

Jaký digitální záznamník
Pro účely SW převodu hlasových nahrávek do textu potřebuji nějaký digitální recorder. Zatím mě zaujala od Olympu(su) řada DS (např. tady), protože umí i formát PCM.
Máte s těmi záznamníky nějaké zkušenosti ?
Já si psal se zástupcem firmy NEWTON Technology co dělá ten mobilní převod a ono to chodí pouze na Windows Mobile. Nevím, co je v "jen diktafonech", ale oni to prý ani nezkoušeli jinde než na tom Samsungu z videa. Asi by bylo nejlepší pořídit si to načem testují, nebo bych se zeptal přímo u nich, na jakém diktafonu to chodí.
mobildictate.php
Já už jsem v minulosti s nimi řešil otázku mikrofonu, ale u nich je obecně problém, že používají nějaké zařízení, aniž by je jakýmkoli způsobem komparovali z ostatními.
Jinak ačkoliv používám dnes v podstatě nejvýkonnější komunikátor s WM 6.1, jsem k těmhle zařízením dost skeptický.
Mě by se také líbil jen záznamník. Ale tam nebude WM (Nebo někde ano? - nevím neznám je). Třeba nakonec objevíš něco jiného než PDA/či mobil s WM, kde to bude chodit.
Ten mobil/komunikátor/PDA bude mít vždycky podstatně horší mikrofon. To vím z praxe, protože jsem zkoušel si do svého HTC nahrávat a pak to projíždět na PC v NewtonDictate. Žádná sláva.
No právě. Jenže klasické digitální záznamníky zase nemají WM. Ale teď mne v té souvislosti napadá, že ty si to vsastně nadiktuješ někde "v terénu" na pořádném diktafonu, a převedeš až zvukový soubor. Na velkém počítači.
Že nepotřebuješ aby se to "v terénu" rovnou i převádělo.
V podstatě to "terénní" převáděni mohu nahradit tak, že soubor pošlu na server a přes Terminal Services (spuštěnými třeba i z komunikátoru) nechám ten záznam převést v NewtonDictate a přes FTP si ho stáhnu jako text zpátky na to kapesní zařízení.
Se zájmem tu diskusi sleduji, protože také mám v plánu točit v přírodě nebo na jednání a pak to nechat programem přepsat. Tohle mi ale vyrazilo dech, jak máš technicky promyšleno převedení do textu. Ještě to vytisknout na nějaké bateriové tiskárně. Nebylo by lepší mít s sebou nějakého mini noťase EE nebo jako já teď koukám po těch lehoučkých MacBookách. Já s sebou zatím tahám sice komfortního (má normální klávesnici s číselnou), ale příšerně těžkého Acera, už z něj chodím ohnutej na stranu, jak je těžký přes rameno. Holt jsem už stařec a takové tíhy nejsou na mně.
PS: Terénní sexretářka s kufříkovým Consulem a minisukní je však větší ozdobou.
Mám 750g Vaio a mrňavého Canona Pixmu na tisk. K tomu držák notebooku na volant (myší ale musíš jezdit po koleně).
Budiž ale řečeno, že za ta léta praxe jsem úřadování v přírodě provozoval 1x (slovy jednou). Vydával jsem restituentům pole (na tom poli).
Je ale dobré být připraven na cokoli.
Já ouřaduju na stavbách v bahně a marastu, proto jsem si pořídil terénní automobil. Držák na noťase na volant mám taky, ale už se tam k tomu obrovskému Aceru moc nevejdu já, respektive moje břicho. Po koleně sekretářky v mini se jezdí i myší výborně. Většinou ale mini wireles myší jezdím po rantlu notebooku, vedle drbátka se kterým se mi dělá blbě - proto myš. O tom Soňákovi Vaio jsem také uvažoval. Původně si mi velký noťas líbil, velká obrazovka, pořádná klávesnice ale do terénu to není. Těžké jak kráva, s tím ať se tahají mladší.
Ano, je dobré být připraven na cokoliv.
Jak už jsem tady několikrát poznamenal, hamižnost (a lenost) jsou pozitivní vlastnosti, neboť člověka nutí více přemýšlet (a hledat na Google).
Na webu jsem našel program pro WM NoteM, který umí nahrávat s vysokým bitrate a v poměrně přijatelné kvalitě a s takto vzniklými soubory typu mp3 nemá Newton Dictate žádné problémy.
Značím vyřešeno.