tak může stejně do několika let zemřít... Stejnosměrný proud má tu blbou vlastnost, že rozkládá krevní barvivo.
To bych vzajemne nespojoval. Krevni barvivo s erytrocytem ma samo o sobe zivotnost max. 120 dnu (u spatne znicitelneho glykovaneho hemoglobinu) a rozkladem vznika finalni bilirubin, oxid uhelnaty a zelezo. Hemohlobin je totiz bilkovina. Krvinky se samy o sobe jsou likvidovany fagocytozou bunkami retikuloendoteliarni soustavy... (slezina, jatra, kostni dren a lymfaticke uzliny). To same plati i o rozlozenych zbytcich, ktere jsou take zachyceny makrofagy, zpracovany a bilirubin a pomoci almuminu transportovany do jater, tam zpracovany, dostanou se do zlucniku a pak znama cesta do tenkeho streva... neco malo muze projit ledvinami.
Suma sumarum, zemrit sice po letech muze, ale neni to dano rozkladem krvinek. To by ho driv dostala elektroforeza (=deleni latek v el. poli). Pokud nema v haji jatra, pak by to poznal abnormalne zlutou stolici, protoze by jej strevni mikroflora nestihala metabolizovat na urobilinogen.
Spis bych to po tak dlouhe dobe u zdraveho cloveka videl na poskozeni myokardu, protoze pruchodem proudu na nem VZDY zustanou jizvy a poskozuji se bunky generujici el. potencialy pro myokard. Spolu se stresem, horsim prokrvenim atd. muze spis dojit k arytmiim, nejhure az ke zhrouceni obehove soustavy. To same se vsak muze stat i pri mnohem nizsim stridavem napeti...