

přepěťová ochrana
mám dotaz, chtěl bych si koupit novou přepěťovou ochranu, ale nevím jaká by byla vhodná pro moje PC mám takový :
Procesor : Intel Core i7-7740X
Základní deska : MSI X299 TOMAHAWK - Intel X299
Grafická karta : MSI GeForce GTX 1080 GAMING+ 8G, 8GB GDDR5X
Operační paměť : Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4 2400
HDD : WD Blue - 3TB
SSD Disk :Crucial MX300 - 275GB
Skříň : Chieftec Libra Series LF-01B-OP, černý
Zdroj : Seasonic SS-620GM2 Evo 620W
Chladič procesoru : SilentiumPC Grandis 2 XE1436
Operační system : Microsoft Windows 10 Home CZ 32-bit/64-bit USB Flash Drive
Mechanika : LG GH24NS, černá Bulk
ta ochrana by měla mít min.6 zásuvek, kratší kabel a neměla by stát víc jak 1000 kč.
děkuji za radu.
Sice taky používám přepěťovku (je to vlastně jen taková lepší prodlužka s vypínačem), ale kdyby ses zeptal nějakého elektrikáře, vysvětlil by ti, že to je v podstatě k ničemu a kdyby došlo nějakému problému v el. síti, tak tě neochrání. Takže je důležitější, v jakém stavu máš instalaci v domě (rozvaděč + kabelové rozvody).
V podstatě je a v podstatě není. Nejsem elektrikář, ale mám jednoho v rodině a přesně tohle téma jsem si nechával jednou vysvětlovat. Pokud jsou samotné pojistky/vedení v domě v pr..., nepomůže ani přepěťovka. Pokud jsou ok, pravděpodobně většině právě těchto problémů předejdou. Technicky se ale skrz ně může stále něco dostat, jelikož nejsou dostatečně "jemné", aby zachytily i to nejmenší přepětí. V tu chvíli pomůže přepěťovka (pokud funguje a není to krám). Otázka ale, nakolik je to přepětí, které projde pojistkama, škodlivé tomu koncovému spotřebiči. U většiny věcí bych to asi neřešil. Kdyby však šlo o něco vyloženě drahého, asi bych tam jednu šoupl.
Tohle je tak zmatený nesmysl, že je těžko k vyvrácení.
Norma všemi oblíbená (říká se, že je šitá pro Dehn und Söhne), týkající se ochrany proti blesku a přepětí je čtyřdílná. Moc lidí, co se v ní plně vyzná, není. Ostatní s eltech. kvalifikací by ji měli znát aspoň povšedně. Vše je o ceně a ochrana je třístupňová. To, co prodává jako "přepěťová" ochrana je jen poslední jemná ochrana schopná odvést nízkoenergetická přepětí. A slušné zdroje ji již mají v návrhu.
Vy ráčíte mít v bytě jištění pojistkami?! Patrony do závitových pojistek v jištění jednotlivých bytových jednotek byly k vidění u starších budov. Nožové jsou v rozvaděčích, kam se nedostanete.
Budeš se divit, ale i panelák má v hlavní bedně pojistky a řadu jističu. Což jsem se divil.
tak by ma zaujímalo v čom sa líši predlžovačka od prepäťovej ochrany. Nedávno som jeden cyberpower musel otvoriť.. jediné čo tam bolo, usmerňovacia dióda a odpor na LEDku, ktorá po zapnutí svietila vedĺa nápisu protected. Tí všímavejší pochopia prečo to prestalo na tredí deň fungovať
https://photos.app.goo.gl/SuhL7WhV4T6KoDWo6
https://photos.app.goo.gl/rUvRkC7vdpAbpzHMA
Bylo by asi bláhové od prodlužky za 130Kč čekat více, že.
https://www.mironet.cz/cyberpower-b0520sc0de-cerna-prepetova-ochrana-5-zasuvek-vypinac-18-m+dp428611/
rozumiem. A od akej ceny je teda funkcia PROTECTED skutočná a nie fiktivna.. Mal som otvorené značky APC, Belkin okrem 4 keramických kondenzátorov, ktore predpokladám slúžili len na odrušenie v nich od tohoto modelu nebolo nič viac. No aspoň ten vypínač mali priletovaný.
Tady jsem rozdělal 1 ze tří přepětovek co mám doma viz snímek a nestála moc, i když si už nepamatuji kolik.
Dodám, jedna se 6 zásuvkama (je zapojená na Hamu) značky Solid, nejde rozdělat (nemá šroubky, jen nejaké níty či co) a další co mě chrání hifi (ta byla opravdu drahá, a to že funguje už vím)
človeče to je luxusná prepätovka s tlmivkami. To má aj nejakú funkciu. Darmo nemecká kvalita sa pozná.
Tady mám tu od hifi, ta stála cca 1700Kč a vlastním ji cca 20 let, je to český výrobek a už dostala zásah 2x a co je v ní viz snímek.
Jo to co je přišroubováno z boku skříně je 1A jistič a tak je to zapojeno cca 15-17 let.
Za tohle's dal sedmnáct set?
Kristova noho...
Jo tenkrát to bylo drahé. Ale vyplatilo se to. Četl jsem v časopise Stereo a Video na tohle téma rozsáhlý článek, a hned druhý den jsem ji kupoval, no a jak čas letěl, tak jednou byla letní bouřka, najednou rána jak z děla, přepětovka hlasitě cvakla a zachránila celé mé hifi a video tv co na ní bylo zapojeno. Abych to upřesnil, jemná přepětovka stačí v panelové zástavbě, protože panelák má "tisíce" zásuvek, takže stačí jen ta jemná.
U baráku je to jinak. Tam je potřeba všechny tři třídy a to už je drahé.
hama a papírový plošný spoj. už víš, proč některé značky nekupovat.
(a nic si nedělej z toho, že v polovině hifikrámů je taky dps z papíru)
hama a papírový plošný spoj. už víš, proč některé značky nekupovat.
(a nic si nedělej z toho, že v polovině hifikrámů je taky dps z papíru)
Já nevím, ale musel jsem tu hamu přepětovku znovu rozebrat, a tlouštka plošnáku je 1.5mm. (měřeno šuplerou)
Mimochodem mé hifi má plošnáky rozhodně tlustší.
Tak jsem začal měřit plošné spoje (třeba základní desku, ram) a všechno to má 1.5mm, takže bych řekl, že to je standart, ne papír!
ježuro, kup si brýle. ten hama dps není ani náhodou sklolaminát fr4. nejde o tloušťku, ale o materiál. ale já jsem teď vstával a ty mě jen tak zkoušíš, proto běháš po bytě s šuplerou, žejo?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Plo%C5%A1n%C3%BD_spoj#Z%C3%A1kladn%C3%AD_materi%C3%A1l_pro_v%C3%BDrobu_DPS
Papír je materiál, ne tlouštka.