Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HTML - předání hodnoty z webserveru na jiný webserver

Ahoj. Stručně. Mám meteostanici s běžícím webserverem. Když se v prohlížeči připojím na http://<meteostanice>/temp, vypíše mi to teplotu. Mám webserver, kde rozjíždím stránky. Potřeboval bych do stránky načíst a zobrazit tuto teplotu. Jak toho dosáhnout? Na meteostanici odešlu hodnotu metodou:

{server.send(200, "text/plain", String(temp, 1));}

Iframe funguje, ale to není to co bych chtěl a potřeboval. Dík za nakopnutí.

Šlo by to přečíst pomocí curl .
Meteostanice (aspoň dle mé zkušenosti) nabízejí výsledky v xml formátu přes nějaké (byť externí) rozhraní. Pak stačí třeba něco takového

file_get_contents("http://adresa.xml?nějaké get parametry");

Na tuhle otázku nejlépe odpoví manuál meteostanice.

Podle toho jestli i na tom druhém webserveru potřebuješ ty data z toho prvního webserveru nebo ne a podle toho jak rychle chceš ty data mít v prohlížeči aktuální.
Například pokud na tom druhém webserveru chceš mít jen webovou stránku a data v prohlížeči se můžou načítat z toho prvního webserveru a data v prohlížeči chceš mít co nejaktuálnější, tak na tom druhém webserveru měj jen webovou stránku, na tom prvním webserveru udělej websocket server na posílání dat v json a pokud si někdo zobrazí pak webovou stránku z druhého webserveru, stránka se mu zobrazí z druhého webserveru, ale data z prvního, přičemž se mu ty data budou aktualizovat v prohlížeči automaticky přes websockets "live" přes stahování json, takže pak uživatel jeden krát zobrazí tu webovou stránku a může pak sledovat živě průběh teploty jak dlouho chce a to zpoždění toho co uživatel uvidí oproti prvnímu webovému serveru (respektive třeba teplotě na čidle) bude řádově v milisekundách. Příkladem takového použití je například sázky živě na tipsportu, je to založené na websockets.
Toto je nejsofistikovanější, ale taky nesložitější řešení, naprogramovat websocket server a klientskou appku není nic jednoduchého.
A pak tu jsou ty jednodušší řešení, některá tu už byla popisována.

Má se ta teplota na webové stránce "sama" aktualizovat nebo ti bude stačit jen při načtení stránky zjistit teplotu z meteostanice a zobrazit ji?

V případě druhýho řešení mi můžeš poslat SZ s adresou meteostanice a já ti pošlu funkční řešení, který můžeš použít. Bylo by fajn, aby meteostanice uměla vrátit teplotu jako JSON, ale nutný to není, i ten text/plain bude OK.