Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firefox

Zdravím

Kdykoliv chci spustit prohlížeč mozillu tak vůbec nereaguje. Když na něj kliknu tak se chvíli točí kolečko jakože se zapíná, ale prohlížeč se přesto nespustí. Ve správci úloh se mi zobrazuje, že běží ale reálně nefunguje už mi to takhle dvakrát dělalo tak jsem celej prohlížeč přeinstalovala ale po dvou měsících se to dělo znova tak znova reinstal, ale po třetí se mi to už dělat nechce co s tím

Hm, tak to nevím. Zkus ještě ten sken na škodnou; pak zbývá přeinstalace FF (snad máš zazálohované svoje záložky, tak bych asi raději komplet celý FF odinstaloval, promazal zbytky po něm na disku a instaloval znova).

Počkej si raději ještě na další případné rady, nejsem žádný odborník na tohle :)

L-Core už Ti psal dvakrát, abys proskenovala počítač na škodnou (MBAM v nouzovém režimu).
Doporučuji ještě k tomu přidat AdwCleaner, ten se specializuje na nežádoucí dolňky prohlížečů. Ale pokud už máš systém dodrbaný CCleanerem, ani to nemusí pomoct...

Co se dá ještě dělat - zkusit stáhnout a spustit portable verzi FireFoxu.

A samozřejmě ta odinstalace antiviru je taky žádoucí zkusit, v dnešních Windows 10 zcela postačuje vestavěný MS Defender, antiviry ostatních výrobců způsobují většinou víc problémů, než užitku (viz třeba naposledy průser Avastu s celkou jarní aktualizací Win10).
To, že to dřív nedělalo, nemusí vůbec nic znamenat, třeba tu kolizi způsobuje nějaká aktualizace Windows nebo toho antiviru.

Mě nejde spustit firefox ani v nouzovém režimu jinak jsem prošla počítač antivirem a antimalwere programem a nic to nenašlo ještě to můžu zkusit pustit v biosu ale nevim co tím vyřeším když by to přes bios šlo ale normálně ne

Testy na malware je dobré provádět v nouzovém režimu Windows nebo přímo z bootovacího média, snad jsi to takto provedla.

Pokud je to tak a máš to určitě bez malwaru, tak asi budeš muset zkusit buď ten portable Firefox nebo se pustit do té jeho kompletní přeinstalace. Víc mě nenapadá (to neznamená, že jiné řešení neexistuje).

Ještě bys mohla zkusit bod obnovy (Windows) z doby, kdy bylo vše OK, ale to mi připadá jako kanón na vrabce, na tvém místě bych to asi nedělal, zkusil bych tu přeinstalaci.

ve správci úloh se mi ukáže, že jo, ale reálně na ploše se mi nespustí ani v nouzovém režimu

Musíš nejprve ve Správci úloh ukončit všechny procesy Firefoxu. Když se ti zasekne a zůstane spuštěný na pozadí, další se ti už nepodaří spustit.

Vypni všechny procesy a pak Firefox spusť do nouzového režimu (při spouštění Firefoxu podrž levý Shift, pak nic nezaškrtávej a dej pokračovat v nouzovém režimu). Pokud to naběhne v pořádku, je na vině asi nějaké rozšíření (které je v nouzáku automaticky vypnuté).

PS: Taky je ještě možné, že máš ve složce s profilem poškozený soubor parent.lock
Při kompletně vypnutém Firefoxu (nesmí běžet ani jako proces ve Správci úloh) ten soubor smázni (po spuštění Firefoxu se pak vytvoří nový - nepoškozený).

našla jsem složku s profilama … jaké zjištění že jsem tam měla tři složky z profilama … ani nevim o tom že bych si zakládala nové a nové profily ze všech jsem smazala ten soubor ale nehlo to s tím takže ted mi nezbyde než jeden po druhém mazat a zkoušet který je vadný a pokud nepůjde ani jeden tak to celé přeinstalovat fakt skvělé

Niektoré profily FF zakladá automaticky - jeden je defaultný, druhý je dočasný, tretí je ten tvoj.
Zálohuj si (myslím a dúfam, že s Win10 je zadobre) pomocou MozBackup svoje záložky, heslá, doplnky a podobne.... potom odinštaluj FF, tak isto VYMAŽ aj zložku (komplet) Mozilla Firefox a Mozilla Maintenance service v Program Files (x86). Takto sa zbavíš všetkého od FF. Nainštaluj znova novú verziu FF. Mala by nabehnúť. Pomocou MozBackup-u vrátiš späť do nového FF svoje záložky, heslá....

Vytvorte si NOVÝ profil Firefoxu ako test pre kontrolu, či váš súčasný profil nie je príčinou tohoto problému. Ak váš súčasný profil nie je príčinou tohoto problému, prepnite sa po kontrole späť na ten pôvodný (asi default) profil.
- Windows - Spustiť (WIN+R) - a tu vypísať firefox.exe -p (alebo "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -p)
http://imgbank.cz/images/2014/09/04/Firefox_profil_novy.jpg
==
Ak ani toto nepomohlo, stiahnite si OVERENÚ najnovšiu verziu Firefoxu (nie beta verziu) (SK, alebo CS) odtiaľto: http://archive.mozilla.org/pub/firefox/releases/ . Dnes je to verzia 61.0.1

Vypnite Firefox. Reštartujte počítač a preverte či náhodou nieje v procesoch zapísaný Firefox. Ak tam nie je zapísaný nainštalujte natvrdo Firefox z OVERENEJ inštalačky.

Aspoň něco. Pro každý případ zazálohuj - pokud nemáš - svoje záložky. Hesla do různých služeb snad máš mimo FF zazálohované. Kdyby bylo nejhůř, máš na co navázat ;-)

Jesli se ti "samy od sebe" kazí profily, prověď tu hloubkovou kontrolu na malware (podrobnosti všude kolem). Antivir nestačí, viry už dnes nejsou nejrozšířenější hrozbou.

Nemáš náhodou nainštalovaný v systéme Shock Player?

%%\Macromed\Flash\*.*

Stiahni si unistaller http://ix.sk/FkvuJ a zbav sa Shock.

Potom ešte musíš manuálne zmazať komplet zložku s obsahom podľa cesty a návodu:
https://helpx.adobe.com/flash-player/kb/uninstall-flash-player-windows.html

Je možné, že Firefox od Mozilla blbne, ako príčinná súvislosť s Flash_ActiveX, lebo FF prešiel na HTML5.

V núdzovom režime, reštart OS.

V cmd.exe, ako Správca:

Netplwiz.exe -zafakni, odfajkni štvorček, reštart PC.

alebo sa prihlás do OS, ako tzv. Super Admin;

net user administrator /active:yes

reštart PC

Zrušenie tohoto prihlásenia retroaktívne;
net user administrator /active:no

Samozrejme tieto vecičky vykonaj po kontrole dát na malicious, ako jednu z možných príčin Firefoxu.

Adwcleaner.exe

RougeKillerX64 - portable verzia, neinštaluje sa.

MBAM

a spol. AV.

Tiež sprav hlbkovú kontrolu systémových oddielov napríklad AV live SysRescue z ISO, z flešky, napr.:

Live Eset Sysrescue (ISO)

Dr.Web live DVD (ISO)