V první řadě: Je tento div danou class ve zdrojáku (hlavním html dokumentu)? Pokud ne, je nějak dynamicky generován, je to řešení až následků a čistší bude bloknout přímo daný (inline/externí) skript, sice bude možná pracné, zjistit, odkud to pochází. V opačném případě hrozí, že se načtou i obrázky patřícího do daného divu, což předpokládám je btěžující svinstvo. (Opravte mě, pokud to není pravda, ale mám za to, že pokud je element display:none, tak img obrázky uvnitř něj se stejně načtou. )
ano, mechanické řešení [a-z0-9]{33} v praxi by mohlo fungovat, i když to není moc čisté
Zkus to jinak - najít si nadřazený(předka-ancestor) selektor, což by teoreticky mohlo být něco jako div.reklama-placeholder ; ublock origin dokonce umí i cílit prvky pomocí selektorů uvnitř (child node) pomocí jakoby-neoficiálního css pseudoselektorů has,has-text-if,xpath aside.rightcol section:has(span:has-text("REKLAMA")) (použit 2krát), tuším že tyhle filtry jsou možná náročnější na provedení, proto by se s nimi nemělo plýtvat (nepoužívat globálně bez určení stránky a také by měly být ukotveny k nějakému elementu).
Více v dokumentaci ublock.
Týká-li se to aktualně.cz, pak víc než kdy jinde se hodí tatorada(blokace cookies, jednoduché, ale účinné), pokud to nebude poslouchat
samozřejmě nutnost je blokovat 3rd domény(ale některé povolit), v nejhorším případě vypnout inline skripty a normální js skripty.
PS: vše se týká ublocku, adblock je už překonaný. Pozor, zápis filtrů s regulárními výrazy krkolomný, musí se tam escapovat.
PS 2: koukal jsem, pomocí XPATH selektorů by šlo podle mě elegantně filtrovat i reklamy a další hnusy na facebooku, vyznačující se, obtížnou blokovatelností (používám chrome rozšíření, jehož český název je "Reklamní blok pro facebook", jen trpí tím, že je tam náhodou nebo úmyslně "bug", která teoreticky může fungovat jako telemetrie a odesílat nějaké informace, přišel jsem na to ,že ublock detekoval [a defaultně zablokoval, protože defaulně blokuji vše 3rd party ] pokud o připojení na novou doménu nepatřící facebooku - projevuje se jen při přihlášení. -- podstatou bugu je, že blokátor přepisuje src atributy obrázků, ale "nějak" se jim do query stringu připlétají ID kontaktů či skupin )... Jan naprogramovat by to bylo celkem dřina, studovat strukturu facebook webu postavené na react.js je celkem detektivní práce a xpath není zrovna oblíbená technologie.