Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký 7-zip plugin použít pro komprimaci v Total Commanderu?

Hezý den,

průběžně denně ručně komprimuji do 7-zip archívů velké množství souborů a složek v Total Commanderu.
Používám plugin 7zip, poslední verze 0.7.6.5a, 2011/10/24. https://www.ghisler.com/plugins.htm
wcx_7zip.zip https://ghisler.fileburst.com/plugins/wcx_7zip.zip

Vývoj 2004-2011. Bohužel se často stává, že dochází k opakovaným fatálním pádům Total Commanderu, a to bez jakékoli varovného hlášení. Je patrné, že to způsobuje právě tento plugin. Bližší souvislosti se mi nepodařilo vysledovat.

Můžete mi doporučit jiný osvědčený 7-zip plugin nebo jiný "způsob komprimace" s použitím klávesových zkratek Alt+F5 v TC?
Najet kurzorem na soubor nebo složku, podvědomně stisknout klávesové zkratky Alt+F5, pak potvrdit ENTERem, to je návykové, tak nějak už zautomatizované a léty zažité. Nerad bych se tohoto postup vzdával. Na druhou stranu, uvítám jakékoli rady hodné prověření v praxi, tím spíš pokud to bude efektivnější co do komprimačního poměru a celkově spolehlivější... Děkuji. :beer:

Z čeho jsi usoudil, že za pády TC může právě plugin 7-zip? To, že TC spadne při komprimaci nemusí být problém toho doplňku. Nezhavaruje třeba na nějakém zamčeném (nepřístupném) souboru?
Do Prohlížeče událostí jsi se díval?
Spíše bych to viděl na nějakou nekompatibility s jinými doplňky, či něco vadného v kontextovém menu - prohlédni si tyto položky pomocí ShellExView od NirSoftu.

Díky za podnětné myšlenky. Snad na všechny budu schopný zareagovat postupem času.
Total Commander je jinak stabilní a nepadá. K pádu dochází pouze při komprimaci do 7zip formátu. Jiné pluginy nepoužívám.
Dobrá myšlenka s tím zamčeným (nepřístupným) souborem. To však není příčina.
ShellExView je pro mne vyšší dívčí.
Do budoucna se zaměřím na prohlížeč událostí...

Do Prohlížeče událostí se samozřejmě můžeš podívat hned, jestli tam nebudou nějaké chyby z doby, kdy TC spadl.
Pomocí ShellExView můžeš vybrané položky kontextového menu zakázat a kdykoli opět povolit, pokud je budeš potřebovat a tak vyzkoušet případné kolize doplňku 7-zip.

plugin 7zip, poslední verze 0.7.6.5a, 2011/10/24

fak není na stránkách 7zip nějaká novější zmínka o podpoře tc?

výrobek páně ghislera nepoužívám, mám radši altap salamander. používám spíš kontextové menu na pravý myš nebo zipovací ikony na liště.
(kontextové menu přestane fungovat až ve w11, to je ale jeblý frikulínský systém, ten neřeším)

průběžně denně ručně komprimuji do 7-zip archívů velké množství souborů a složek v Total Commanderu.

za brtníky nesmysl s rizikem pro budoucí obnovu, to je postup z 90.let. smyslem života fak není denní komprimace archívů.
kdo bez toho nemůže být, ať si napíše dávku v příkazovém řádku pro 7z.exe a nemusí řešit historický nekompatibilní plugin.

k poslední větě: za ty léta už snad víš, že rychlosti nástrojů ani komprimační poměry se zázračně neliší. hledat efektivitu vyšší o 1% ... no třeba to někoho baví.

Dobrá myšlenka. Opravdu jsem na webu TC pátral a nenašel jsem novější řešení.

K tomu se dá říct jediné: "Každému, co jeho jest".

7-zip s LZMA odvádí výbornou práci, takže se toho nevzdám.
Pro základní představu... http://internet.vprdeli.com/view.php?cisloclanku=2006011702

Jedná se o "individuální zpracování dat", takže dávkové řešení by muselo být dost šité na míru. Na to nemám znalosti a zkušenosti. Sice mám jistou představu, ale realizace je mimo mé schopnosti. Kdyby se našel někdo ochotný mne vyslechnout, pomoci spoluvymyslet a napsal by na to script (v AutoHotKey, AutoIt atd.), tak budu rád za možnost vyzkoušení nového.

Závěrem dodám dnešní zkušenost. Kniha ve fulltext PDF = 183 MB.
S ohledem na lidem "vnucovaný fakt", že ZIP je standard...
ZIP o max. kompr. stupni = 181 MB
7zip o max. kompr. stupni = 22 MB

181 MB je o 722,7 % více než 22 MB.
Duo cum faciunt idem, non est idem.

úplně přesně nerozumím tomu, k čemu je dobré zipovat pdf soubory. fak si procházíš ty zálohy v .zipu?
i když je ta úspora u textových pdf výrazná, v době, kdy nedává ekonomický smysl disk pod 1tb (a ssd pod 500gb), je mi zmenšené včera vygenerované pdf tak nějak jedno.
samozřejmě pokud denně napíšeš sto takových knih, ušetřené místo se počítá.
ale když je to extrémní příklad jednou za čas, pak se této činnosti odborně říká onanie.
když si všimnu tvého odkazu, vede na článek z roku 2006. a to je jako dodnes nějaká modla?

Jedná se o "individuální zpracování dat"

nějak nevidím důvod. prostě mít napsanou 7zipovací batku, která přijme jako parametr "%1" název adresáře nebo souboru, na kterém je kurzor a podle toho názvu vyrobí výstupní soubor.
krok 2: umístit si tu batku do uživatelské lišty na panel tc.
a odpadne práce se zastaralým doplňkem tc.

ale mě osobně tc nezajímá a v salámu to funguje podle mých představ, tak jsem nehledal, jestli někde nějaký doplněk neaktualizovali. řešil bych to třeba tou batkou.

Ke zjištění a uvědomnění si člověk dojde až postupem času. Kdysi jsme věřili UC2, ZIP, RAR. Pro mne je to dnes 7zip.

Pokud je zájem o pomoc s vytvořením bat a bude to takto řešitelné, tak zkusím sepsat písemné zadání. Víc hlav víc ví a tohle není disciplína kterou sám zvládnu.

TC je návykový. Pro mne je dvouokenní zobrazení nutností.

Psal jsem, že průběžně zpracovávám individuání... než bych se přepl do rozhraní 7-zip a naklikal to tam, tak by to byla ztráta času. To by bylo neefektivní.

Prečo vlastne používaš TC a 7zip? Sorry za blbú otázku(k riešeniu problému s pluginom nepomôžem) ale ak to vieš nejako zhrnúť tak by ma to zaujímalo. Viem že mnoho ľudí a hlavne náročnejší to používajú. Ja to tiež občas používam ale skôr len okrajovo. Vždy sa snažím používať to čo už Windows obsahuje a nenahradzovať ak to nie je nevyhnutné. Je mi jasné že TC je iný level proti Windows FE. Používam TC občas na extrémne veľké dátové prenosy a na hromadné premenovanie súborov ale nevidím dôvod ho používať ako hlavný prístup k zložkám a súborom a na denné využitie. To isté s tým archivovaním. Ak sa nejedná vyslovene o prenos TB dát tak mi to nedáva zmysel. Archivujem len veľmi zriedka do zip/7zip a nie za účelom skomprimovania ale ak niekedy potrebujem viacero súborov/zložiek dostať do jedného súboru. Ak to teda zhrnieš tak za akým účelom používaš TC/7zip?

To je v pořádku. Rozumím. Potřebuji dvě okna. Přesouvám data mezi různými místy. Používám klávesové zkratky. Tím jsem efektivnější. Za kratší dobu udělám x-násobně více práce, než bych udělal v Průzkumníku.

K praktické přínosnosti 7-zip pro mé účely jsem se vyjádřil zde.

Takže v prípade TC ide jedným slovom o efektivitu. To ohľadom kompresie ma prekvapilo. Doteraz som si myslel že to vie spraviť zopár percent. 181 MB - 22 MB to je šialené! Ako máš nastavený 7z aby to spravilo takýto výsledok? Mne sa podarilo v 7z spraviť v rámci testu z 2,21MB na 1,60MB(jedná sa tiež o knihu formátu PDF). Kompresiu som dal na ULTRA a ostatným hodnotám nerozumiem. Aké máš nastavenie? Ja to mám takto: https://i.imgur.com/fMNQwFv.png

Znovu otestováno.
Skutečně záleží na zdrojových datech.
Opravuji původní orientační hodnotu 722 %.
Správně je, že 183023187 je o 770,6 % více než 21022561 bajtů.
WinRAR podává výrazně horší výsledky.

test.7z
https://ulozto.cz/file/aEqKRnCiLECx/test-7z#!ZGp4ZwR2ZmD3AQSwMQWvLGZjMwV2BUuQEHjlFKqvqyqKGGH2At==

config.png
https://ulozto.cz/file/RytGbPiFesZf/config-png#!ZJAvBGR2ZwEuZmH0ZGEzLzZjMJWwLJMnp2I4nJAGDKcULwWxZt==

Vyskúšal som rozbaliť a znova zabaliť s tvojim configom a funguje to. S rovnakým nastavením som skúšal zabaliť rôzne typy súborov ktoré mám na disku ale úroveň kompresie bola minimálna. Dobré výsledky to dáva práve pre PDF a rôzne textové súbory. Dobrý nástroj pre náročné využitie extrémne veľkého množstva textových súborov. Mne by to vedelo skomprimovať odhadom od 1% až 5% kapacity všetkých dát čo mám na disku čiže pre mňa ako nenáročného užívateľa v tomto smere to nemá zmysel.

Přesně tak. Text to zvládá velmi dobře. Je zajímavé, že to PDF obsahuje dost obrázků.

Ostatní je na individuálním posouzení pro daný účel, dle zdrojových dat. Tohle si musí každý otestovat pro své podmínky. Mě to šetří dost místa a vůbec mi nevadí, že 7-zip je pomalejší. Pokud řemeslník dělá kvalitně, nikdy to nemůže být rychle hotové.

Zajímavé je, že to velké PDF o 858 stranách je verze 1.5 (Acrobat 6.x or higher), vyexportované z originálního *.indb, Adobe InDesign CC (Windows) / Acrobat Distiller 11.0 (Windows).

Prozkoumal jsem to PDF podrobněji.
Vyexportoval jsem z něj 3853 obrázků o velikosti cca 22,5 MB. Ty jsem zkomprimoval do 7zip o velikosti 12 MB.
Tolik pro představu o poměru text vs grafika.

Brzdí.. jak kdy. Když máš v adresáři stovky/tisíce položek, dostáváš se k potřebné šipkami či pagedowny? Potáhnout myší pravý okraj je IMHO rychlejší. Navíc v té pravomyší nabídce je spousta dalších možností, které bych klávesovými zkratkami nevím jak vyvolával. Ale jasně, každý soudruh to má jinak :-)

Základní zkratky v TC (které znám od dob DOSovského Komanédu páně Nortona) pochopitelně používám.

Souhlasím s hostem. Myš zdržuje. Klávesové zkratky jsou efektivnější a rychlejší. Ona je to dost pruda, když hlava stíhá a ruce nikoli.

Uvedený příklad by snad mohl být řešitelný v TC pomocí fce Rychlé hledání. Stačí si to nastavit tak, aby to vyhovovalo. Používám Alt... a opět, je to návykové a rychlé.

Když máš v adresáři stovky/tisíce položek, dostáváš se k potřebné šipkami či pagedowny?

Podle situace. Používám sloupcové zobrazení (Ctrl+F1), takže pohyb po adresáři je hodně rychlý - šipkami do stran, případně PgUp a PgDown. Jinak funguje rychlý přesun na soubor pravý Alt a začít psát název. Případně klasické vyhledávání Alt+F7, když by bylo souborů odně nebo byly v podadresářích.

... které bych klávesovými zkratkami nevím jak vyvolával.

Např.? :-)

Třeba případy, kdy si nějaký program přidá do pravomyší nabídky své příkazy (Otveřít pomocí X, Přidat do fronty k přehrávání v Y). Nevím, jak bych bez myši tu kontextovou nabídku vyvolal. Jistě bych to našel, ale z hlavy to nevím, protože používám myš.