Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kaspersky - Problém s instalací

Dobrý den,

Chtěl jsem nainstalovat kasperskeho (čistě kvůli firemním účelům), ale nefunguje to. - obrazek

Pokud se podívám do zmíněného souboru, je zde uvedeno

Starting utility 'klnagchk'...
Checking command line options...OK
Initializing basic libraries...OK
Current device is 'desktop-vdu527m'
Network Agent version is '11.0.0.1131'

Reading the settings...OK
Verifying the settings...OK
Network Agent settings:
  Administration Server address: 'address'
  Use SSL: 1
  Compress traffic: 1
  Numbers of the Administration Server SSL ports: '13000'
  Numbers of the Administration Server ports: '14000'
  Use proxy server: 0
  Administration Server certificate: not installed
  Open UDP port: 1
  Numbers of UDP ports: '15000'

  Synchronization interval (min): 15
  Connection timeout (in seconds): 30
  Send / receive timeout (in seconds): 180
  Device ID:

Attempting to connect to Administration Server...Transport level error while connecting to http://address:13000: general error 0x502.

An attempt to send ICMP packet to the Administration Server
Sending ICMP packet address [address]...Error - Sent = 3, Received = 0

Attempting to connect to Network Agent...OK
Network Agent is running.
Receiving the Network Agent statistical data...OK
  Network Agent statistical data:
  Total number of synchronization requests: 0
  The number of successful synchronization requests: 0
  Total number of synchronizations: 0
  The number of successful synchronizations: 0
  Date/time of the last request for synchronization:

Deinitializing basic libraries...OK

Pochopitelně jsem to hledal, ale manuál mají obrovský.

Prosím Vás o radu.

Děkuji

PS. Tohle mi napsal kolega

Kaspersky se ovládá pomocí konzole, která je na serveru, nebo lze nainstalovat na PC, ale jelikož neumím spojit vzdálené PC, tak by ti asi nefungovala.
Ano, nainstaluješ si origo verzi s licencí a budeme pracovat na spojení na dálku.
Instalace antiviru na PC stanice je na serveru na adrese \\...\...\...\NetAgent_11.0.0.1131

Upřímně jsem nepochopil, jak to myslel.

Aha. Tak to je právě ten problém, který je třeba dořešit.

...Takže my teďka musíme nastavit agenta tak, aby věděl, jak se spojit s naším serverem. U našeho poskytovatele internetu, jsem nechal povolit všechny komunikační porty, které Kaspersky používá. Takže nyní jen nastavit externí IP adresu **.**.*.**, což už mám za sebou a nic. Potom jsem zkoušel adresu serveru ***.***.*.** a bránu jako **.**.*.** – no mám problém nastavit co kam patří...

Nevíte, prosím Vás, jak to opravit?

Děkuji

nic takového si netroufám, spíš by věděl support kasperského, protože ho máte ve firmě placený.
v první odpovědi fabrický ajťák psal, že není připojení vpn linkou ("jelikož neumím spojit vzdálené PC..."). toto přímé propojení by přitom mohlo potíže vyřešit.

Network Agent settings:
Administration Server address: 'address'
Use SSL: 1
Compress traffic: 1
Numbers of the Administration Server SSL ports: '13000'
Numbers of the Administration Server ports: '14000'
Use proxy server: 0
Administration Server certificate: not installed
Open UDP port: 1
Numbers of UDP ports: '15000'

druhá možnost je dovézt pc do fabriky, ať to tam nainstalují v jejich síti. ale bez pravidelného připojení vpn se nebudou tahat aktualizace, které jsou nastavené z firemního serveru, místo každý pc individuálně z internetu jako u domácí instalace.

Synchronization interval (min): 15
Connection timeout (in seconds): 30
Send / receive timeout (in seconds): 180
Device ID:

třetí možnost jsem zmiňoval minule: vykašlat se na tuto nepochopitelnou "korporátní" instalaci v domácím prostředí.
není jasné, co má být cílem: mít doma krátkodobě firemní notebuk? ... nainstalovat ve fabrice a přes týden ho updatovat tam.
mít doma trvale firemní notebuk a zkoušet si administraci antiviru? ... vpn + vzdálená plocha do fabriky na tamnější pc.
testovat kompatibilitu antiviru a aplikace? ... na účet fabriky koupená domácí licence kasperského, mají stejnou databázi s korporátní edicí.
mít doma antivir zadarmo? ... viz minule: kaspersky cosi má, jsou jiné av (celkem stejně pochybné funkce), jde to i jinak.

Ja myslim, ze aktualizace jdou nastavit i pres net ze serveru Kasperskyho, tam jde spis o overovani licence, ktere se jednou za cas provadi z firemniho serveru.

Jinak s tvou odpovedi souhlasim. My jsem v praci taky meli Kaspersky, ale ted uz dobiha jen na PC s Windows 7, ve Windows 10 uz se pouziva zabudovany Windows Defender a zadny dalsi antivir se nekupuje. Uplne me to ohromilo, ze nekdo v IT oddeleni dostal rozum.

Tohle mi napsal v předešlé zprávě

Klidně si Ovládací centrum doma nainstaluj, ale pokud nebude komunikovat s ostatními, k ničemu ti to nebude, jako chytrý telefon bez internetu a mobilních dat. Je potřeba vymyslet-rozchodit vzdálené spojení tvého síťového agenta s ovládacím centrem na serveru. Je potřeba v agentovi nastavit venkovní síť serveru a nastavit podmínky přepínání mezi sítěmi. Když jsi v práci, spojit na místní síť, když jsi doma, použít jiné spojení.
Proto chci, aby ses prokousal návodem a abys to jen tak nečetl, tak máš přístup na server, abys to co čteš v návodu viděl ve skutečnosti.

Takže tady nejde pouze o antivirus, ale i o jeden z jeho modulů pro vzdálené spojení. A kolega to dostal za úkol, ale o výběru programu nerozhodoval on.

Aby jste pochopil, pouze to testuji ze svého osobního (ne firemního) notebooku z domu.

Abych navázal na text výše.

...Potom se dočteš, že je potřeba v agentovi nastavit síť a podmínky. Měl jsem v mobilu scheluder manager, takže něco o tom vím, ale zase nic. Pak ještě chci otestovat, jestli komunikační porty mám povolený i u sebe, jak mám otevřenou síť jako domácí uživatel, zda máme všechny porty volné, nebo nám poskytovatelé otevřou jen standardní porty.
Já na tom Kaspersky pracuji už rok a ten návod z webu je to nejlepší co je. Bohužel přesný informace tam nejsou, protože výrobce počítá s tím, že jeho produkty používají odborníci.

Upřímně jsem totálně zmatený. Jak sám kolega uvedl, pracuje na tom rok a je to pro profesionály. Já jsem s tím nikdy nedělal.
Ale pracuji převážně z domu a pochopitelně chce, aby fungovalo spojení i mimo firmu, takže mám k tomu nejlepší podmínky.

pokud jde o to testovat jejich firemní antivir, chce se to dostat do firemního prostředí = rozchodit vpn k nim. (používáme cisco client, firemně přednastavený)

s tím by mělo jít nainstalovat jejich balík antiviru. jestli po něm zdechne komunikace, je nejspíš v konfliktu firewall kasperského.
ale když už to chodí na firemních pc v interní síti, očenichat jejich nastavení v registrech (služby, výjimky ve firewallu, nastavení aplikace)
jestli mají na netu nějaký popis, snad bude užitečný.

a pak se pravidelně připojovat tím vpn do firmy, ať se antivir aktualizuje, protože bude nejspíš nastaven na firemní připojení, ne na domácí, měl by to na něj prásknout ms tcpview po startu windows / po připojení vpn.

jestli to chápu špatně a kaspersky ještě není funkčně zaveden ve firmě, tj. zatím se nestahují aktualizace na server a chtějí po tobě, abys to rozchodil z domu, tak to by nebylo v pořádku. ta serverová část musí fungovat první.
nejsem windowsí admin, řeším jen klientské stanice.

A neměl bych to otestovat první na serveru, na který jsem připojený přes vzdálenou plochu? Přece jen, jsem tam připojen přes veřejnou IP

Jenže, tam je nainstalován pouze Kaspersky Security Center a Kaspersky Security for Windows Server. Network Agent tam nemůžu nainstalovat, protože nejsem admin, ale to se asi stejně neinstaluji na server.

A co se týče firewallu, ten je povolen u mě, i na serveru.

jde o to, jestli antivir ve firmě běží normálné, tj. stanicím v síti se třeba denně aktualizují databáze i občas engine antiviru z firemního av serveru. mělo by to jít vidět v logu těch pc, nebo centrálně v nějaké konzoli té serverové instalace.

já taky nemám přístup na firemní server, ale třeba jestli jsou instalace antiviru běžící a aktuální, mi řekne lansweeper. ten to zas musí s něčím porovnávat, ostatně ho administruje kolega co v it řeší instalaci antiviru.

teprve když je funkční server a funkční update clientů ve firmě, má smysl, aby se dělaly pokusy s instalací antiviru na externí pc. rdp samozřejmě pouze přes vpn tunel.

Příští týden se do firmy nedostanu a kolega tam nebude, takže jsem na to odkázán sám. Bohužel,

V podstatě můžu otestovat pouze funkčnost serveru a notebooku, na kterém mám pouze Network Agent bez antiviru.

Jenže, můj účet na serveru nemá administrátorský přístup, tudíž nemůžu nic nainstalovat ani Kasperského "otevřít" přes ikonu v system tray.

Log soubory ohledně aktualizaci se mi nepodařilo dohledat. Pouze verzi programu v ovládacích panelech.

Určitě to jde zjistit pomocí příkazů v command line. Nevíte, prosím Vás, jak? V té dokumentaci něco najít je nadlidský výkon.

Děkuji

ne, kasperského ve firmě nevedem.

logy na nějaké funkční klientské stanici hledat v obou program files, služby tam mají právo zápisu. pro jistotu i v profilu uživatele, adresář kaspersky, ms tam nadělal pěkný bordel.
ale když firemní it ani nedokáže říct, jestli jim tam antivir funguje, je s tou firmou něco hodně v nepořádku.

network agent je jen pozůstatek nedokončené instalace, protože nefungovalo spojení na server. to spojení nebude fungovat bez připojení do firemní sítě - přímou návštěvou nebo přes vpn, už jsem to psal.

Administration Server certificate: not installed
Attempting to connect to Administration Server...Transport level error while connecting to http://address:13000: general error 0x502.
An attempt to send ICMP packet to the Administration Server
Sending ICMP packet address [address]...Error - Sent = 3, Received = 0

podle toho ověřování spojení si u vpn ještě fandíme, že by to mohlo fungovat. vpn je věc, která měla být rozchozená první, dokud byl admin v práci.

ale když firemní it ani nedokáže říct, jestli jim tam antivir funguje, je s tou firmou něco hodně v nepořádku.

Sorry, asi myslíte tohle, to jsem zapomněl uvést

Na serveru mám Kasperského nastaveného tak, že když najde nový PC s agentem, automaticky do něj nainstaluje antivir. Kvůli licencím se antivir musí instalovat tímto způsobem, nejde vložit licenci ručně, mají to v politice licencí.

Ale, největší problém je, že všechno ohledně sítě bylo vždy nad mé chápání a nikdy se to nezměnilo. V podstatě jsem ještě nezačal nic studovat v dokumentaci a už jsem zmatený.

pc, na kterém to budeš provozovat, nemusí být rovnou zapojený do jejich domény, to je dobrá zpráva.
ale ten netagent musí funfovat v jejich firemní síti - teoreticky stačí přes vpn - a mít v té chvíli jejich dns. (google dns 8.8.8.8 nevyhledá interní firemní servery)
už jsem to psal asi 3x.

co pro to můžeš udělat:
1) získat jejich osvědčenou instalačku vpn od jejich admina. ten samozřejmě musí vědět, kdo mu leze do sítě, i jestli ti vůbec může tu instalačku dát.
2) zajít se svým ntb do firmy, dát s adminem kafe a nechat nainstalovat antivir. nejlepší možnost, ale zmiňuješ špatný termín. takže buď počkat, nebo možnost 1)

pořád nechápu, proč to řešíš se zdejším fórem. to ti přístup do té firmy neposkytne.
držíme se teda toho, že potřebuješ jejich korporátní antivir, právě v době kdy mají dovolenou. když ji mají oni, proč ji nemůžeš mít ty?

Omlouvám se, nedělám to schválně, ale tyhle věci musí člověk pochopit, což já nejsem schopen.

zajít se svým ntb do firmy

Jak jsem řekl, doma mám pouze vlastní notebook (nikoliv firemní), na kterém jsem to měl pouze otestovat (nic víc)

držíme se teda toho, že potřebuješ jejich korporátní antivir, právě v době kdy mají dovolenou.

To nevím, proč to kolega vymyslel, ať to nastuduji v době, kdy tam není a pouze mi k tomu dodal - Teď studuj a potom to probereme ústně.

Ale, upřímně já nechápu, co přesně mám studovat respektive kde mám začít, když se mně nainstaluje pouze network agent a na serveru to můžu ovládat pouze přes cmd.

pořád nechápu, proč to řešíš se zdejším fórem.

Pokud vím, tady se řeší všechno ohledně PC. Ale, jestli znáte nějaké lepší fórum (i anglické) pro můj dotaz, velmi rád to uvítám.

Najlepšie fórum je to, kde ťa po dopyte porád svinským krokom vyženú od každého nekomatibilného AV s americkým, usáckym, kapitaľistickým, západným, antisociaľistickým OS Windows. Hlavne vyvinutého antiviru v krajine zajtrajška, bľahobytu, intelektuálov v CCCP, sovietskými vývojármi z radov špicľov, zlodejov, vrahov okotených priamo v hniezde NKVD_KGB_FSB s výložkami na klopniach ihneď po ich narodení z kuterí rabótajúcich ženščín na kalchóze, oplodnených regimentom príslušníkov z radov mierotvornej armády udavačov.
--------------------------------------------
Do OS Windows x64 bit., nepatrí žiaden antivírus od tretích výrobcov, hlavne z krajín rozvojového sveta "zľatých komunistov", lebo vyslovene svojou "nadprácou", bežiac nonstop na pozadí, sofistikovane škodí systému. (Ako tak sa drží nad vodou rumun, Bitdefender Total IS, v prípade OS W10).

Firma nech si vybaví svoju sieť a vstup z netu kvalitným HW firewall, napríklad od výrobcu Zyxell-zywall v cenovej relácii nad 1000€ za kus. Aj to musí byť takýto HW firewall manuálne nakonfigurovaný na mieru odborníkom z radov "firewalllógov", nestačí ho iba nacpať do šaltrov a kukať, ako si nádherne preblikáva.

ach jo. zdejší fórum ti nezajistí přístup do firmy, ve které se neobtěžuje být ani admin. (to je to samé, jako kdybys uvažoval nad opravou pc, ale odmítal ho otevřít a vlézt dovnitř)
s rozchozeným vpn se firemní instalace antiviru může povést, ale taky nemusí.
skončil jsi u netagenta, který musí vidět na firemní server, aby stáhnul instalaci firemního av. jenže z internetu nevidíš interní servery, nemáš správné nastavení sítě a nejspíš ani není povolený přístup, proto píšu o vpn.

až se admin vrátí z madagaskaru, bude nejrychlejší zajet do firmy a v jejich síti nainstalovat av na tvůj notebuk.
i pak budeš stejně potřebovat přímé připojení do firmy kvůli aktualizacím - ten antivir je tak už nastaven.

klasický client cisco vpn u nás dávají zaměstnancům (po schválení vedoucím + it), externistům dávají jiný sw bez našich certifikátů - ale od toho je admin té firmy.

Obnovuji diskuzi.

Včera jsem se konečně dostal do firmy. O VPN už uvažoval, ale zavrhl to. Říkal něco o tom, že čím dál více lidí se připojuje na server mimo firmu. Upřímně, moc jsem to nepochopil, ale prostě VPN ne.

Povolil mi přístup na server respektive udělil povolení administrátora, takže už můžu nastavovat antivirus. Taky mi dal přístup k účtu na podporu antiviru.

Tam jsem napsal tenhle problém. Odpověděl mi

Hello,

did you checked afterwards, if the Agent isn´t installed? Usually it should stay installed although there is no connection to KSC.
How did you do the installation exactly? Which package was taken? Did you created a stand-alone installation package for it and used that for installation?
I would recommend doing it that way. Here you can find details:
https://help.kaspersky.com/KSC/11/en-US/13020.htm

Přesně to jsem udělal - picture2 a instalační soubor zkopíroval na svůj disk, který jsem při připojení dal sdílet. Pak jsem se přepnul zpátky k sobě, aniž bych se od serveru odpojoval a spustil instalaci. Avšak, výsledek úplně stejný.

Nejsem si jistý, ale nesouvisí to právě s tím, že jsem na server připojení přes veřejnou IP? Ale k nastavení antiviru jsem se dostal poprvé včera a nemůžu to najít.

PS. Napsal jsem to i jim, ale zatím mně neodpověděli.

Moje teze se potvrdila. Tohle mi odepsal.

...The problem is, that it tries to connect to KSC with Address 192.168..., which is not available for the client. Therefore you got no connection to KSC.
You either have to change it to an address which is available from outside or have to wait until the client comes inside your network.

Stačí teda nastavit server, aby navenek používal jinou IP adresu. Pravděpodobně tu, kterou používám pro přípojení na vzdálenou plochu.

Nevíte, prosím Vás, jak?

Když se připojím na server, tak se zobrazí nastavení serveru - picture, ale najít to tam je katastrofa.

Děkuji

teď jsem se připojil do práce (cisco anyconnect), nastavila se mi nějaká hostující ip a přiřadily se dns.
ipscannerem jsem prošel kancelářskou síť, zobrazují se mi i compname, čili funguje odpověď od firemní dns.
jistě chápeš, že nějaké sdílení a rdp ti nic takového nezajistí.

(admoš žádného windowsího serveru nejsem a doufám, že do smrti nebudu)

všechny adresy viditelné z internetu jsou veřejné, toto je pořád dokola a k ničemu.
má takovou i interní server v té firmě? má zároveň dns záznam, pokud ho instalátor volá názvem?
firemní servery budou mít záznam pouze na firemním dns. zvenku s celou slavnou "veřejnou ip" je firemní název k ničemu.
instalátor testuje viditelnost serveru - to ale nemusí třeba kvůli firemnímu firewallu fungovat.

ano, souvisí to s nastavením instalátoru av - viz ten trochu zcenzurovaný log, který je hned v předmětu dotazu.

za mě: dokud se nepodaří donést notebuk do firmy a s vědomím admina ten av jejich nainstalovat (aspoň kvůli logům), je to tady nesmyslné natahování threadu, který nikam nevede.
jestli je admin alergický na slovo vpn, slušně bych se s ním rozloučil a šel ztrácet čas užitečnějším způsobem.

...jestli je admin alergický na slovo vpn, slušně bych se s ním rozloučil a šel ztrácet čas užitečnějším způsobem.

Rád bych to vyřešil pomocí vpn a dělal něco užitečnějšího. Není na to alergický, jenom to prostě zavrhl. A to, že si s tím já nevím rady, asi není pro něj důvod.

instalátor testuje viditelnost serveru - to ale nemusí třeba kvůli firemnímu firewallu fungovat.

To upřímně nevím, ale nastavení je dost rozsáhlé (picture), a netroufám si tam něco "pokusně" měnit, abych nezpůsobil nějaké potíže.

Jinak, server se nastavuje pomocí správce serveru (2016) od Microsoftu. A v tom se vůbec nevyznám.

Upřímně, kdyby záleželo na mě, tak už dávno zavrhnu, což jaksi teď asi nemůžu.

aby ten instalátor fungoval - a po něm asi i updátor - potřebuje podle mě přístup do firemní sítě a nejspíš i firemní dns. už to tu píšu popáté a vidím že zbytečně.
zeptej se toho moudrého admina, slunéčko binární nejjasnější, jak jinak dosáhnout, abys měl ping na hostname serveru. nebo jakou jinou (a zabezpečenou!) cestu by si představoval. od toho je placený admin.

už jsem 2x doporučoval nainstalovat na soukromý ntb při návštěvě firmy ten jejich av. (ignorujme, že je to proti licenci pro tu organizaci).
nebo ti může dočasně pučit jejich ntb a vyřídit jejich přihlášení (cesta přes ošklivý vpn, účet do jejich domény)
tím by se člověk dostal k instalačním logům, měl by konečně jejich antivir a dále by logy pomohly, až se bude hledat možný neúspěch aktualizací av z domova.

naposled:
odpovědi, že ten admin něco nechce a že odmítá cokoliv udělat už se prosím podesáté nepiš. já to chápu poprvé a je to pro všechny jen ztráta času.

vždyť ten posr... antivir dodnes nemáš a dokud ti admin nepovolí přístup do jejich sítě, nikdy ho mít nebudeš.
že nerozumíš síťovému prostředí té firmy je jedno, jsi tam za externího trubce. dokud ti admin neposkytne přístup, jsi tam k ničemu.

firemní instalace na tvém ntb, které se bráníš: mohl bys mít v ruce logy ~ instalace ve firemní síti, (ne)funkčnost při instalaci/aktualizacích zvnějšku.

aby celý tento thread nebyl jen ostudnou ztrátou času, vrátíme se na úplný začátek:
uděláš ping na compname av serveru. a vysvětlíš, proč nedostáváš odpověď a cos za celou tu zbytečnou dobu udělal pro to, abys ho měl.
do té doby nezdržuj zbytečnými komentáři.

Můžete se prosím uklidnit. Kdybych tomu rozuměl nebo bych aspoň znal někoho, kdo tomu rozumí, tak o tom tady nediskutuji.

uděláš ping na compname av serveru

Když dám ping na tu veřejnou ip adresu, tak funguje. Nebo to myslíte jinak?

Z podpory programu souhlasil s tím, že vpn je nejlepší řešení, ale taky k tomu dodal

Alternatively you could use Connection Gateway within a DMZ, which is safer way then making the Security Center available for extern.

Here you have some details in the Guide:
https://help.kaspersky.com/KSC/11/en-US/92239.htm

Ale, opět tomu nerozumím.