Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nebezpečí vyjmutých antén?

Mám 2.4/5GHz wifi, pokud vyjmu antény (šroubovací koaxiál), hrozí nějaké riziko? Co se stane?
-Půjde wifi dál?
-Hrozí poškození elektroniky routeru (přetížení/rezonanace/nadproudy)?
-Jak se změní směrový diagram antény?
-Změní se i útlum ? (že anténa vyzáří méně nebo nechytí signál)? Pozor - myslím, tím celkový výkon (integrál přes prostorový úhel)

-Doplňkový dotaz: jaký typ antén se dává běžně k routerům (10 cm tyčky plastu, vevnitř je aktivní délka (asi )5 cm a je to středový izolovaný vodič a kolem něj plášť válce dvakrát (ne přes sebe ale nad a pod)).
- Jak se docílí, že jedna anténa funguje na 2.4GHz a 5 GHz zároveň (zda je tam nějaký kompromis), jaká je frekvenční charaktristika, jestli to je zjednodušeně třeba anténa se středem na 3GHz a širokým pásmem, nebo to jsou doslova 2 antény se společnými kontakty)

moc to řešíš. :-)

Běžné prutovky jsou jen kus drátu o dané délce (dipól)

Odšroubování samozřejmě sníží výkon, zvýší se odraz na impedančně nepřizpůsobeném vedení, a to je asi tak vše. Při max. 20mW je to v klidu.

u 2.4/5GHz wifi se buď dává anténa pro každé pásmo zvlášť (např. Cisco nebo Aušus), ale většinou je 5GHz anténa řešena interní anténkou.

Kludne tie ateny odstran a vyskusaj ako to bude fungovat bez anten.
Doplnkova odpoved:
Ak to bude lepsie, tak si podaj patentovu prihlasku a napis vyrobcovi, ze chces vratit peniaze za zbytocne dodavane anteny.

Ja si myslim skor, ze je to uloha do skoly.

-Půjde wifi dál?

Samozrejme, V routri je este pigtail, ktory ciastocne antenu nahradzuje. A keby aj nebol je tam samotne riadio, ktore ziari.

-Jak se změní směrový diagram antény?

Dost podstatne v zavislosti od tho, ci tam ten pigtail je alebo nie.

-Změní se i útlum ? (že anténa vyzáří méně nebo nechytí signál)? Pozor - myslím, tím celkový výkon (integrál přes prostorový úhel)

Samozrejme, ze sa zmeni. Ak ma radio nejaky vykon tak celkovy vykon routra je potom vykon radia + vykon anteny (- utlmy na spojoch, kabloch a pod).

-Doplňkový dotaz: jaký typ antén se dává běžně k routerům (10 cm tyčky plastu, vevnitř je aktivní délka (asi )5 cm a je to středový izolovaný vodič a kolem něj plášť válce dvakrát (ne přes sebe ale nad a pod)).
Jak se docílí, že jedna anténa funguje na 2.4GHz a 5 GHz zároveň (zda je tam nějaký kompromis), jaká je frekvenční charaktristika, jestli to je zjednodušeně třeba anténa se středem na 3GHz a širokým pásmem, nebo to jsou doslova 2 antény se společnými kontakty)

Ide o vlnovu dlzku frekvencie, ktoru antena prijima, takze ak chces idealnu antenu musi byt jej rozmer porecitany na danu frekvenciu. Anteny su to dipolove. Vacsinou ma kazda frekvencia svoju antenu, pretoze radia funguju obe naraz.

Jak se docílí, že jedna anténa funguje na 2.4GHz a 5 GHz zároveň

rozeber si to. jedna anténa může být integrovaná. google umí vyhledávat i obrázky a nepotřebuješ šroubovák.

miluju nudící se školáky.