BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Nějaké počteníčko:
https://pctuning.cz/article/test-disku-western-digital-blue-cmr-klasika-versus-smr-sindel
Skutočne dobrý článok. Akurát mi nesadlo to, ako autor stále tlačil na to, že bežný človek nepotrebuje naraz viac ako 5 prístupov v jednom čase. Bežný nie, ale kto vidí, čo na pozadí robí Windows? Na druhej strane, opadol zo mňa ten zlý pocit, ktorý som z SMR diskov mal.
dodatek:
https://pctuning.cz/article/test-disku-western-digital-blue-cmr-klasika-versus-smr-sindel-dodatek-prvni
ja z toho porovnani nepochopil, proc mel cmr disk tak spatne hodnoty.
Pretože SMR mal na rovnakej ploche väčšiu kapacitu, takže rovnaké množstvo dát bolo uložené na menšej ploche. Disky mali zhruba rovnakú cenu, ale SMD disk mal o 1 TB viac.
Dovolím si tvrdiť, že z názvu vlákna by malo vypadnúť slovo "nebrať". To, či daný disk niekto zoberie alebo nie, je na jeho zvážení a nemyslím, že SMR disky sú zlo. Názov vlákna môže pôsobiť, že SMR disky sú zlé. Tiež si dovolím tvrdiť, že pre bežného používateľa čoskoro iné disky ani nebudú. Pokiaľ bude niekto chcieť CMR disk bude si musieť preplatiť za serverovú verziu.