Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem síť pro 4 PC

chtel bych se zeptat jaky by jste vybrali server pro firemni sit o 4 pc.na jake platforme,popripade distribuci by jste ho postavili a jake hardwarove naroky by mel splnovat+priblizna cena.na serveru bude bezet nejaky ekonomicky software a databaze klientu.zadne narocne aplikace. bude slouzit hlavne pro sdileni internetu a uloziste dat. Dekuji za odpovedi

4 klienty utáhne i nějaký Celer, ale dobrý pozor si dej na zálohování dat. Ideální řešení je RAID1 pole plus nějaký způsob offline zálohování. Od věci také není "chytřejší" UPSka, např. APC Back-UPS RS s korektně nainstalovaným softwarem na vypnutí.

Jinak dnes doporučuju už jen Gentoo, pokud má počítač přístup na net.

Nevim, jak moc je Pohoda sitova, ta mala ucetnictvi jsou spis takove hybridy - je to sitova verze, ale v agende muze delat jen jeden.
Pokud nepouziva zadny SQL server, ktery by byl vazany na platformu, klidne muzes pouzit nejakou distribuci Linuxu, Sambu pro sdileni souboru.
Pokud si na to netroufas, vystacite si bez problemu s WinXP Home/Pro nebo Windows 2000, na tom Apache + PHP pro databazi klientu.

Je treba zvazit naklady. Pokud to poridite s novym pocitacem, tak OEM verze jsou cenove pristupne, na pocitaci (serveru) se bude dat v pripade nouze i pracovat.
Pokud znas Linux a jsi schopny jej spravovat, budes mit serverovy system zdarma (uspora oprti OEM verzi Windows kolem 3000,-)

Kazdopadne bych z bezpecnostnich duvodu durazne NEDOPORUCIL mit databazi klientu a branu do internetu v jednom stroji ( kdyz uz, tak napriklad xen uprava jadra na linuxu, ktere umozni bezet vice samostatnych stroju na jednom pc ). Paklize se nekomu podari kompromitovat branu, ma ihned pristup ke vsem citlivym informacim.