
teoretická základna – číslicové zpracování dat; aritmetické operace
Zdravím zpracovávám maturitní otázku a nevím si rady s částí "teoretická základna – číslicové zpracování dat; aritmetické operace" mohl by mi někdo poradit či přiblížit o co se konkrétně jedná? děkuji
Podivej se do svych zapisku, nekde tam budes mit jak se vlastne ta cisla zpracovavaji uvnitr v pocitaci a jak je delana aritmetika, tak si z toho udelej vypisky (podle toho, co jste probirali, protoze to asi budou u zkousek chtit slyset. Ja osobne bych asi psal o binarni soustave, ulozeni cisel, popsal nejake ty operace jako scitani, odcitani, nastaveni priznaku a jak to souvisi s registry a od toho se odpichnul ke slozitejsim vecem. Pokud by me nezastavili, tak bych letem svetem probral ulohu OS a filesystemu, zaklad databazi a dotazovani nad nima a pripadne nejake ty expertni systemy, nebo taky distribuovane vypocty. Ale to uz bych asi byl zcela mimo rozsah maturitnich otazek)
ještě bych přidal rotaci vlevo a vpravo a její užití.
Od toho bych se naopak odpíchl k logickým operacím jako je AND, OR, XOR a případně jejich "negativním" variantám (NOT, NOR, XNOR), určitě bych nepřelaďoval na OS a FS atd.
teoretická základna...
bylo by hodně dekadentní vzpomenout a2+b2=c2 ?
A nenapadlo nikoho ze co su "ta cisla" a jak vznikaju? Len o tom sa da rozpravat aj hodinu.
věda o lži? kolik je 1+1