BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
2,5" HDD a k tomu nějaký hezký aluminiový boxík, jak tady bylo nejméně stokrát doporučováno.
a prečo nie nejaký "postavený" ?
Pretoze na tomto svete sa zaraba dvomy sposobmi:
1. vytvorim nieco nove a hodnotne pre ludstvo (ale takych je malo)
2. alebo ojebabrem zakaznika a usetrim (takych je az prilis moc)
Prvotne 2.5" externe "krabicky" vznikli z notebookovych diskov a v kabicke bol SATA/USB prevodnik.
Ked Ti USB prevodnik zlyhal (alebo si nedoparenim vylomil konektor), tak si kupil novu "krabicku", alebo si pripojil harddisk k stolnemu PC.
Ale kategoria 2.prisla na to ako usetrit (citaj = ojebabrat), takze ziadne SATA na disku, ziadny SATA/USB prevodnik, ale zadratovane USB priamo na elektronike disku.