Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaspamovaná mailová schránka

Dobrý den,
každý den mi přijde alespoň 20 spamových emailů, nějaké se opakují. Před nějakou dobou jsem omylem klikla ukázat přílohu (protože email vypadal důležitě) a otevřeli se mi dvě okna. Rychle jsem je pozavírala, jenže od té doby mi chodí emaily cílené. Když čekám balíček, přijde emailů několik - že přišel nebo nedorazil balíček a další informace. Vědí jakou mám banku, jaký mám telefon, antivirus, co si kupuji, různá předvolání, varování, obávám se že jednou se nachytám. Potřebuji vědět co mám dělat, abych byla chráněná od těchto emailů. Četla jsem že existuje nějaká vpn ochrana, která zabrání nechtěným emailům. Protože mazat je stále dokola už nemá smysl, na zakládání nového emailu a vyřizování nového nemám čas.

Děkuji za vaše odpovědi

klasické antiviry bývají málo účinné. možná něco za 20 let dohnaly, nevím, nepoužívám je, ze zkušeností podobných obětí asi stále nestojí za nic.
a pokud máš doinstalovanou nějakou vlastní verzi typu avg/avast, doporučuju to okamžitě a navždy vykopat ven z pc.

toto lépe ošetřují programy typu antispyware, jako adwcleaner a asi nějaké další.
podle popisu vřele doporučuju tvůj pc proskenovat nějakým bootovacím antivirem proti rootkitům - jestli tvé informace nečte někdo z tvé domácnosti.
https://www.avira.com/en/downloads#tab_a3_0
https://free.drweb.com/aid_admin/
https://support.kaspersky.com/viruses/krd18

vpn ochrana nemá s nechtěnými maily nic společného, zvláště když ty nevyžádané dobrovolně otvíráš. to už je spíš na nějakou mentální poradnu, ne pc.

na zakládání nového emailu a vyřizování nového nemám čas.

trvá to asi 30 vteřin. samozřejmě ne u odpadu typu seznam-cz. ačkoli má gmail nepochopitelně složité zakládání vlastních spam filtrů, jeho vlastní funkce spam filtruje celkem rozumně.
po založení nového mailu si změň heslo u starého mailu a můžeš ho použít jako záložní pro starý mail místo už profláklých údajů.

a ty ostatní řádky nic - vše zkontrolováno a v pořádku?
k nákaze může dojít po prvním spuštění zavirované přílohy. když to teda umíš tak hbitě zkontrolovat, stačí se ujistit zde:
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- zobrazení aplikací komunikujících s netem ms tcpview.
jde skutečně jen o letmou ruční kontrolu: první program nevypisuje doplňky internetového prohlížeče, ale druhý program může zobrazit odezvy z internetu z neočekávaných míst.

Tak jsem projela ms autoruns a masakr, spoustu neznámých spuštěných (čili červené, těch asi 40 a žluté - názvy z indie) ale některé žluté v systému windows mi nešli odstranit (snad to nevadí)
Moc mi toho ten Adw cleaner nenašel - jen Acer a windows soubory, tak aby to smazání neudělalo nějaký bordel

výpis ms autoruns je pro ruční kontrolu, není pro automatické mazání podle barev, nejsme na pouti.
červené: soubor neobsahuje popis
žluté: soubor nebyl nalezen.
oboje může něco znamenat, nebo taky nic.
autoruns jsem uvedl proto, že první odpověď byla rychle odbytá, jakoby to nikdo ani nekontroloval.

kromě indických názvů je zajímavé taky konkrétní umístění, kde může program být, kde ne, případně co prostě nechcete spouštět.
odpad od aceru bude většinou k ničemu, lze zakázat start. asi to není spyware, ale tzv. nadbytečný bloatware.

když to chce blokovat adwcleaner, může na tom něco být, chce to střízlivě posoudit (většinou má pravdu).
windows soubory - záleží jaké a kde leží.
když nevíte, program buď umí udělat log, nebo znáte [alt]+[prnscr]

šacovala bych tě že moc koukáš na youtubery na youtube bez SponsorBlocku doplňku pro re-vanced . tam často tlučou lidem do hlavy ať si pořídí VPN S 90% slevou na 30 dní a že to dokáže ochránit před viry, hackery, Fialovo drahotou a zamaskuje stopy po IP adrese, ba dokonce i odstraní IP vrstvu z síťové komunikace :x:

A co je to platné, když joudové to používají na služby, kde mají nějaký account, půlka efektu je vniveč.