Platí záruka od výrobce i při koupi například na alze ?
Dobrý den , jen se chci ujistit jestli s tím měl někdo zkušenost....chci si od pána koupit noví Oneplus 6 který dostal k narozeninám či co a prodáváho. Nemá fakturu ale záruka od výrobce "Oneplus" by měla pořád platit ne ?
Záruka se uplatňuje u prodejce, pokud ji máš čím doložit.
takže mobil by při porouchání nešel reklamovat u výrobce ?
Možné to je, za výsledek takové reklamace se tady nikdo nedokáže zaručit ani to od něj nejde vymáhat.
https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/spotrebitelsky-pruvodce/reklamace-zbozi-a-sluzeb/
Pro tebe záruku vyřizuje prodejce, případně tě odkáže na servis, možná na výrobce - podle jejich dohody.
Reklamoval jsem u Alzy notebook MSI a odkázali mě na servis pro celou Evropu v Polsku. Fungovalo to perfektně.
Nejspíš ne tohle jsem zjišťoval u Asus a bylo mě řečeno pouze přes prodejce,pokud to teda nemaj třeba jako EVGA kde 2 roky u prodejce pak u výrobce...
Já reklamoval ASUS notebook v Alze a tam mi bylo řečeno, že skrz ně, to je nadlouho a mám reklamovat přímo přes ASUS.. Na stránkách jsem vyplnil reklamaci, vytiskl formulář, nalepil na krabici a třetí den si přijel kurýr a notebook odvezl.. Za týden mi ASUS poslal opravený notebook zpět.. Poštovné platil ASUS.. To se to změnilo a už to neposkytují? To se mi u nich fakt líbilo..
Asus resil timto zpusobem notebooky, ale prodavaji ruzne vyrobky.
Volovina!
Reklamoval som kedysi 2 NB Asus. A NIKDY cez predajcu! Jednoducho po kúpe som tie NB zaregistroval na ASUSe - v prípade reklamácie som kontaktoval rovno ASUS - servis v Ostrave. A žiadnych 30 dní čakať. V oboch prípadoch som to mal za 4 dni (i s dopravou zadarmo kuriérom).
Pokud použiješ autorizovaný servis, tak se jedná o stejnou zákonnou záruku, kterou poskytuje prodejce. Nejedná se o záruku, kterou poskytuje výrobce navíc.
Tím, kdo poskytuje záruku je prodejce. Serióznější výrobci nenutí zákazníky dělat tuto okliku a nechají je vybrat. Bývá to rychlejší, ale síť jejich záručních opraven neni tak hustá. Ale ze zákona je to prodejce, který reklamaci musí vyřídit (přičemž vyřídit může znamenat i zamítnout).
Ale proč to píšu je to, že jsem si vzpomněl na jednu příhodu s reklamací úplně jiného zboží (pásek ke kalhotám, kterému vypadnul nýtek). V obchodě nám nejdřív vylíčili, jak to musí poslat výrobci a on to musí opravit a poslat zpět a zabere to možná i měsíc a pak nám nabídli, ať si to dáme opravit do brašnářství (tento typ obchodů či spíš služeb dnes snad už ani neexistuje) a přineseme účet, že nám to proplatí. Tak jsme zašli do brašnářství, tam nacvakli nýtek za 5 korun, které nám obchod proplatil, a pásek pak dlouhá léta sloužil. No kdybychom věděli, že oprava je tak levná (bylo to tak před 20 lety, takže 5 korun bylo trochu víc jak dnes, ale pořád ne tolik) a rychlá, tak bychom snad ani do toho obchodu nešli.
Záruku je možné uplatit i u výrobce, pokud ji poskytuje. Je ale nutné říct, že při tom můžou platit úplně jiná pravidla než při běžné reklamaci.
Kontaktoval sem podporu, poskytují 1 rok.
To je nějaké divné u telefonu. Zákonná záruční lhůta je snad dva roky.
U prodejce. U výrobce to záleží na jeho vůli.
Výrobce nemusí nic, záruku zajišťuje prodejce svému koncovému zákazníkovi. Všechno ostatní je nadstandard, t.j. záruka výrobce prodejci, záruka prodejce jiné firmě, záruka prodejce jinému koncovému zákazníkovi, záruka výrobce spotřebitelům a pod. již není povinnost, ale dobrá vůle.