Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na localhost, adresář

Zdravím ALL!!!
Mám problém s otevřením localhost an počítači Barbone, OS Ubuntu, verze 22.04.LTS, tedy nejnovější instalace. Daří se mně nainstalovat všechn nástroje tedy LAMP (Apache, MYSQL, PHP) a také phpMyadmin. při ověření systemctl statusy má vše "zelenou" tečku v informaci, ted zapnuto OK. Přesto nedaří se mně otevřít localhost/phpmyadmin, dostávám známou hlášku:

The requested URL was not found on this server.
Apache/2.4.52 (Ubuntu) Server at 127.0.0.1 Port 80.

Problém, myslím je, že nemám jasno, jaký má být zvolen základní adresář pro instalaci.

1/ sudo mkdir /var/www/your_domain
nebo
2/ sudo mkdir /var/www/html/your_domain

Děkuji za radu.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
a tohle je přesně ten důvod, milé děti, proč byste vždy měly vědět, co a proč děláte, znát OS jako t…
touchwood 04.07.2022 20:55
touchwood
Linux je pro lidi, co chtějí přemýšlet pokus/omyl a ne jako na Woknech jen klikat a číst sáhodlouhé…
Lidy 06.07.2022 09:09
Lidy
No, já ho moc nepoužívám typem pokus/omyl (spíš vůbec). Já se nejdřív rozhodnu co chci, pak zhodnotí… poslední
gilhad 06.07.2022 10:55
gilhad

a tohle je přesně ten důvod, milé děti, proč byste vždy měly vědět, co a proč děláte, znát OS jako takový a vyhnout se LEMPlovským zkratkám, které nakonec k cíli stejně nevedou.

Dalo by se napsat celé pojednání, co všechno tazatel udělal naprosto špatně (byla by toho většina), ale dalo by se to shrnout do jedné (dvou) věty: Spolehl se na default a myslel, že to bez znalostí ukočíruje. A linux je tedy na hovno.

No, já ho moc nepoužívám typem pokus/omyl (spíš vůbec). Já se nejdřív rozhodnu co chci, pak zhodnotím, zda k tomu mám znalosti (a pokud ne, tak si dostuduju co uznám za potřebné), a teprve pak začnu něco psát.
V závislosti na složitosti a tématu se mi občas stane, že zjistím, že potřebuju dostudovat víc, takže si to dostuduju a pokračuju.
Velká část programů (nebo příkazů) funguje od začátku správně (nebo je potřeba vychytat triviální překlepy a chyby), pokud jde o něco složitějšího, tak to dělám po jednotlivých krocích, které ověřuju (a často na to mám napsané i testy), taky dost používám logování - takže je jasné, kde se to chová podle předpokladů a kde se to od nich případně odchýlí.
Samozřejmě intenzivně používám verzování (klidně několik subverzí programu za den) - používám GIT. Silně návykové a větší projekty bez nějakého verzování nejdou. Takže ho na svojí práci používám prakticky vždy, i pokud je hlavní projekt verzován jinak či vůbec. Samozřejmě ho používám i na webové stránky, jak na generátory, tak na nastavení, tak na obsah.

http://git-scm.com/
http://git-scm.com/book/en/v2
---

Citát z nyx-u (https://nyx.cz/discussion/8032)


Sestra: Co to je CVS?

DWICH: Verzovaci system. Treba na psani stranek. Nebo cehokoliv.

Mas jeden soubor nebo vic souboru. treba web.
To postupne menis, menis, menis.. V prubehu casu.. treba rok.

Porad potrebujes ukladat zalohy. U webu je asi blbost ukladat kazdou stranku zvlast nebo vzdycky celej web kdyz zmenis jen jeden soubor.

No a na todle je CVS. Kdyz si zmeny ukladas na CVS (pomoci programku - uloz zmenu, pripis poznamku) tak se kdykoliv muzes vratit ke kterykoliv verzi jakyhokoliv souboru nebo celyho stavu.

Sestra: Aha, to je to, co jsem vcera potrebovala :-))

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru