BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
|Mohu doporučit Zyxel sám ho mám tento:http://www.mall.cz/sitove-prvky/zyxel-nbg-417n-bez dratovy-router-n-lite?v=448393 je vyborný mám k němu kabelem připojený stolní pc a přes wifi notebook splňuje moje požadavky
tak router nebo adsl router (nesprávně modem)?
Jaký je tedy rozdíl mezi modémem a routerem ,ev.adsl routerem.Děkuji.
Modem a router jsou dvě rozdílná zařízení, která mohou být integrována do jedné krabice. Adsl modem (ne router!) je modem určený pro příjem ne vytáčeného tolefonního spojení, ale adsl. Velmi často (dá se říct pokaždé) bývá právě spojen s routerem do jednoho obalu, potom je lépe mluvit o adsl routeru - jeho vstup wan je určen pro připojení adsl a má běžné výstupy pro lan.
Je jenom otázkou názvosloví a lze se o tom dlouze hádat, jestli to nazýváme adsl routerem či modemem s routerem, v každém případě je to zařízení, které vnitřně obsahuje adsl modem a router.
upřesním Pytlíka:
modem nemá síťové rozhraní, má jen komunikační porty (sériový, USB, xDSL apod.), v zásadě jde o "převaděč" jednoho typu signálu na druhý, zařízení NEMÁ žádnou IP adresu.
router má síťové rozhraní, a to vždy minimálně dvě, někdy i více. Těmito rozhraními propojuje dvě nezávislé IP sítě. Zařízení má alespoň dvě IP adresy. Podle druhu rozhraní se pak rozlišují routery např. na broadband (2x ethernet) nebo DSL routery (1x ethernet, 1x aDSL s PPP spojením).
Já mám wifi připojení takže mám modem z modemu to mám zapojený do toho routeru a z routeru do PC a notebook díky routeru je na wifi
na wifi žádné modemy nejsou. Wifi jede na ethernetu.
Ale jinak si rozumíme.Nemáte ten pocit?Takže jsou routery s wifi a bez wifi.
To rozhodně nemám.
P.S.: Rozdělovat routery na wifi s a bez je poněkud podivné. Já bych spíše rozděloval na odpad, použitelné domácí, dobré domácí a profesionální. Zda má či nemá router wifi, to není až tak rozhodující.