BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Clo vznikne, když něco koupíš v cizině a vezeš to domů, čili to se tě netýká. Při kontrole ho budeš muset vyndat z brašny a projede zvlášť rentgenem. Někdy ho při kontrole chtějí zapnout (zejm. v USA). Toť vše. Nezapomeň si redukci do zásuvky.
Netřeba dělat žádnou přípravu / nikam nic netřeba hlásit a evidovat. Běžně si do letadla beru malý kufřík s pár věcmi na sebe, protože se mi několikrát stalo, že se kufry zatoulaly na druhou stranu světa. Mrkněte na max. rozměry zavazadel a limity hnmotností. V rámci Evropy se mi nikdy nestalo, že by mi dělali s notesem do letadla a v letadle problémy. Normálně jej odložíte při rentgenové kontrole se všemi ostatními kovovými věcmi do přiděleného kontejneru. Projede to rentgenem a je to OK (nebojte se o data, nepoškodí je to). Počítejte že je třeba projít rámem, který reaguje na kovy a proto pozor na mince, kovové spony pásků a pod. Je jedno, zda notes přibalíte do malého příručního zavazadla do letadla, nebo zda jej vezmete jen tak do ruky. Připraveným štěstí přeje, tak přeji šťastnou cestu!
Přesně jak píše veckoo, nic neřeš. Vem si to normálně sebou jako příruční zavazadlo. Tašku od notebooku budeš muset nechat projet rentgenem, někdy to chtějí otevřít, ale většinou ani to ne. Vzhledem k tomu, že dneska s ntb cestuje každý druhý, tak se to neřeší...
Věděl jsem, že sem na něco zapomněl ... doufám že nesedíte někde v chládku na Sibiři, za zakryptovaný notes ...

http://www.truecrypt.cz/index.php?text=3-truecrypt- cz#komentare
Nepotrebujes nic hlasit normalne si ho zober so sebou do lietadla ako prirucnu batozinu (neriskoval by som odovzdavat to s kuframi ptz. s kuframi na letisku pri vykladani hraju basketball tak z 10m vysky, to by asi neprezil
Pri kontrole na tej linke kde rontgenuju osobne veci (prirucnu batozinu) ho vytiahnes z brasny a das ho tiez na ten pas, to je zvycajne vsetko.
P.S. Inac v ramci EU (Londyn je v EU ak sa nemylim :) neexistuju ziadne cla. Ak by si siel mimo EU, tak tiez nic nepreclievas, clo sa plati len ak si nieco kupis mimo EU a dovazas to do EU. U notebookov to ale zvycajne netreba dokazovat ani keby si isiel mimo EU, ptz to je jasne ze to si nekupil na dovolenke. Samozrejme ak to nie je pri navrate do EU zabalene v original krabici s blockom z krajiny mimo EU, to by bolo jasne ze si to kupil predvcerom mimo EU