BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
čím jsi dělal kopii - kopírováním nebo imagovacím programem?
máš asi pořád zapojené oba disky v pc, ten starý jako první? který disk je označený jako bootovací (active)?
čili problém není v tom jak změnit d: na c:, ale ta kopie je buď špatně udělaná (nejde o klon disku), nebo taky jsou špatně zapojené disky. ntloader nemá žádné prostředky na skrývání starého systému, pokud je starý disk zapojen jako první, holt má furt písmeno c:
taky by stálo za upřesnění, co myslím tím že "systém bootuje z d: ale všechno spouští z c:"?
dáš start - spustit - set [enter]
vypíše ti to nějaké proměnné o prostředí systému.
systém bootuje z d: -> myslel som tym ze d: je bootovaci teda active
všechno spouští z c: -> napriklad mam nainstalovane ICQ (C:/Program Files/ICQ), po kopii disku sa to rovnako vytvorila kopia ICQ (a vsetkoho ostatneho) aj na D: lenze ked dam start/all programs/icq tak to stusti z C:
set vypise celkom vela veci, napriklad:
Takze ak by sa to dalo zmenit tak by to mozno problem vyriesilo aj tak trvam na tom ze ak by sa nejakym sposobom dalo zmenit D: na C: tak by to bolo riesenie.
ne, máš špatně zapojené disky, ale možná že tvoji novou instalaci ještě nemusíš rovnou smazat - záleží na tom jak moc jsi současný stav ručně "opravoval".
acive nastavený oddíl současného D: by byl v pořádku. špatně ovšem je zapojení disků kdy jsi nechal starý disk jako první - systém ti začne bootovat z d: a narazí na obsah tvého zkopírovaného (d:)\boot.ini:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDO WS="...
ten mu říká že má jít na první viditelný disk (tvoje staré c:) a první partition, tam že je jeho systém. a startují ti staré windows :(
příkaz set vypíše hafo proměnných, ty důležitější jsou (a podle nich vidíš který z tvých systémů vlastně nastartoval):
HOMEDRIVE=C:
Path=C:\WINDOWS\system3 2;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem
ProgramFiles= C:\Program Files
SystemDrive=C:
SystemRoot=C:\WINDOWS
USERPRO FILE=C:\Documents and Settings\xxx
windir=C:\WINDOWS
staré windows potom tvůj nový viditelný disk označí jako d:, ale kromě ntldr, ntdetect.com a boot.ini z něj nic nepoužívají, a dokud něco nezačneš opravovat, chválabohu ani nehrábnou do nových registrů - vůbec o nich neví.
odpoj starý disk, pro jistou zapoj nový disk jako první pokud to jde*, a mělo by to chodit.
*) nejsem si jistý jak se bude chovat případ: starý disk pata, nový disk sata (čili není co mezi sebou přehazovat). v biosu změnit boot na sata disk, a nějakým partition managerem nastavit active první oddíl z nového sata - zda opravdu bude platit zápis v boot.ini rdisk(0) i pro nový disk. no zkus.
dik...toto pomohlo