
Ako dlho este vydrzí?
Otazka: Ako dlho este vydrzi doska s kondenzatormi v takomto stave?
Ake bolo moje prekvapenie, ked som vybral zdroj (vymena - odisiel na inom kompe). Je vobec mozne aby komp v takomto stave fungoval? - kym bol v nom zdroj, kolega na nom pracoval kazdy den - absolutne bez problemov. Doska je Gigabyte GA - 6VTXE.
link na foto: http://img214.imageshack.us/img214/8697/kondezatory ep2.jpg
Samozřejmě, že desky v takovémhle stavu fungují - a překvapivě stabilně.
Však taky proč by nefungovaly stabilně když jsou ideálně zahořené kondezátory to musí šlapat jak drak
Krásně Vám "vybublaly". Nedokážu říct jak dlouho vydrží deska v běhu, ale věřte či ne, moc dlouho to nebude.![]:)](https://static.poradna.net/images/smiley/evilsmile.gif)
Ja vam verim, ale neviem ako sa k tomu postavi nasa ekonomka - ona drzi kasu
Ju zaujima len to, ci pc funguje, do buducnosti velmi nepozera...
Ale bude - rok, možná i dva...
Já bych na tom jel dokud to půjde, pak zkusit vyměnit ty elyty.
Jindra
až elyty přestanou filtrovat, zvýší se zvlnění napájení, a procesor se bude stále restovat - to už je pozdě teprve něco shánět.
začal bych shánět kondenzátory se zvýšenou teplotní odolností, aspoň na 85°, a zároveň mají mít nízký esr - v katalozích bývají zaškatulkovány zvlášť.
mizerný boxovaný chladič intel, který špatně chladí a jen topí = podíval bych se po efektivnějším chladiči, je kolem celkem místo.
no já nevím, brtníku, k tomuhle boxovanýmu chladiči Intel jsem přidával pouze odpor 68ohm, aby to tak neřvalo. Jinak s ním nebyly problémy, PIII nebyly takový kamna jak Prskoty. Ty kondy bych vypájel a vyměnil, je to práce na max. půl hoďky i s demontáží a montáží bordu. Dneska zrovna jsem jich na jednom prkně měnil 12...
Toto ste mi nemal hovorit - tajne som dufal, ze sa konecne toho vraku zbavim. No nic - poradnu ekonomka citat nebude
by ma prinutila vymenit ich /ani trochu sa mi do toho nechce/.
Socket 370, celeron 566, box chladič a měl v maximu asi 42C. Jednou jsem i zapomněl připojit ventilátor a jel asi tejden jen na pasiv a ani jsem si toho nevšiml....
jj a tyhle větráky se točí dodnes...
Brtníku, brtníku, doporučovat kondenzátory na 85° a s velmi nízkým ESR - to je na hodně dlouho shánění. Naštěstí. Protože kondenzátory s velmi nízkým (ne jenom s nízkým!) ESR jednak musí být na 105° a krom toho se na 85° ani nedělají (na tuto teplotu se dělá jenom ten nejběžnější šmelc).
Nicméně věřím, že se jedná jenom o úklep z tvé strany a dělám kolem toho takový rozruch jenom proto, aby někdo jiný, méně informovaný, tam nechtěl skutečně strkat kondenzátory na 85°.
Jinak, pro kondenzátory v takovém stavu, jako jsou v ukázce, platí co nejrychleji vyměnit - nejlépe desku, nebo alespoň ty kondenzátory, než to zničí nějaká data. Ale to už bylo dostatečně důrazně řečeno.
ne, výměnou kondů se fak nezabývám.
souhlasím že 105° je správné řešení, bral jsem to: 1) z hlediska toho co půjde pravděpodobně sehnat, 2) na fotce vidím že kondy jsou poměrně daleko od chladiče (u boardu kde těsně lemují patici bych to nepsal), 3) nakouk jsem do gme katalogu a viděl že low esr elektrolyty mají na 105° i na 85° - čili teď doufat že to bude na skladě.
v příspěvku jsem původně chtěl napsat na vyšší teplotu, ale nikdy jsem ty kondy v maloobchodě nekupoval, nebyl jsem si jist sehnatelností. dobrá, slibuju že už se do kondů na boardu nebudu plést, a kdyžtak uvedu link na tvůj příspěvek
Nic takového slibovat nemusíš, klidně se pleť dále. K té vyšší teplotě: Kondenzátor se nafoukl, protože se příliš zahříval. Byl by nesmysl tam cpát kondenzátor s nižší tepelnou odolností, aby se znovu nafoukl ...
No MSI deska co před dvěma rokama byla s athlonem XP 1700+ nestabilní ve hrách /kondíky asi 6ks ve stavu přibližně jako na fotce/ mi donedávna sloužila s duronem 700 jako počítač na stahování. Uptime i 2měsíce
Te'd to používám jako záložní pc na internet.