Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak udělat v Google kalendáři kategorie?

Prezidentka Asociace organizací osob s postižením sluchu (ASNEP) chce nechat za drahý peníz vyrobit aplikaci, která by na mobilnich zařízeních zobrazovala různé akce pro lidi s postižením sluchu od všech možných organizací v celé republice.
Řekl jsem jí, že to je zbytečné vyhazování peněz, když taková aplikace existuje a navíc má hafo funkcí včetně synchronizace s jinými kalendáři a je zadarmiko.
Ona na to opáčila, že chce kategorie (sport, kultura, atd.) a na to jsem odpovědět neuměl.
Jak tohle udělat v Google kalendáři? Já si to v osobním rozlišuji barvami. Ale do společného "celorepublikového" by byly lepší ty kategorie, jelikož ti, co by akce vkládali, by s největší pravděpodobností barevnou konvenci nedodržovali.
Také by však stačil nějaký kalendář pro mobilní zařízení, kde by ty kategorie udělat šly a uměl se synchronizovat s kalendářem Google.

Mevvyo až tak ne. Nejde o sdružování lidí, ale o to, že tam budou vkládat organizace po celé republice akce, které pořádají a lidé budou vědět, kde co je. Kalendář Google by byl úplně ideální, jen kdyby uměl ty kategorie a třeba i rozdělení podle měst. Ale ta města by se snadno vyhledala. Pořadatelé akcí by vkládali místo konání a bylo by to snadné.

Google Calendar má přece svoje API - dobře zdokumentované, včetně tutoriálů - a na netu je hafo příkladů na toto téma ve všech možných jazycích. Stačila by aplikace nad sadou kalendářů pro jednotlivé kategorie, která by usnadnila vkládání událostí vždy do toho správného kalendáře.
Celé mi to připadá jako vhodné téma pro seminární nebo diplomovou práci a už jsem se různě setkala s tím, že lidé shánějí vhodné náměty na diplomky...
Dovedu si to představit i jako jednoduchou webovou apku v php - nebýt toho že moje znalosti webového programování jsou pořádně zaprášené a končí tak u xhtml a holého php z doby před 15 lety, zkusila bych něco sesmolit.
Ovšem pokud se paní ředitelka rozhodla zadat práci nějaké firmě, tak přes to nejede vlak...

Já na to teď nemám čas. Paní ředitelka chce právě zadat úplně novou věc, sbírají se na to třeba kupóny v Tesco...
Přijde mi zbytečné dělat úplně novou věc, platit za ní a která toho bude umět čtvrtinu, co Google Kalendář, který je právě zadarmiko a stačila by jen nějaká ta "nástavba" na vkládání událostí.
Já koukal na toto https://www.itnetwork.cz/javascript/google/google-apps-scripty-kalendar
Na celý tutoriál v angličtině nemám. V PHP také nejsem žádný mistr, i když už jsem udělal (a dělám) lecos.

tady je další:
https://theses.cz/id/i7afpa/Vybran_Google_API_-_uit_pro_tmovou_spoluprci.pdf

Hele, já teď taky nemám moc času a určitě nejsem profík, ale co kdybychom zkusili dát dohromady jednoduché zadání a zkusili něco napsat - žádné speciální frameworky kromě samotného API, asi by to ani nebylo tak složité, na netu je příkladů fůra a doufám že by někdo z poradny pomohl a poradil - nakonec by to mohl být projekt Poradny pro ASNEP?

btw tady je pěkný tutorial pro začátek:
http://usefulangle.com/post/29/google-calendar-api-create-event-php

Jo, ten tutoš je super, až budu mít chvíli klid, prostuduji.
Já už ten kalendář pro ASNEP začal i tvořit. Ale na svém účtu Google. Založím na to vlastní účet. Jeden bude "hlavní" a v tom nadělám kalendáře "kultura", "sport", "komuniukace", "ostatní", a potom to snad zastřeším tím API.
No, ty požadavky. Já vím pouze všeobecné, co říkala prezidentka na zasedání. Jestli je má i sepsané, netuším. Ale můžeme si je i sepsat sami a hlavně i to, co všechno Kalendář Google umí, aby byly "přesvědčovací argumenty", proč je zbytečná nová apka (která by byla navíc pouze pro Android/iOS).
Pokračování v SZ, abychom to tady nezahltili ju?
Teď jdu ale do knihovny.

Nojo, tady se propaguje "hledej ve starých tématech". Když má někdo štěstí a najde se mu to, tak by to bylo zamčnuté? Asi by to chtělo promyslet jak na to. Někdo může mít ke starému vláknu doplňující dotaz, když nalezl řešení svého problému. Vím, není to jednoduché.
Když někdo zakládá nové vlákno, je mu to tady často zamčeno, aby se vrátil k původnímu. Tak co s tím a neprotiřečit si?

Pokud by bylo nalezené staré zamčené, bylo by tam napsáno něco podobného, jako je na obrázku z JPW a založil by si nové.
K tomu zakládání a pokračování v původním - to se týká toho, když někdo založí během týdne několik vláken a stále se ptá na totéž.

Mě se líbí, jak to mají na diskuzi "Jak psát web". Vlákno se snad po třech měsících samo uzamkne a je tam:
-----------------------------------------
Toto vlákno je staré, již dlouho do něj nikdo nepřispíval.

Informace a odkazy zde uváděné už nemusejí být aktuální. Nechcete-li řešit zde uvedenou konkrétní otázku, založte si vlastní vlákno, nepište do tohoto. Vložíte-li sem nyní příspěvek, upoutáte pozornost mnoha lidí a někteří z nich si jen kvůli vám přečtou i všechny předcházející příspěvky. Předpokládáte-li, že váš text skutečně bude hodnotný, stiskněte následující tlačítko:

[90619-jpw-diskuze-uzamceno-png]
------------------------------------------

A po snad roce, je zamčené úplně, nejde odpovědět a "místo "odpovědět" je tam nápis: "Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat."

Spíš je prblém, když někdo exhumuje (třeba i bot) a pak si toho další odpovídající nevšimne. Nebo, jak jsem výše někde řekl, poctivě někdo hledá stará moudra a dodá dopňující dotaz a čeká odpověď. Myslím, že zase není tolik případů zbytečného dolování starých mrtvých vláken, aby to vyžadovalo nějaká radikální řešení.