Jak zaznamenat časy výpadků internetového připojení?
Ahoj, prosím vás o doporučení portable utility, která umí zaznamenat a uložit přesné časy výpadků internetového připojení. Pokud by to šlo kombinovat i s testem rychlosti včetně grafů, myšleno proměření po obnovení spojení, bylo by to ideální. Děkuji.
a nemá router možnost zapnout logování? to je pak textový soubor. Ale jde také o to jaký máte pžívod jestli vzduchem nebo po drátech, páč vzducem si moc nepostěžujete
Rozumím, ale toto není možné. Ve smlouvě poskytovatel zakazuje jakoukoli manipulaci se zařízeními a zásahy do nich. Mají to tak "komplikovaně napsané", že to spolehlivě odradilo i mne. Pokud to má uživateli pomoci, tak řešení vidím v utilitě, která se spustí při startu Windows 10 a hned provede měření. Pak bych rád, aby nonstop běžel ping na pozadí (až do chvíle výpadku internetového připojení) a výsledky se průběžně ukládaly. Následně se také musí zaznamenat přesný čas obnovení připojení a znovu provést rychlostní test, a dále výsledky zase průběžně nejlépe automaticky průběžně ukládat. Potřebuji řešení pro naivního uživatele. Vše opravdu musí fungovat automaticky na pozadí. Jedině tak se podaří prokázat, že poskytovatel neplní smlouvu.
Třeba?
https://pinglogger.co.uk
Neznám, ale nevypadá to špatně. Já vždycky používal program LANSPY.
Zeptám se hloupě: a on má ten naivní uživatel smlouvu s garantovanou kvalitou připojení?
Na straně poskytovatele existuje dokument ve smyslu "kvality připojení", který pro laika poměrně složitě definuje podmínky "ne/funkčnosti". Jsem toho názoru, že poskytovatel neplní smlouvu a předpokládám, že měřením to prokážu. Pak bude následovat reklamace.
Na ten záznam môžeš použiť takýto "nekonečný" ping v powershelli.
google.cz môžeš nahradiť inou obľúbenou adresou:
Aby si nerobil zo seba hlupáka doporučujem pingať prvý hop za routrom. Fungovanie siete poskytovateľa a fungovanie internetu sú dve rozdielne veci. Test rýchlosti prenosu by mal vypovedaciu hodnotu ak by bol meraný na sieti poskytovateľa. Mimo jeho siete môže byť rýchlosť aj menšia v ľubovolnom čase, to ale nie je chyba poskytovateľa.
Ja to napíšem inak.
Aká je "výhoda" mať pripojenie od ISP, ktoré je nestabilné a ON sám ZAKAZUJE AKÁKOĽVEK zásahy do svojho zariadenia (teda možnosť nastaviť si kanál, nastaviť si WiFi a jeho zabezpečenie)?
Žiadna! Takýto ISP by ani nemal poskytovať pripojenie s takýmito podmienkami, pretože ON sám nedovolí ani niečim argumentovať, že si neplní zmluvu. Navyše - zaručene má 100% prístup do zariadenia a teda i do tvojej (ak tam je) súkromnej WiFi siete.
Odporúčanie: hľadaj si iného ISP, ktorý povolí užívateľovi správu svojej siete, povolí základnú administráciu routera/modemu - čo patrí k štandardu, aby užívateľ si prenajaté zariadenie nastavil podľa potreby.
To by potom aj poskytovatelia káblovej/satelitnej/pozemnej televízie mohli zakázať ladiť TV prijímače, nastavovať a usporiadať si poradia kanálov podľa sledovateľa, ale museli by byť LEN podľa nich?
Ono se to možná vztahuje na fyzické vniknutí a manipulaci s routerem, ne nastavení software.
No, zatím jsem měl jen několik ISP, ale vždycky to bylo tak, že měl nějaké bazmeky, co vedly k němu a na konci byl RJ45 drát, nebo zásuvka, a až k tomu to bylo jeho (a s tím si dělal co chtěl a já jsem to považoval za nezabezpečený internet) a odtamtud dál to bylo moje, takže první bylo zabezpečení, pak teprve vnitřní síť.
Takže na tu RJ45 nejdřív připojil firewall, NAT, proxy, DHCP, ... a teprve za to nějaký switch (nebo dříve hub), kde vlastně pořádně začínala moje domácí síť.
Wifi (pokud byla) byla někde uvnitř té domácí sítě a ISP k ni neměl žádný přístup.
Dobře napsané. Od takového poskytovatele bych dal rychle ruce pryč.
Az na to, ze vsetko je inak.
ISP zakazuje manipulaciu so svojim zariadenim...cize zariadenim na streche, ktore prijimna signal.
Co ma zakaznik za nim je iSP jedno, pretoze on zodpoveda za spojenie po tu strechu.
Tazatel si to zle vysvetlil s tym, ze nemoze manipulovat so svojim AP, ktore ma v dome.
Můj provider průběžně sám loguje data a automaticky se z nich tvoří graf, kde jsou (pokud jsou) vidět výpadky.
Přístup tam mám přes webové rozhraní (účet). A logovat to umí i router (do kterého mám přístup).
Ta odpověď od tvého providera je dost... drsná.
Je to tak, že naivní uživatel kdysi platil cca 500 Kč, to podle oficiálního ceníku. Když se po čase sám poskytovateli ozval, tak mu snížili cenu na cca 400 Kč, přestože již dávno platil nový ceník, kde byla cena cca 400 Kč. Naivní uživatel byl rád za "slevu", přitom nová cena byla běžná ceníková, nikoli po slevě. Dokud lidi platí, jsou za další pasivitu po zásluze trestáni. To je generátorem zisků firem v ČR.
Co se týká stability připojení, je to téměř nepoužitelné. Budu usilovat o písemnou reklamaci dle pravidla 3x a dost. Pak bude následovat výpověď smlouvy z důvodů neplnění podmínek které si sami napsali a z důvodu nepoužitelnosti služby.
A stoji to vobec za tu namahu? Ja by som zmenil poskytovatela a mal pokoj.
Problém je v tom, že je na jaře podepsaný smluvní závazek (údajně na 2 roky). Lze předpokládat, že i když uživateli dodám důkazy z měření a sepíšu mu podání reklamace, tak že se ho budou snažit "uchlácholit omluvami a sliby". Jak jsem psal výše, dám jim šanci 3x a dost. Pak si vyzvednou obsílku s odstoupením od smlouvy.
Normalne prestan platit a prejdi k inemu ISP, vzhladom na nizku sumu to od teba nikto vymahat nebude.
Nespokojneho zakaznika nechce mat nikto.