BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Takže závěr : V kombinaci s mou deskou MSI Neo4 Platinum píská ve STAND-BY každý Fortron FSP400-60GLN 400W.Díky trpělivosti a ochotě lidí z brněnského alfacompu jsem si to ověřil. To pískání uznali, ale další kus se choval úplně stejně.
Takže pokud chci provozovat tento typ Fortronu, budu muset místo stand-by vypínat zdroj z elekřiny.Při normální zátěži nic nepíská (anebo to přeřve větrák z desky).
vlastním zdroj Fortron blue storm 500W, mám ho asi 2 až 3 roky a dělá to samé, ve standby píská, při zatížení pískat přestane. Dělá to v kombinaci s jakoukoliv deskou (odzkoušeno s ASUS,Gygabyte,Jetstar deskami). Donutilo mě to k řešení připojit to přes relé - jakmile se pc vypne, zdroj přejde do standby, relé ztratí napětí a odepne šťávu přívodu, takže nakonec vlastně i šetřím elektřinu za standby..
No kdysi jsem se někde dočetl že to dělá ta cívka a že stačí to vinutí zakápnout tím plastem z tavící pistole,ale pokud je zdroj v záruce tak bych nedoporučoval tento postup v důsledku reklamace.Taky vlastním zdroj Fortron,ale Everest 800W a nikde nepíská nic.že by to bylo cenou za kvalitu?
S tím zakápnutím: To přece neřeší základní problém, pouze ho to maskuje. Nepochopil jsi, že problém není jádro které je schopno pískat při buzení proudem o slyšitelné frekvenci, ale to, že je vůbec takovým proudem buzeno, že se ve zdroji vyskytuje proud o tak nízké frekvenci. Po zakápnutí sice pištění nebude slyšet, ale to, co je v nepořádku, zůstane...
Kupoval jsem i pro známý pár zdrojů Fortron FSP 400 60THN-P 400W a nikdy nebyly žádné problémy.Zdroj 60GLN neznám,ale finanční rozdíl v ceně je minimální,takže kvalita by měla být stejná.Asi vadný kus.