

Malwarebytes vs.Windows defender vo windows 10
Dobrý deň,mám notebook lenovo g 500 os W 10 home a v ňom Windows defender antivirák.Chcel by som sa opýtať je dobré mať stiahnutý aj Malwarebytes aký je medzi nimi rozdiel dakujem
Oba zdržujú, zaťažujú systém a browser.
Klad pre nainštalovaný MBAM do OS pred integrovaným Defender, tvorí jeho možnosť s vypnutím, aby MBAM nešaškoval hlboko, čiže skryte na pozadí sliediac v systéme.
Defender špicľuje, využíva telemetriu W10.
Ideálne nemať žiaden AV, zbaviť sa aj Defender priamo v inštalačke ISO W10 alebo ho dodatočne vypnúť v Services, Po spustení, Plánovači úloh, Gpedit.msc a v Registroch.
Dal jsem ti -1, protoze zasadne nesouhlasim s vypinanim Windows Defenderu minimalne na pocitacich beznych uzivatelu, kterym se o PC nestara zadny ajtak. Za prve je to urcite bezpecnostni opatreni a za druhe jsem uz nekolikrat cetl, jak mel uzivatel problemy se svym PC potom co vypnul Windows Defender. Je tak hluboko v systemu, ze minimalne beznemu uzivateli muze vypnuti napachat vic skody nez uzitku. (Mluvime o Windows 10.)
Presne túto kombináciu mám aj ja už asi 2 roky. Windows 10 je naďalej svižný, nespozoroval som žiadne spomalenie. Ani neviete že ich tam máte.
Malwarebytes Anti-Malware kontroluje a zadržiava malware, čo je je škodlivý software ktorý sa k Vám môže dostávať prostredníctvom web stránok. Prostredníctvom špecifických algoritomov ho pomôže nájsť a zneškodní - so zapnutou rezidentnou ochranou hodnotím ako vynikajúci softvér.
Windows defender je antivírusový program ktorý zabezpečuje ochranu pred najnovšími vírusmi. Používa ochranu v reálnom čase pri kontrole všetkého, čo do svojho počítača sťahujete alebo v ňom spúšťate. Pre používateľa s IQ vyšším ako má húpajúci koník je už v počítači zbytočný. Vzhľadom na skutočnosť že mi absolútne nezaťažuje systém ponechávam si ho zapnutý.