BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Mezi anténou pro analogovou TV a anténou pro digitální TV není rozdílu - pokaždé je to jedna a tatáž anténa. Pochopitelně musí být vhodná pro příjem daného kanálu (který se při přechodu na digitální TV může změnit), ale to není záležitost digitálního příjmu, ale prostě toho, kde daný vysílač vysílá.
Protože nevíme, na jakém kanále vysílala analogová TV a na jakém kanále bude vysílat digitální TV, tak ti nemůžeme říct bude-li třeba nové antény, je-li však stará anténa širokopásmová (matrace), tak by stačit měla.
rozdiel nie je a predsa je
digitál je citlivejší na odrazy, radšej slabší signál ale menej odrazov, čo u analogu neplatilo + ešte jedna zmenu, zmena polarizácie vysielania, zrejme z dôvodu aby si abonenti televízie skontrolovali stav antén keď nimi budú otáčať o 90 st. Niektorými to zrejme nepôjde otočiť, rovno sa rozpadnú.
Odrazy bych řešil u tenisu. Je li anténa pro blízký příjem není co řešit a je li pro dálkový příjem nebyla zatím objevena anténa, která by měla lépe vyřešen předozadní poměr laloků než ty staré analogové. Změna polarizace se provádí v případě, že na kmitočtu který hodláme přijímat pracuje již jiný vysílač.
Zásadní rozdíl je mezi anténou soukromou a společnou. Společná anténa má totiž úzkopásmové kanálové zesilovače, které propustí právě jediný kanál. Takže se obvykle při přechodu z analogu na digitál musí vyměnit.V některých rozvodech se pak dokonce převádí signál z UHF pásma (kanály 21-64) na kanály ve VHF pásmu(kanály 1 - 12).
Tak tak. Do společné antény jsme museli investovat, ale síto na chalupě mám pořád stejné.