Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10 OEM key

Ahoj,
Už jsem měl vybrané komponenty do nového PC a pro jistotu jsem svůj košík ještě zaslal kamarádovi.
Okamžitě mi vytkl, že nemám kupovat Win 10 za 2800 Kč. Místo toho mi zaslal odkaz : www.kinguin.net

Win 10 za 700 Kč. To nezní vůbec špatně. A já se vás ptám, v čem je háček.
Vím, že je to OEM licence, to je v pořádku. Jenom mě zaráží ta cena. A hlavně jak je to s instalací, když si budu PC sestavovat sám. Děkuji.

Kdyby ti poslal odkaz na torrent na The Pirate Bay, měl jsi to ještě o 700 levnější.

V tom obchodě bych (já osobně) nic nekupoval a nikomu to nedoporučoval. Právě kvůli těm háčkům. O podrobnosti, jak to tam funguje, jsem se nikdy nestaral.

Nekdy to jsou preprodavane nevyuzite licence z pocitacu, ktere s tim byly dodavany, ale na PC sel jiny OS a ta licence se nevyuzila, takze to muze byt OK, ale jak uz tu bylo zmineno hrozi i moznost kradene licence, kterou po case Microsoft zablokuje. Proste je to levne, ale riskantni, je na tobe abys to zvazil a rozhodl se, muzes na tom vydelat nebo taky prodelat.

Zatim ohledně toho panuje docela boj, ale asi bych to shrnul nějak takhle (je to sice 2 roky staré shrnutí, ale žádný pokrok asi nenastal) :

1.
- Soudní dvůr Evropské unie svojí interpretací evropské směrnice 2009/24/EC dal jasně najevo, že software je možné přeprodat bez ohledu na to, zdali jej původní nabyvatel zakoupil na datovém nosiči nebo stáhl z Internetu.

2.
- Soud ale specifikoval podmínky, které je nutné splnit, aby bylo možné takový software prodávat.
- Předně se musí jednat o software, který byl původně, resp. poprvé, zakoupen na území státu, který je členem Evropského hospodářského prostoru (European Economic Area, EEA). Do něj patří všechny země Evropské unie (EU) kromě Chorvatska, ale také Island, Lichtenštejnsko a Norsko.
- Pokud se rozhodnete software prodat, musíte být jeho majitelem. To lze prokázat například dokladem o koupi, účtenkou či fakturou. Zároveň lze přeprodávat pouze takový software, ke kterému výrobce neposkytuje časově omezenou licenci.

3.
- Přeprodat je pochopitelně možné pouze takový software, který jeho původní nabyvatel přestal používat. Prodejce tak musí prokázat, že software odinstaloval a nadále ho již nepoužívá.

4. (to už je ale spekulativní, protože to prohlásila, mimo jiné, právnička MS)
- Softwarové společnosti ale varují, že pokud kupujete software z druhé ruky, jste to právě vy, kdo nese odpovědnost za splnění všech těchto podmínek.

Určitě by se mi do toho chtělo jít...

Tak když mi vystaví fakturu zloděj, tak je mi to k hovnu. Jinak o tom přeprodeji jsem psal výše - měl bys k tý faktuře dostat taky originál fakturu toho přeprodávajícího...aby se splnila jedna z podmínek ES (místo originálního/prvotního prodeje). Nicméně to nejspíš nikdo kontrolovat nebude a za 3 kila...

Na doma sukromne pouzitie nemusis skladovat faktury, si myslim ze ziaden zakon to neprikazuje. Povies ze mal som a vyhodil som, alebo zozral to pes. A ked mi potom nedokazu se som to ziskal nelegalne tak ma mozu ehm. U firiem je to tusim ine tam je nejaka povinnost ci co uz zo zakona, do firmy by som taketo licencie urcite nebral.