Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVB-T neni signal

zdravim, mamasi blby dotaz ale zeptam se. Podle mapky pokryti je moje bydliste (Novy Jicin) pokryto digi signalem, kdyz ale se snazim naladit pise to zadny signal (mam tv se zabudovanym dvb-t prijimacem). Nevi nekdo cim to muze byt, nebo jak zmerim uroven signalu?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Chcete li pokojovou anténu, najděte si obchod, který vám ji vezme v případě neúspěchu zpět, nebo si…
Henessy 11.03.2009 14:07
Henessy
DĚKUJI, pánové, děkuji, tobě za návod a Gambáčovi za obrázek! Koupil jsem 12 metrů koaxiálu, na konc…
Prasak 11.03.2009 17:38
Prasak
Teda skočit na takovou blbost, co máš, milý Prasáku, ve svém odkazu, no, ...
Pytlík 11.03.2009 18:29
Pytlík
Neodsuzuj Prasáka, současné pokojové antény mají pouze jiný dizajn, ale efekt stejný. V odborných pr…
Henessy 11.03.2009 19:13
Henessy
Přidám ještě jednu radu. Kamarádovi jsem bastlil anténu následovně: Vzal jsem drát z plastové poklic…
Henessy 11.03.2009 19:42
Henessy
Ked ma antena vstavany predzosilovac (pokojove vacsinou maju) tak by nemalo zalezat na kazdom cm kab…
MM.. 11.03.2009 19:59
MM..
Až se budeme bavit o dálkovém přijmu budeme počítat velikost dipolu v mnohaprvkové anténě v závislos…
Henessy 11.03.2009 22:11
Henessy
ještě jsi mu zapomněl napsat, že když podle výpočtů anténu Yagi zkonstruovali tak to nefungovalo ! P… poslední
cody 12.03.2009 20:45
cody

Chcete li pokojovou anténu, najděte si obchod, který vám ji vezme v případě neúspěchu zpět, nebo si ji na vyzkoušení pujčte. V místě moc dobrého signálu vám pojede. Při slabším signálu stačí vystrčit z okna koaxiál a na jeho konci cca 15 cm sundat plast, stínění přetáhnout zpět odříznout dielektrikum (to bílé) a vnitřní vodič narovnat. Nebo se nepárat a na vnitřní vodič přiletovat kousek prutové antény.Památkáři si toho nevšimnou.

DĚKUJI, pánové, děkuji, tobě za návod a Gambáčovi za obrázek!
Koupil jsem 12 metrů koaxiálu, na konci 15cm oholil a stínění otočil a digitál na to jede jak z praku, jen je nutné vystčit anténu ven z bytu. A analogovej signál na tom jede jak víno, takovej obraz jsem neměl s žádnou podělanou anténou, např. toto, dal jsem za to tři stovky a už to mi to nesmí znovu do bytu.
Než koupím settopbox, tak mi na to pojede analog a přitom to leží stočený v klubku vedle televize.

Neodsuzuj Prasáka, současné pokojové antény mají pouze jiný dizajn, ale efekt stejný. V odborných prodejnách to bez uzardění nabízejí nezkušeným zákazníkům. Rovněž tak antény se zesilovačem. Že by raději nabídli kvalitní koaxial a upozornili na co nejkratší vedení od antény k přijimači je nejen nenapadne, oni to ani netuší.

Přidám ještě jednu radu. Kamarádovi jsem bastlil anténu následovně: Vzal jsem drát z plastové poklice z auta, přesekl jej a otočil okolo hrnce průměr 20 cm. v místě styku jsem drát ohnul do pravého úhlu s mezerou 1 cm. Odštípl v délce cca 1.5 cm a přidělal do symetrizačního členu. Takový ten starší silonový obdélník, kde z jedné strany je pro dvojlinku UHF a z druhé VHF.(Ale může být jakýkoliv.) Tato anténa je výhodná při přijímání signálu z různých směrů.
U dalšího kolegy jsem použil anténu z GPRS modemu, pouze jsem změnil koncovku.
Důležité - nepoužívat hotový koaxiál, nýbrž dělaný. Jednakovo každý centimetr se počítá, druhákovo hotové jsou šmejdy s tenkým drátem a slabým stíněním, špatným dielektrikem, do kterho se při ohybu kabelu zařízne středový drát a tím se přiblíží ke stínění .
Pro puristy - záměrně nepoužívám termity jako: předozadní poměr, impedance, činitel zpětného přijmu, činitel zkrácení.... protože nevím, co znamenají a nemají na výslednou kvalitu obrazu vliv.

Ked ma antena vstavany predzosilovac (pokojove vacsinou maju) tak by nemalo zalezat na kazdom cm kabelu. Na to tam ten predzosilovac predsa je. Idealne je ked tolko co zosilil predzosik sa potom utlmi na kabli a na konci kabla je potom to co bolo na antene.
Inac suhlas ze kvalita beznych (=lacnych smejd) antennych koaxov je katastrofalna. Ja som si aj na pripojenie spolocnej anteny urobil vlastny kabel (kupeny 10m hruby drahy koax) a vysledok oproti 10m hotoveho smejdantenneho kabla bol jasne viditelny (ptz s oddelovacom zeme a s 10m smejdkabla uz mi polovica kanalov zrnila. S kvalitnym kablom ziaden problem, aj s oddelovacom zeme).

Až se budeme bavit o dálkovém přijmu budeme počítat velikost dipolu v mnohaprvkové anténě v závislosti na přijímané frekvenci, ,velikosti a rozteči eflektoru, totéž platí i o direktorech, o činiteli zkrácení v souvislosti s použitým materiálem a jeho tloušťkou a prostředím. O směrovosti, případně širokopásmovosti. Rovněž si můžeme popovídat o typech - YAGI , kubická, buzená patrová..O koaxiálech, použitém dielektriku, použitém stínění - páskové , pletené, kombinované, dvojité, ochranném plášti jednoduchém, dvojitém, vnitřním, venkovním, odolnosti proti UV záření v závislosti na použitém materiálu. O použití anténích soustav a způsobu jejich propojení a přizpůsobení impedance.
My tu ale dřistáme o anténě neanténě která by nebyla vidět, nic nestála a věř, že pokud nejsi v silném homogením poli na centimetru záleží tak, jako u přirození.
Zesilovač používat jen když není jiná možnost a pokud možno rukou odborníka, hlavně v architektuře domovního rozvodu. :-D Digitál reaguje na zesilovač jinak, než analog.
Howgh.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru