Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 11 offline účet OOBE\BYPASSNRO

Nazdar, má niekto skúsenosť s použitím príkazu OOBE\BYPASSNRO na obídenie nutnosti online účtu pre W11? Skúšal som ale nefunguje. Bol som v inštalácii v časti kde sa vyžaduje pripojenie na internet. Sieťový kábel nezapojený. Stlačil som SHIFT+F10 a presne som zadal príkaz(lomítko som zadal správne). Mám na tom HW aktivovaný W10 PRO a inštaloval som USBčkom cez MediaCreationTool z oficiálnych stránok.

Zkoušel jsem to (Win 11 22H2 a edice Pro) a normálně to funguje, něco musíš dělat blbě.
Pokud ti to z nějakého záhadného důvodu nefunguje, tak nainstaluj edici Enterprise, v té se dá vytvořit lokální účet i bez OOBE\BYPASSNRO a po nainstalování Win 11 Enterprise změň na edici Pro klíčem, klidně generickým.

Ventoy znám a vím jak se používá, ale nepoužívám ho pravidelně.
Co jsem se teď díval na web Ventoy, tak BYPASSNRO byl do Ventoy přidán až v poslední verzi před 13 dny:
https://www.ventoy.net/en/doc_news.html
2022/12/24 --- 1.0.86 release
"Add VTOY_WIN11_BYPASS_NRO option in global control plugin to bypass online account requirement when intall Windows 11."
Takto to vypadá, že před 14 dny to obcházení požadavku online účtu u Windows 11 22H2 Pro Ventoy ještě neměl .-)
(první revize finálního buildu Win 11 22H2 je dostupná od 11. května 2022, oficiálně Win 11 22H2 vyšel 20. září 2022)

W10 mal túto možnosť. W11 už nie a spomínaný príkaz u mňa nefunguje. Chcel som W11 vyskúšať a neidem do toho že ho budem na 100% používať. Lenže som sa nedostal ďalej než k tomu oknu že nemám internet. Nemám potrebu to silou mocou obchádzať. Ak ma tam MS nechce tak nech si ten OS strčia k viste a W8/8.1. Nemôžem si pomôcť ale už len z doterajšej skúsenosti mám takmer istotu že tento OS nebude mať úspech. Ak sa na to pozriem ako celok na predošlé systémy kde zohľadním celkový úspech daného OS kde sa dá predpokladať že za úspechom je použiteľný systém tak to vidím nasledovne:
XP - ok
VISTA - ee
W7 - ok
W8/W8.1 - ee
W10 - ok
W11 - ee
W12 - ??

Ale ten příkaz funguje.
Provádíš to na čisté instalaci bootováním?
Jakou edici jsi použil?
Jakou verzi Win 11 jsi použil?
Použil jsi ten příkaz tak jak je bez mezer? Po potvrzení proběhne restart, stalo se tak?
Po naběhnutí tam pak je možnost pokračovat bez netu.
Nějak nechápu proč ti to podle tebe nefunguje, když to normálně funguje.

Čistá inštalácia cez bootovacie USB médium (mediacreationtool).
Pôvodne tam bol W10 PRO tak som inštaloval W11 PRO.
Príkaz som zadal na 100% správne vrátane medzier. Po potvrdení to ale vyhodilo nejakú hlášku. Už si nepamätám čo presne to vyhodilo a nemám spravenú ani fotku aby som to teraz skontroloval. Robil som to pár dní dozadu tak už neviem a je to moja chyba. Viem že je dosť podstatné napísať čo to vyhodilo po potvrdení príkazu. No nič, keď bude zajtra čas tak to skúsim ešte raz a spravím fotku čo tam vyhodí.

To je sice možné, ale celkem možné je i to, že tam tu mezeru při opisování udělal.
Nebo tam udělal jinou chybu (špatné písmenko třeba), to je jedno, prostě v tom cmd to zadal špatně.
Jinak by se mu normálně spustil ten BypassNRO.cmd a provedl se restart:

@echo off
reg add HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OOBE /v BypassNRO /t REG_DWORD /d 1 /f
shutdown /r /t 0

Príkaz som zadal správne. Idem spraviť bootovaciu flešku a ešte dnes proces zopakujem. Urobím v inštalácii fotku a hodím ju sem. Sťahujem https://www.microsoft.com/software-download/windows11 - mediacreationtool.exe a budem inštalovať s príkazom clean v rámci cmd diskpart vyčistené SSDčko. Teraz mi ešte napadlo, nemá na to vplyv typ úložiska? Viem že sú GPT a MBR. Viem ho cez cmd diskpart konvertovať do GPT, to aj robím po príkaze clean. Keď potom zadám list disk tak tam mám GPT pre dané úložisko kam idem inštalovať a samozrejme je to úložisko totálne vyčistené. Čo viem ten príkaz clean by mal byť nekompromisný.

Vzdávam sa... skúsil som teraz inštaláciu a ono to normálne funguje. Zadal som príkaz OOBE\BYPASSNRO, potvrdil som a hneď to šlo do reštartu... Po reštarte "nemám internet", nesúhlasím, nechcem, nie, nie, nie a som na ploche. Tak fajn, vyriešené ale sakra netuším čo je teraz inakšie že to funguje. Ten samotný príkaz som vtedy keď to nešlo na 100% zadal správne. OOBE\BYPASSNRO, žiadne medzery a lomítko presne v tom uhle ako je tu. Čiže nie, niesom tak blbý a nedal som to opačné lomítko. Písmena som dal veľké ale čo viem malo by zobrať aj malé. Vtedy si pamätám že to po stlačení ENTER zobrazilo normálne nejaké oznámenie ale žiadnu akciu na reštart nevyvolalo. Čo som v predošlej inštalácii ale mal inakšie? Inštaloval som to na čisto nový HW, ten HW nemal v sebe nikdy aktivovaný windows. Rovno som šiel na čistú inštaláciu a postup bol do bodky rovnaký ako teraz. Lenže keď sa to vtedy nepodarilo tak som tam nahodil W10 a následne som systém aktivoval na licenciu Windows 10 PRO. K tomuto HW je teda od tej doby priradená licencia pre akýkoľvek Windows s oprávnením PRO. Teraz ma fakt nič iné nenapadá čo je teraz inakšie ako predtým. Ten postup som mal totálne identický od bootovania tej istej partície, vytvorenie flešky, postup čistenia SSDčka, postup inštaláciou, všetko rovnaké a príkaz vtedy nefungoval. Takže, mohol fakt že HW nebol nikdy aktivovaný s Windows licenciou zapríčiniť že príkaz OOBE\BYPASSNRO nefungoval? Inými slovami je možné že OOBE\BYPASSNRO vyžaduje predošlú inštaláciu a aktiváciu licencie Windows?

Fakt to byla tato hláška?
Nebyla to spíš:

C:\Windows\system32>oobe\blablabla
'oobe\blablabla' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

Zkouším to a nějak nemůžu přijít na to, cos tam musel napsat, aby ti to vyhodilo tu hlášku, kterou jsi uvedl :-)

Veď práve...Toto je to hlásenie ktoré oznamuje zle zadaný cmd. To poznám lenže ono to hodilo: The system cannot find the file specified. Potom som aj skúšal iné možnosti toho cmd že či náhodou nerobím chybu. Potom to hádzalo práve ten cmd že dávam zlý cmd - is not recognized as an internal or external command čiže je tam rozdiel. Ono to proste nechcelo prijať OOBE\BYPASSNRO. Prečo? Netuším ale spomínam si na film TRON LEGACY.

Když ve slovenských Windows v cmd zadáš a potvrdíš třeba:

\oobe\blablabla

Co za hlášku se ti zobrazí?
Asi česká hláška "Systém nemůže nalézt uvedenou cestu." je nejspíš to samé co anglická "The system cannot find the file specified", která je asi ve slovenských Win, případně jsi použil anglické Win.
Tak jsi tam asi zadal nejdřív lomítko nebo něco jiného, co generuje tu hlášku.

Pokud tam nebylo lomítko, musel jsi udělat chybu v tom oobe, kdyby jsi měl správně oobe, ale špatně bypassnro, tak bys tam tu tvou hlášku neměl.
Takže já tipuju, že jsi tam třeba mohl mít obee\bypassnro nebo obe\bypassnro ... a nebo dvě nuly na začátku :-D 00BE\BYPASSNRO, to taky vypadá nadějně :-)

A jak už jsem tu psal, chybějícím souborem to být nemohlo.
100% jsi to tam zadal špatně :-)

Hlavne že to šlo nakoniec obísť cez ten príkaz. Vyskúšal som a zatiaľ nemám záujem kdekoľvek prevádzkovať W11. Netvrdím že je W11 zlý OS. Je úplne vpohode a ak je niekto bežný užívateľ a dostane W11 k novému NTB/PC tak nevidím dôvod prečo ho nepoužívať. Je tam všetko potrebné a vyzerá že z obecného hľadiska funkčný a spoľahlivý systém. Zároveň tam nevidím tak zásadný dôvod k prechodu z W10 na W11. Nehrám sa na extrémistu že niekto používa W7 ešte aj dnes po ukončení podpory. Keď bude končiť podpora W10 tak už nebude mať vôbec zmysel ostávať. V tej dobe pravdepodobne už W12 bude ďalší OS pre väčšinu ľudí. W11 podľa mňa upadne do zabudnutia a zaradí sa k viste a W8/8.1. Na XPčko si ešte aj dnes ľudia spomenú ale kto si za 10 rokov spomenie na W11 ako nasledovníka posledného windowsu W10? Aby som len nekrivdil. UI toho W11 je dobré, organizácia okien a gestá fajn. Štart lišta sa dá jednoducho upraviť na zarovnanie doľava(skúšal som openshellmenu, pre W11 nefunguje). Centrum vpravo dole tiež dobre a možnosti pre súbory sú upravené a povedal by som že je to takto príjemná zmena. Vraj to už vie čítať android apk, neviem teraz kde by som to využil ale zaujímavé. Je tam aj zopár ďalších dobrých noviniek. Nič z toho ale nestojí za upgrade a W12 po ukončení podpory W10 bude myslím lepšia voľba.