

TP-LINK TL-WR743ND AP - Po připojení jako client dosahuji velmi špatného signálu
Jaké máte zkušenosti s tímto AP.Po připojení jako client dosahuji velmi špatného signálu.O proti Owislinku o 35 až 40 procent.Nevím, zda jej nemám reklamovat.
Změna předmětu, původně: TP-LINK TL-WR743ND AP (Kráťa)
Zavisi na tom, co je hodnota 92 a co 45-52. Ak by to malo byt v percentach, tak aj keby tam bola hodnota 10, tak to moze byt priblizne rovnake.
Ak je to hodnota oznacovana ako Rssi, tak niektore chipsety maju max.hodnotu 40 alebo 70, niektore 95, niektore zase 120, Cisco dokonca 250. Tak si vyber.
Jediny spravny udaj na porovanavanie je hodnota v jednotkach dBm. Predpoklada sa ovsem, ze zariadenia boli spravne nakalibrovane. Nie vsetky vyrobky splnaju tuto podmienku. Typicky byva rozdiel az +/- 10dBm.
Hodnota je uvedena v dB.
Pokial vyrobca dodrzal uzus pri oznacovani je signal -50 viac ako ako -92.
-92 je dokonca nepripojitelna sila signalu, vacsina b/g klientov sa vie rozumne pripojit od -88 a nizsie.
Takže pokud mi TP-link ukazuje signal 42 dB měl bych se připojit?
Urcite.
Tak tedy bude asi chyba u providera, který mě ještě nepřidal mac adresu u něj v routeru.Děkuji za reakce na můj příspěvek. Odpoledne budu zkoušet dál.Zmátlo mě porovnání owislik a tp-link při připojení na providera.
Vyřešeno.
1.Změna defaultní adresy
2.DHCP na Disable
3.Transmit power nastaven na LOW
Co se týče naměřeného signálu je rozdíl mezi owislink(zobrazeno v procentech) a TP-LINK (zobrazeno v dB).Snad se tyto údaje někomu hodí.Ještě jednou děkuji všem, co se mi snažili pomoci.Dobrou noc.
pravdu díš: ovislinkem asi myslíš běžné ap 5460 s vlastní ip obvykle 192.168.100.252
ale místní provider mohl nabízet připojení v nevhodném rozsahu např 192.168.1.x, který je v konfliktu s polovinou domácích routerů - kvůli stejnému default rozsahu na lan straně.
Je to tak.Takhle mi to sdělil i provider jako hlavní příčinu mého amatérského neúspěchu.
Tenhle router funguje jen jako AP. Mám dva a naprosto nefunkční. Po netu je spousta stížností.
ty máš "výhodu" že máš dva kousky po ruce, a nejsi odkázaný na cizí "jedna paní povídala".
zkus jednu věc: vyměň napájecí adaptér - rád u čínských krámů odchází, u routerů pak první umře wifi.
Upřesním. Měl jem dva WR543 a chodí k plné spokojenosti. Potřeboval jsem další, zakoupil jsem dva WR743. Byly osazeny FW řady 3_11. Posléze se objevilo nové FW řady 3_12 které mělo vylepšit vlastnosti tohoto routru. Nové FW na stránkách TPLINKU číslo 15,16 a osadil jsem poslední 18. Toto nové FW umožňuje 5 režimů. AP Client Router, AP Router, AP Repeater, AP Brigde, Client.
U souseda jsem měl WR543 v režimu AP (poskytl mi internet) a sám jsem měl WR543 s externí anténou jako klienta a k němu připojeno PC. U souseda jsem 543 nahradil 743 a nastavil režim AP Router a to chodilo. Posléze jsem i doma chtěl zaměnit 543 za 743 za naprosto stejných podmínek, to jest zdroj i anténa. Nebyla šance. Ta 743 nenačetla ani jednu síť přestože ta 543 jich "viděla" alespoň 20 od mínus 2 dB. Žádnou síť nenačetla ani v těch daších třech režimech spolu s režimem Client který jsem zkoušel. Mne hlavně zajímal režim AP Client Router který má výhodu že PC jelo přes LAN a router si vytvoří vlastní novou Wifi síť takže mohl jet i tablet. Před tím jsem měl k 543 v režimu client připojený ten 743 v režimu AP Router takže vznikla domácí Wifi síť. Ovšem musely být dva. Totéž by měl zvládnout ten 743 samostastně. Pokud jsem nakonfiguroval ten druhý 743 jako AP Client Router tak se připojil k tomu 543 co jsem měl v bytě pro tablet. Jenže stály vedle sebe a signál asi 65 dB.
Jen jednou se mi na tu externí anténu podařilo tu 743 připojit na venkovní síť a jelo jak PC tak tablet. Ovšem jen po pouhém refreši Wirales již žádnou síť nenačetl a při tom mi jelo SKYPE ale taky brzo vypadlo.
Stejný problém jsem se dočetl i na dalších třech fórech a nepomohla ani fyzická výměna toho WR743 jak psali jiní "stěžovatelé". Bohužel dle prodejce je vše OK. Ano zkoušel to taky, že si v prodejně udělal Wifi síť. To mně taky chodilo když jsem měl routry vedle sebe. Zajímavé však bylo, že na externí anténu nenačetl nic, ale na přiloženou anténu načetl asi tři sítě, ale s nepoužitelným signálem.
Pcopitelně kaskáda měla vždy jinou IP adresu 192.168.1.1, 192.168.2.1 a 192.168.3.1
Nakonec šel jeden kus na reklamaci. Servis vyměnil router za jiný a tento je plně fukční. Budu reklamovat i druhý kus zakoupený v jiném čase a v jiném obchodě. Nejspíš se jednalo o nějakou vadnou sérii vybavenou starším FW a nepomohlo ani přehrání FW za nové. Vyměněný kus je vybaven již posledním FW přímo z výroby.
to je zajímavý nesmysl. Je to tedy router NEBO AP? Já tvrdím, že to je router, a dokonce velmi univerzální, žádné AP (i když i tuto funkci zvládne).
Bylo myšleno že zvládne jen to AP. Ostatní režimy jsou nepoužitelné při běžné síle signálu.
Ak chces nieco na wifi porovnavat, je dolezite mat to cim merat.
Bohuzial velka vacsina wifi AP/Routrov sa nezmoze na nic ine ako na hodnotu signalu v %.
Niektore lepsie kusky maju aj ine hodnoty (sila, sum, kvalita) v porovnatelnych jednotakch dBm.
Bohuzial najdu sa aj kusky, ktore niesu vobec nakalibrovane, a tak sice ukazu hodnotu 54, ale po kalibracii ta hodnota moze byt aj o 20dB rozdielna.
Navyse okrem sila, sum, kvalita existuju este dalsie dolezite hodnoty (napr.funkcia CCA, alebo meranie chybovosti na linke), ktore su u AP/Routrov uz skor vynimkou.
Preto akekolvek porovnavanie je len v rovine "myslim si, ze to nefunguje tak ako by malo".
Nepotřebuji nic porovnávat. Poznám černou od bílé a nemusím se dohadovat o stupeň šedé. Důležité je že "staré" routry vybavené jiným HW a navíc vybavené ještě původním FW neumožňující všechny funkce, takže FW muselo být přepsáno novým FW ze stránek výrobce, zatímco vyměněný routr je vybaven již novým FW a to dokonce i poslední aktualizací přímo z výroby.
Na problém nebyli schopni odpovědět ani z TPLINKU ani takoví specialisti jako jsou 14Wifi.
Vzhledem k tomu že žádnou síť nebyl schpopen načíst žádný ze dvouch mých routrů a vzhledem k tomu že nejméně dalších 5 lidí na internetu uveřejnili stejný problém, tak je mi jasné, že se jednalo o vadnou sérii. Jinak by taky servis routr bez problému nevyměnil.
Ti co používají routr pouze jako AP žádný problém nemají.
Ved vporiadku. Niektore veci je mozne spoznat hned a niektore iba za specifickych podmienok.
Ak su v I4WiFi taki, specialisti ako v Ralinku, tak samozrejme ze nemozu prist na specificky problem prejavujuci sa iba v urcitej konfiguracii (vzdialenosti).
Treba kuknut Ralink ovladace (zdrojaky su bezne pristupne) kolko je tam zavaznych chyb.
A tomu hovori spickova specializovana firma na wifi ze ovladac.
Ja by som povedal humus to je, a nie ovladac.
Po mnohém stejném "utrpení" jsem získal Router TL-WR743ND Verze 1.2 a zdá se v pořádku. Ten původní TL-WR743ND Verze 1.1 se potýkal s naprosto stejnou vadou o které je psáno tady i na mnoha dalších fórech.
jakou externí anténu do vekovního prostředí byste doporučily aby přes ní šla n norma