BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Jake jsou podminky pro Ekonomicky software a databazi klientu ?
SQL server ?
Aplikacni server ?
Platformu musis vybrat podle softu, ktery tam pobezi.
no znas POHODU? ta myslim neni moc narocna.v databazi bude jen par stovek klientu.bude to neco malyho,mozna delane v php.bude to slouzit pro bezne firemni ucely.na server se moc pristupovat nebude,chceme tam mit nejake firemni dokumenty apod...
4 klienty utáhne i nějaký Celer, ale dobrý pozor si dej na zálohování dat. Ideální řešení je RAID1 pole plus nějaký způsob offline zálohování. Od věci také není "chytřejší" UPSka, např. APC Back-UPS RS s korektně nainstalovaným softwarem na vypnutí.
Jinak dnes doporučuju už jen Gentoo, pokud má počítač přístup na net.
Nevim, jak moc je Pohoda sitova, ta mala ucetnictvi jsou spis takove hybridy - je to sitova verze, ale v agende muze delat jen jeden.
Pokud nepouziva zadny SQL server, ktery by byl vazany na platformu, klidne muzes pouzit nejakou distribuci Linuxu, Sambu pro sdileni souboru.
Pokud si na to netroufas, vystacite si bez problemu s WinXP Home/Pro nebo Windows 2000, na tom Apache + PHP pro databazi klientu.
Je treba zvazit naklady. Pokud to poridite s novym pocitacem, tak OEM verze jsou cenove pristupne, na pocitaci (serveru) se bude dat v pripade nouze i pracovat.
Pokud znas Linux a jsi schopny jej spravovat, budes mit serverovy system zdarma (uspora oprti OEM verzi Windows kolem 3000,-)
Hocijake PC zvladajuce vacsie hdd s apson 256RAM a s linuxom v sebe za predpokladu ze potrebujes vyuzivat len databazu a sambu na zdielanie. Ak gw idealne
Tom, to bude asi tvůj brácha?
http://www.zive.cz/poradna/SubChild.asp?Qst=319296& Main=117
Kazdopadne bych z bezpecnostnich duvodu durazne NEDOPORUCIL mit databazi klientu a branu do internetu v jednom stroji ( kdyz uz, tak napriklad xen uprava jadra na linuxu, ktere umozni bezet vice samostatnych stroju na jednom pc ). Paklize se nekomu podari kompromitovat branu, ma ihned pristup ke vsem citlivym informacim.
tak tak. Naprostý souhlas.