BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Co to su za bedne? Neni vhodne to takto zapajat, kvoli naslednej (ne)kvalite. A ak nahodou je jeden z nich vyskac alebo nesirokopasmovy, tak to ani mozne vobec neni.
Inac nevedeit zapojit 2 veci do serie, to uz je fakt sila. X - neco | neco - neco2 | neco2 - Y
Jeden pár reproboxů je třípásmový, druhé dva jsou dvoupásmovky. Kmitočtové charakteristiky neznám, ale předpokládám, že budou dost podobné. Říkal jsem, že na elektroniku jsem pako, navíc mi už hlava nepálí jako dřív, jsem důchodce. Nicméně návod na zapojení, nebo schémátko mi ve tvé odpovědi chybí. Ale dík.
Schémátko je v první odpovědi, když už je puzení tohle zkoušet. Dvě bedny v sérii není nejlepší nápad.
A proč by to neměl být nejlepší nápad? Ten další pár bude v jiné místnosti. Kromě toho můj zesilovač je navržen na 4 až 16 ohm a já teď na něm provozuju 3,2 ohm, takže mám trochu strach aby nebyl přetěžován.
No tak to zkus.
Pokud je kvalitně udělaný, tak musí těch 3.2 ohm vydržet. Také bys mohl napsat co to je za zesilovač, jinak do serie funguje, ale s menší hlasitostí. Přitom akustický tlak se sčítá, takže dvě bedny na sobě (čtyři) hrají hlasitěji. Ovšem je lepší je zapojit paralelně.
Myslím, že značka zesilovače není důležitá, je to německý mini zesilovač CTA 100 s deklarovaným výkonem 100 W, takže odhaduju tak nejvýš 20 W RMS. Výkonová rezerva pro ozvučení bytu určitě je. Nečetl jsi pozorně, bedny nebudou na sobě ale ve dvou různých místnostech.
Schematko je v oboch odpovediach aj v tej prvej, a aj v mojej.
Zapojit to do serie mozes ale hrat to nemusi moc dobre, lebo impedancna krivka tych bedni bude odlisna a aj rezonancne kmitocty sa prejavia a take srandy. Ale hrat to nejak bude, v tom problem neni.
Jde, ale může se dost lišit hlasitost těch 2 v sérii ... a kvalitě zvuku to určitě neprospěje. Klidně to zkus.
Tady se asi neřeší hifi, protože neznám kvalitní zesilovač, co by měl rozsah do 16 ohm. To budou integrované obvody.
zesilovace nemaju hornu hranicu, kludne tam mozes pripojit aj 150000 ohm. Vsetky. (P.S. len to potom bude jaksi tichsie :D)
Hmm asi máš pravdu, u mého se píše výkon do 4+8 ohmu nic víc. Jo a nepsal jsem nic o tom, že by to nefungovalo, je jasné, když větší odpor, tak nižší hlasitost. To je logické.
prosímtě ježuro, vždycky je poznat, že nejsi elektrikář.
tvoje komentáře k čemukoliv z fyziky jsou slušně řečeno "z jiné planety".
A co jsem napsal špatně? A ještě dotaz: co má společného elektrikář vs hifi?? Řekl bych, že nic.
Navíc jsem několikrát v životě zažil s elektrikářama hádku na téma dráty k bednám vs pruřez, oni tvrdili, že tlustej drát je blbost, přitom blbost je to co tvrdili.
já se tvými odpověďmi vždycky bavím, ale někdy je to až na mokrý kapesník na hlavu.
mám na zesáku napsáno jen 4-8ohm - bože.
že elektronika funguje podle fyzikálních zákonů, už by konečně mohli hifistům prozradit.
ale nenech se rušit, budu se bavit dál.
Já to myslel tak, že v technických parametrech se nepíše rozsah 4-16 ohm, ale jen 4-8. Nic víc jsem nechtěl říct, tenhle rozsah se píše u (jak to nazvat) no prostě u komerce.
Díky všem za příspěvky, opravdu nejde o hifi a už se to tady zvrhává na neslušnou diskuzi mezi uživateli, takže ji končím. Tohle opravdu nikoho neobohatí.