Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak převést titulky a audiostopu z video DVD na video blu-ray?

Jak získat titulky a audiostopu ze zdrojového video DVD? Cílem je získané titulky a audiostopu dostat do dat z cílového video blu-ray disku.
Zdrojové video DVD má titulky a audiostopu v češtině.
Cílový video blu-ray disk má prakticky nepoužitelné jazykové mutace.
Jedná se o specifickou záležitost a není možnost koupě hotového disku dle požadavku.

MediaInfo umi precist stopy i v souboru na DVD. Obvykle mas na DVD tech souborů vic, neco je menu, v horsim pripade nekolik stop filmu, titulky atp. Najdes si treba pomoci VLC, ktere to umi prehravat po stopach, co je co a podivas se, jak to tam je ulozene.

Nejaky soft na extrakci dat jiste najdes, zvukova stopa by mela byt relativne v pohode, titulky muzou byt i vypalene do obrazu, coz je samozrejme problem a potom bys je musel nejakym OCR systemem dostat ven. Popravde uz si nevzpomenu, jestli vubec ma DVD Video moznost textove stopy titulku nebo jsou bitmapove pripadne vypalene v obraze, je to problem to z toho dostat. Radeji bych se nejprve podival, jestli uz to nekdo neudelal a nejsou na titulky.com.

Edit: prevod na BR res az potom, co budes mit vytazenou zvukovou stopu a titulky z DVD Video. Nezapomen, ze film muze mit jine FPS, muze byt jinak strizeny, budes muset resit nacasovani zvukove stopy a titulku, aby to odpovidalo tomu BR.

Díky. Pro mě je to vyšší dívčí.
Zdrojová data zvládnu vytěžit.

Z poskytnutých informací vím, že by měl být získatelný výstup z video DVD takto:
1) audio stopa - asi v MP3, možná wav, to záleží na programu kterým to udělám,
2) titulky by měly být vytěžitelné do obvyklých formátů (nemám informaci, že by byly nedílnou součástí obrazu).
Potud dobré, když se budu snažit, tak to zvládnu.

Další krok je mimo mé povědomí, znalosti a schopnosti.
Bude třeba titulky a audio stopu zaeditovat do dat ve formátu blu-ray.

Pochopil jsem správně, že potřebuji tzv. "authoring software", nikoli konvertor?
Nejraději bych nějaký blu-ray editační program pro řadové uživatele, ve kterém to poskládám jako lego kostky. Na pokročilou editaci nemám znalosti. Předpokládám, že bude identické časování titulků a audiostopy jak na straně zdrojového video DVD, tak na straně cílového blu-ray video disku.

Titulky jdou stahnout, ake u tof DVD BD bcyh si daval pozor jestli jde o stejnou verzi filmu, nektere jsou sestrihane, nektere myslim ze EXTENTED verze se to jmenuje nemui mit tu stopu na coz mimo jine upozornuje i Redmax jak jsem si vsiml.
Jinak audio stopu z DVD umi ulozit (extrahovat) i VLC player (CTRL + R → extrahovat / konvertovat audio do MP3 a ulozit), ale z hlavy postup neznam.

PS: Nasel jsem toto, ale nemam odzkouseno : DVD Audio Extractor https://www.dvdae.com/download (pisou ze je to free, no uvidis)
A pravdepodobne by to mel umet i https://ffmpeg.org/ : https://gist.github.com/protrolium/e0dbd4bb0f1a396fcb55 pres prikazovy radek kdyz si to DVD prevedes :

ffmpeg -i cilove_video.mp4 -f mp3 -ab 192000 -vn audio_stopa_ciloveho_videa.mp3