...) vytáhnu z USBéčka modem Jauwej a zase ho tam zapnu, tak z 10ti pokusů to najednou 1x naskočí samosebou (bez jakéhokoliv přenastavování PC) správně, žádné pakety se nikam neodesílají, Net chodí jako víno... - prostě jako dřív, OK. Když si na časové ose roztáhnu ty odesílané pakety, když to "blbne" , tak mi připadá, že je "tvarově" jeden jako druhý - tzn., že se v pulzech odesílají stále stejná data, jakoby nějaká "smyčka" (jako když se manuálně tvoří nějaký digitální hall části skladby - jako ve zvukařině), která ty stejná data odesílá v časových intervalech furt dokola - ale jaká a odkud a proč?!! Když tahle "odesílací datová smyčka" běží, PC nevysílá žádné požadavky na načítání stránek či kontaktování serverů, a pokus o načtení stránky vždy skončí hláškou, že není dostupná - vypršel časový limit pro odezvu stránky... apod... Kdyby se mi tohle stalo v audiotechnice, měl bych to za minutku vyřešené, "tady" (jako v PC světě), kde je všecko virtuální se s tím serrrru už 14 dní a furt nic! Poraďte prosím nějaký tip, kam "šáhnout" -- dííííky moooc !!! Zdeptaný Alfi.

píšeš příšerné dlouhé eseje, které nikoho nebaví číst. všechno nacpané do jediného odstavce, tak člověk zbytečný odstavec přeskočí -> popíšeš a4 a nepíšeš vlastně nic.

léta bez problémů používám mobilní net od T-mobile s modemem Jauvej

tak si nestěžuj na nefunkčnost. to nemusí být chyba tplinku, ale vlastnost toho huawei.

psal jsem o vadném chování dns - neuvedl jsi jaké dns používáš, jestli je získáváš z dhcp operátora nebo je inteligentně umíš na wan routeru nastavit na něco spolehlivého (tzv. public dns).
do funkce dns mohou zasahovat pochybné antiviry: přesný model jsi taky neuvedl, ale prý ti neběží rezidentně. budu dělat, že tomu věřím.

xp mají extrémně špatného správce úloh, process explorer je u nich skoro povinnost:
- co přesně spouští celý řetězec za rundll32 uvidíš v registrech ve větvi run, méně pravděpodobně v plánovači
- k čemu patří/kam vedou manager.exe a teatimer.exe? jestli je to součást potratu spybot, odinstaluj to svinstvo a přestaň se divit, proč je pc nefunkční.
jak vypadá tvůj soubor hosts po zásahu spybotu? jestli tam bez tvého vědomí přidal desítky-stovky záznamů, nediv se nesmyslným nefunkčnostem.

ad tcpview: tebe má zajímat, jestli potenciálně zavirovaný pc neleze na nesmyslné ip/servery.

Fakt superrrada! Ještě jsi zapomněl připsat, a ty si rovnou lehni do rakve... - no, ono to dlouho trvat nebude, mám 1/2roku 4.tý (nejvyšší) stupeň selhání srdce, měl bych jen ležet v posteli, místo toho jsem celé dny u míchačky, lezu po střeše,řídím (a draze platím) partu brigádníků,co mi tu kopou odpady a žumpy, abych nemusel další- 3.tí zimu lítat 50m přes dvůr na latrinu..., jezdím kácet do lesa, abych měl čím topit , o tekoucí natož teplé vodě se mi jen zdá..., do toho se snažím stále udržet moji firmu na výrobu a servis speciální elektroniky...- takže na hraní s PC není čas. Na vše jsem uplně sám! Před léty jsem si "válel šunky" ve své vývojové laboratoři v Praze, s PC si mohl hrát (a poznávat jej) celé noci, druhý den ráno ve tři odpoledne mi stačilo zajít ke kámošovi do autodílny, tam spravit 1-2 "neopravitelné" el. jednotky, večer dát božkov, a měl jsem na 14dní vyděláno, a mohl jsem si hrát s PC...-nemyslím hry. Jenže Pražská privatizace mě vyhnala na venkov do hnoje, kde nemám čas ani spát..!
Takže jezdím osobním vozem Š440 Spartak, provozní vůz mám Š1203, nákladní Avia30, autobus Neretva, PC mám dva Delly Optiplexy minitowery a v nich stará dobrá XP Pro.... - a nic na tom všem nehodlám 50let měnit! -- Já se omlouvám, vím, že to sem vůbec nepatří, ale aby tu drazí rádci věděli, komu to píšou... Jasně, že mám nový ntb s W10, ale vidím rozmazaně display (nastavení všeho vč. Clear Type nepomáhají - moje vada), takže pro mě nepoužitelný (mimochodem, ten tu chybu s odesíláním dat nemá, ale zase nedávno mi sežral za 2dny celou FUPku 3GB, i když jsem na něm nic nedělal), mám i tabletu Galaxy4, nějak jsem se po nocích v nemocnici zžil i s Androidem, na tamní wifi to běhalo skvěle. Proto jsem chtěl wifi i "domů" - teda na staveniště, abych si mohl drahocenné chvíle v posteli zpříjemnit ještě Netem, proto ten Router, který vše posral.... A já teď nevím, jak 100 hoven. V praze by mi to "můj počítačový mág" zmáknul asi za 20 sekund, ale kde je teď pro Praha....
Díky všem za každou radu - Know How , néé typu: "vyhoď to a kup nové" - to je sice dnešní trend, ale né každému to vyhovuje, navíc je to z 90% zbytečné. Stačí opravdu ta vědomost "Know How" , pak jeden zásah (ať už manuální nebo virtuální) "A JE TO" ! -- Je tu někdo takový?!
Zdraví Alfi.

Fakt superrrada! Ještě jsi zapomněl připsat, a ty si rovnou lehni do rakve... - no, ono to dlouho trvat nebude, mám 1/2roku 4.tý (nejvyšší) stupeň selhání srdce, měl bych jen ležet v posteli, místo toho jsem celé dny u míchačky, lezu po střeše,řídím (a draze platím) partu brigádníků,co mi tu kopou odpady a žumpy, abych nemusel další- 3.tí zimu lítat 50m přes dvůr na latrinu..., jezdím kácet do lesa, abych měl čím topit , o tekoucí natož teplé vodě se mi jen zdá..., do toho se snažím stále udržet moji firmu na výrobu a servis speciální elektroniky...- takže na hraní s PC není čas. Na vše jsem uplně sám! Před léty jsem si "válel šunky" ve své vývojové laboratoři v Praze, s PC si mohl hrát (a poznávat jej) celé noci, druhý den ráno ve tři odpoledne mi stačilo zajít ke kámošovi do autodílny, tam spravit 1-2 "neopravitelné" el. jednotky, večer dát božkov, a měl jsem na 14dní vyděláno, a mohl jsem si hrát s PC...-nemyslím hry. Jenže Pražská privatizace mě vyhnala na venkov do hnoje, kde nemám čas ani spát..!

Doterajsich XY rokov si bol kde, ze ti nevadilo kadit do latriny a so vsetkym si sa splasil na stare kolena, kedy to mas mat uz davno vyriesene? Nerev tu teraz, sam si za to mozes ze nemas ani WC. Co takto sa zobrat a daco so zivotom spravit namiesto revania ako decko? Sa uvedom si chlap, preboha...alebo si neschopna troska? Popisujes co vsetko si robil a co vsetko vies....a taketo zaklady k zivotu potrebne mas u prdele? Opovaz sa este papulovat, pretoze aj ty sam vies, ze mam pravdu.

Ze stale existujes v roku 1965 a s tym spojenym uvazovanim, ze televizor ma vydrzat 40 rokov, nikoho nezaujima....dnes je ina doba, vyrobca zrusi podporu a mozes sa aj zastrelit, nikoho to nezaujima ze tebe daco nejde a nic nechces menit. Takze sa bud prisposobis, alebo budes trpiet neporiadne fungujuci HW, lebo neexistuje podpora. Ze budes vsade vyplakavat, co ty chces a ako ti to nejde, opat nic nevyriesi.

Hras sa na strasneho supertechnika ale niesi schopny ani "huawei" napisat spravne, ty jauvei :D
....tolko k tvojmu vyplakavaniu nad vecami vseobecne vyse 20r znamymi a ktore sa kvoli tebe nezmenia. Uvedom sa, si v 21. storoci.

A co sa tvojho problemu tyka - virus z noveho routeru nechytis, nemas ako. Ano, existuju backdoory a v poslednej dobe aj zavirene ubiquiti wifiny...no u huawei sa nemas coho bat, co sa virusov tyka. Neries.
Z tvojho popisu to skorej vyzera, ze si sa proste nejak zaviril - nikoho sa nepytaj ako, pretoze to nik nevie - proste sa to nejako stalo a mas rozdrbany OS. Ked chces byt isty, ze si sa problemu na 100% zbavil, sprav format a cisty reinstall. Mozes samozrejme pouzit rozne antimalware a antivir programy, no ak sa nahodou ta verbez za nejaky cas vrati, vies preco. Pretoze v systeme uz nejaky bordel predtym bol.

No samozrejme pocitaj s tym, ze ti pojde cim dalej tym menej tychto programov - pretoze sa ukoncuje podpora.

To Shiro: Já s ničím nevyplakávám na stará kolena!!! Já žil 45let v Praze, v bytě s invalidními rodiči, o které jsem se musel posledních 10let před jejich smrtí starat jako o total ležáky, do toho jsem ještě dělal eletroniku, vybudoval el. laboratoř...-takové věci, na které se tenkrát "čumělo", krom toho jsem si v 93r koupil Teslu Přelouč, pak něco dalšího..., v r.02 pak Magnet-sklady Pardubice, prostě takové radůstky... Jo, milionář nejsem!(povídání by bylo o tom někam jinam). Na léto se pak jelo s kamionem nebo busem a mejma i nemejma lidma někam pařit - do lesa! S barevkou a aparátem. Já musel vždy za pár dní jet domů zkontrolovat "naše" (nemám žádné příbuzné, co by to udělali), a bylo jedno jestli pojedu tahačem, busem(mojim) a vše tam zařídit - uvařit, uklidit, nakoupit.... - už jste někdo jeli do sámošky autobusem a stáli přes celej chodník venku, že se dveře busu otevíraly přesně proti dveřím samky..? Já jo - kolikrát.... - já nebudu sem nic dalšího psát, nepatří to sem...!
Ale to neznamená, že i kdybych si mohl koupit, což teď už nemůžu, vše nové a moderní, že to udělám! Nikdy! Jsem na něco zvyklý, mám to rád, umím to užívat a spravovat... (no teď jsem napsal zase blbost- spravovat umím třebas almaru z RTÓčka, ale ani dvojspojková almárka DSG mi nejni cizí...), a užívat ku prospěchu mému, bez nebezpečí infarktu.
Jinak umím spravit tu zmíněnou telku z 60tých let i dnešní LCDéčka s nejčastější chybou v okolí grafickýho modulu - BGA pouzdro - jak jinak..., ale i to se dááááá.
Ušetřete mě prosím těhle výplodů, prosím o radu, kam zasáhnu, a už ty data nikam nepoběží a otevře se opět kanál pro Internet.
Díky moc, Alfi.

a zase litanie co si vsetko robil, ale taky zaklad ako WC riesis az teraz v 50tke? Nic k tomu si nenapisal, iba kopu dalsich veci.

'Ale to neznamená, že i kdybych si mohl koupit, což teď už nemůžu, vše nové a moderní, že to udělám! Nikdy! Jsem na něco zvyklý, mám to rád, umím to užívat a spravovat

Tak odlet na Mars zalozit vlastny socializmus, pretoze celosvetovy kapitalizmus takto neexistuje. $$ sa musia tocit a tomu neprospieva, ze sa preda 1 TV za 20 rokov, pretoze to dlho vydrzi. Bud sa prisposobis, alebo skor ci neskor skoncis s hardwarom bez podpory vyrobcu a nespravis s tym nic.

Takisto usetri aj ty nas svojich vyplodov, nakolko si si moho poondene WC postavit uz v 30tke namiesto parenia s bandou ludi. Teraz nerev ze hento a tamto, mozes si za to sam a nik to za teba nespravi.

prosím o radu, kam zasáhnu, a už ty data nikam nepoběží a otevře se opět kanál pro Internet.

takto to nefunguje, ze zazracne kliknes. Co som napisal predtym si spravil? Nikto k tebe nevidi a taketo riesenie problemov cez hocijake forum vyzaduje davku vedomosti a samostatnosti. Inac to daj na reinstalaciu do PC servisu, ked ani nevies co znamena pojem "nabootovat" alebo "bios".

Najprv musis zistit co sa u teba vlastne stalo a k tomu sme sa cely cas nedobrali. Tiez otestuj ten modem na inom pc, ci tam internet pojde aby sme vedeli, ze ta neodstrihol tvoj mobilny operator.

To Shiro: No tak postěpenno: Nabootovat vím dobře, co je ,- nemám z čeho, vše mám OEMky, když jsem to zkoušel z Francouzských (kdysi) CD Profi boot XP Pro, co se dodávají k 300kW cyklokonvertorům (kde dodnes běží ke spokojenosti stále XP Pro One Touch - jako dotykovka displaye), tak to selhalo- chyběla nějaká knihovna DLL. Jen tak na okraj, kdybys stál vedle tý 300kW turbíny na vzduch, neboli většího větráku, a šáhnul na dotykovce "něco "vedle"" a pak dal Enter, tak už tu dneska nepíšeš... - to jen tak na okraj, kde by ses neudržel... - já se dovedu poprat s problémem většinou - skoro vždy, SÁM , a nikoho neotravuju, když to pro mě není neřešitelný, kurva !
Zrovna tak jako Bios vím dost dobře, co je, mám EMI Bios, i vím, co se v tom dá nastavovat a co to dělá! Aj umím vyměnit battery i při vypnutém PC, tak aby Bios nespadl, stačí připájet supercond, který tam pak nechávám, pač má lepší kapacitu než ta blbá baterka.
Tak máš nějaké řešení mojeho problému? Abych nemusel dělat Reinstal - to je píčovina! - a nemusel jezdit 120km za mojím PC - Mágem do Prahy, který to vyřeší za 20 sekund....?!!
Alfi -- nasranej už.

Tak máš nějaké řešení mojeho problému?

napisal som ti, co mas spravit. kasles na to.

Abych nemusel dělat Reinstal - to je píčovina!

pri podobne rozdrbanom OS musis pocitat s tym, ze sa tomu nevyhnes. a je fuk ci sa ti to paci alebo nie.
PC sa s tebou dohadovat nebude, ono proste nebude fungovat a je mu fuk co si myslis.

má ten router autokonfiguráciu,t.j automatické získanie konfigurácie od poskytovatela internetu ,alebo aspoň doprovodné cd s autokonfihuračným doprovodným programom ? takisto pripojený modem je prednastavený na získanie konfigurácie od operátora ? obvykle musí mať modem buď prednastavenie 3G/hsdpa/LTE,alebo predvyplnené číslo #*99 bez hesla a mena užívatela a po autorizácii v sieti operátora si už natiahne potrebné údaje automaticky,pokial tam nejaký antivír/firewall zablokuje alebo natlačí niečo iné a modem,ani router sa neskonfiguruje na údaje operátora a pripojenie zlyhá,v routri musia byť nastavené,alebo získané dns servery operátora/poskytovatela internetu,inak sa modem takisto neautorizuje v sieti operátora a vyblokuje ho samotný t-mobile ako neautorizované zariadenie.....

To Audax: Ten vlastní modem 3/4G od T-mobile funguje uplně OK, i s dalšími PC - ntb mý mladý (jako přítelkyně), to chodí super. Něco jsem si "zatáhl" , či přenastavil ve svém PC Dell Optiplex GX 620 (minitower), a snad poprvé jsem v této situaci. Nechci "Reinstall" , už jednou jsem to absolvoval - kvůli total havárii HDD, a od té doby mi nechodí mnoho hodně mnou využívaných prográmků - k zlosti!!! (nikdo, ani já nevím, jak se to jmenovalo...). Hele, Ty asi víš, jak na to, prostě v tom připojení modemu k operátorovi to ale není - to chodí, ale na "mojem PC" to zanechalo stopy - něco někam odesílá.... - a přes to se nejde dostat na Net, prostě nenaběhnou ty "aktivační" data, furt jen ten mlejnek datových paketů - jakých, odkud, PROČ ?! - který vše zablokuje! Díky moc! Alfi.
PS.: Teď třeba píšu přes ten "zablokovanej" Net, občas mi nějaké stránky naběhnou, ale taky kolikrát hned spadnou...!

málo pravdepodobné, že by ten router niečo napadlo zvonka, ten 3g internet asi nebude ani mať verejnú IP
teoreticky to mohlo prísť z niektorého počitača, ktorý si na wifi pripojil
tým routrom si tie zariadanie pospájal do jednej siete, neviem či si predtým mal nejaký switch

na čistenie skús použiť malwarebytes, eset.. najlepšie v núdzovom režime

To ms : já bych si tu dvaačtyříctku taky teď ještě dal, ale asi si dám k hlavě spíš už tu svou čtyřiačtyřicítku..... Jinak se z toho zjevím! -- Teď mi to chodí-Net, a ráno to zas nepůjde, zase někam půjdou "zasmyčkovaná" data..... Kurňa pomozte lidi! Alfi.