Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co může způsobovat odpojování NB od sítě WiFi?

Úvodem uvádím, že dále uvedený problém je na vnitřní domácí síti WiFi , která funguje OK a bez problémů a na níž běžně pracuje více počítačů a dalších zařízení (smarphony, TV), která tento problém nemají.
Ale NB našich vnoučat (ASUS) se začal, poslední dobou, stále odpojovat od sítě WiFi. Pokud na ikoně sítě WiFi jsem zadal připojení k síti, nebo v ovládacích panelech zadám "připojení k internetu /bezdrátová síť" zobrazí se mi hláška "Není k dispozici žádné připojení". Zadám-li pak "Odstranit potíže" diagnostika sítě mi říká "Poradce při potížích neidentifikoval problém".
Vrátím-li se zpět a zadám "Zobrazit úlohy a stav sítě" dostanu se do "Centra síťových připojení a sdílení". Zde je znázorněno že NB není připojen k internetu.
V lince " Spravovat bezdrátové sítě" naši konkrétní WiFi síť vidím. Pak, v lince "Změnit nastavení adaptéru", po jejím zakliknutí, se mi objeví kolonky "Bezdrátové připojení k síti" pod tím "Nepřipojeno" a pod tím typ adaptéru (Atheros AR9285 Wireles Network). Zde, po zakliknutí pravým tlačítkem, se dostanu do nabídky možných operací.
A zde, v případě kliku na "Připojit-odpojit" se mi opět zobrazí hláška, že "Není k dispozici žádné připojení".
Ovšem v případě, že kliknu na řádek "Zakázat", objeví se pod "Bezdrátové připojení k síti" "Zakázáno". Nyní, po opětném vrácení do nabídky (pravé tlačítko) a kliknutí na "Povolit", zobrazuje se "Povoleno" "Identifikace sítě" a nakonec název naší sítě a NB se na síť připojí.
Ovšem po určité chvíli (někdy po minutě, někdy po pár minutách, někdy i po delší době, nebo při pokusu se připojit na nějaký web) se ale sám od sítě opět odpojí a zobrazí se "Nepřipojeno".
A pokud provedu opětně, výše uvedenou operaci s restartem adaptéru - "Zakázat/povolit". situace se opakuje. Připojí se, chvíli drží a zase se odpojí.
Přitom veškerá diagnostika říká "Poradce při potížích neidentifikoval problém".
A takto se to stále opakuje.
V nabídce operací "Vlastnosti" je zobrazeno, že připojení používá následující položky - Klient sítě Microsoft". V napojení na adaptér, "Atheros AR9285 Wireles Network Adapter" jsem prováděl různé změny v konfiguraci. V základním "Obecné" je znázorněn stav zařízení "Toto zařízení pracuje správně". V "Upřesnit" mám vlastnost "802.11b Preanble" a hodnotu Long and Short". V kolonce "Řízení spotřeby" jsem zakázal "Povolit počítači vypínat zařízení z důvodu úspory energie".
Nakonec jsem zkusil i software adaptéru aktualizovat on line (když vydržel na síti déle, stáhl se a nainstaloval). Poté, po pokusu o připojení v kolonce "Připojit a odpojit" se mi zobrazila pak hláška vpravo dole " Nepřipojeno", pod tím "připojení jsou k dispozici" pak název naší sítě s červeným křížkem a pokud na na kliknu, zobrazil se nápis "Funkce síťového adaptéru nesplňují podmínky této sítě". Pak už ale nešlo se na síť připojit vůbec.
Takže jsem se v konfiguraci adaptéru vrátil k původnímu SW, ale nyní už najde se na síť připojit ani opakovaným restartem adaptéru "Zakázat/povolit".
Přitom v "Obecném" v konfiguraci adaptéru je stále uvedeno "Toto zařízení pracuje správně".
Už nevím, čím by to tedy mohlo být. Poradíte co s tím?:-|

Řešení:

Tak nakonec závada odstraněna a šlo o celkem banální HW věc.;-). Takže jsem zjistil, kde je ten vlastní modul - karta WiFi a připojení antének. U tohoto NB (ASUS X54L) je umístěna pod spodním krytem, kryjícím HDD a kartu pamětí. Je dobře přístupná. Přívody antének jsou dva koaxiální drátky, černý a bílý a jsou na ni napojeny mikrospiny. Jestli nejsou tyto přívody, jdoucí až do displeje k vlastním anténkám, přerušeny, je možno prověřit ohmickým měřením. Stínění i vodič koaxu jsou anténkami propojeny, takže tvoří uzavřený okruh. Měřením zjištěno, že odpor tohoto okruhu činí 0,6-0,8 ohmu (po odečtení odporu přívodních vodičů k měřáku). Takže pokud je toto naměřeno, přívody nejsou přerušeny a jsou OK.
Pak jsem vyjmul kartu a zjistil jsem, že na spodní části karty jsou mírně znečištěny připojovací tišťákové plošky. Na dvou dokonce náznak větší oxidace.
Takže jemné mechanické očistění oxidace a pak celé přečistění kontaktů benzinem, karta osazena zpět, připojeny přívody antének a závada odstraněna.
Shodné provedení osazení WiFi karty a antének bylo i u NB Toshiba (mám starší, "zvrakovaný").
Uvádím pro případ, že by měl někdo podobný problém, vzhledem k obdobným dotazům, se kterými jsem se již, na některých poradnách, setkal.:puff:

Mám stejný problém, většinou při pokusu o připojení po delší době, nebo při uspání. Ale není to problém jedné cílové wifi sítě,ale jakékoli. Připojuje se nekonečně dlouho a nic se neděje. Pomůže jen dát Odstranit potíže - a asi zabere fáze REsetuje se adaptér ,pak 30s nejde se adaptérem nic dělat, jako kdyby zmizel.
Pak už spojení drží

PS:Taky to napíše -průvodce neidentifikoval problém.

Tak nakonec závada odstraněna a šlo o celkem banální HW věc.;-). Takže jsem zjistil, kde je ten vlastní modul - karta WiFi a připojení antének. U tohoto NB (ASUS X54L) je umístěna pod spodním krytem, kryjícím HDD a kartu pamětí. Je dobře přístupná. Přívody antének jsou dva koaxiální drátky, černý a bílý a jsou na ni napojeny mikrospiny. Jestli nejsou tyto přívody, jdoucí až do displeje k vlastním anténkám, přerušeny, je možno prověřit ohmickým měřením. Stínění i vodič koaxu jsou anténkami propojeny, takže tvoří uzavřený okruh. Měřením zjištěno, že odpor tohoto okruhu činí 0,6-0,8 ohmu (po odečtení odporu přívodních vodičů k měřáku). Takže pokud je toto naměřeno, přívody nejsou přerušeny a jsou OK.
Pak jsem vyjmul kartu a zjistil jsem, že na spodní části karty jsou mírně znečištěny připojovací tišťákové plošky. Na dvou dokonce náznak větší oxidace.
Takže jemné mechanické očistění oxidace a pak celé přečistění kontaktů benzinem, karta osazena zpět, připojeny přívody antének a závada odstraněna.
Shodné provedení osazení WiFi karty a antének bylo i u NB Toshiba (mám starší, "zvrakovaný").
Uvádím pro případ, že by měl někdo podobný problém, vzhledem k obdobným dotazům, se kterými jsem se již, na některých poradnách, setkal.:puff: