
Postavit warpový pohon bude možná snazší, než se myslelo
Nové výpočty kolem Alcubierrova pohonu naznačují, že by za jistých okolností mohl potřebovat dramaticky méně energie, než se původně předpokládalo. Že bychom se blížili k počátku hvězdného věku?
No to mě poser! Čtěte...
Zdroj: Osel
Pekne pekne
Ze by od prvniho letu telesa tezsiho nez vzduch po odlet na kraj slunecni soustavy v realnem case uplynulo tak malo let?
Kazdopadne si myslim, ze toto tema obsahuji vic filozofickych a moralnich otazek, nez tech fyzikalnich.
Na to by som moc necakal, prveho letu ludskej posadky v lodi s warpovym pohonom sa nedozije uz nikto z nas.
To ti dávám za pravdu. Je to dilema mezi dvěma "můžeme?". Příklad: můžeme vyrobit nukleární zbraň. Ale můžeme ji použít? Stoprocentně s tebou souhlasím - jsme dost zralí na tuhle technologii?
Nejsme, protoze se neustale hadame o skorpime (nebo dokonce zabijime) pro naprosto nepodstatne veci. Dokud si lidi (a tim myslim jeden kazdy clovek) neuvedomi, ze nejsme cinani, hyspanci, cernosi, arabove, zidi, hynduisti, teply, feministky, podradny, nadrazeny ale ze jsme lidi, pak na nic takoveho zrali nejsme.
Neco pro inspiraci, jak jsme nevyznamni: watch
takový otázky... chceš žít věčně?
Jako naši politici? Po nás potopa?
podívej, výsledkem toho na čem píšeš je pravděpodobně zbrojní průmysl... no, takhle bych mohl pokračovat dokola.
tyhle otázky jsou imho zbytečné.
ludstvo ktore ani nevie co to ten casoprostor vobec je, a nevie ani vyrobit srot co bootuje menej jak pol hodinu (mam na mysli inclusive hrkanie s diskom), IMHO nema sancu take nieco uskutocnit :D (dokial bude existovat B.Gates a kravataci :) IMHO je cely pojem "deformovanie casopriestoru" nezmysel, casopriestorom snad einstein tusim len "znazornoval" posobenie gravitacie? Ale ok ved nech sa teoretici vytesuju ze im vysla dobre nejaka rovnica :)
Budou si muset pospíšit. Dávám civilizaci na téhle planetě maximálně 100 let (spíše míň)
Beztak zase někdo v nějakém Hadrovém koridoru zapomněl čípek od piva a díky tomu jsou výpočty špatně...
Božinku, to je blábol.
Proč padají jablka, se za 300 let neví ani o máčny, mák, více než pred tema 300 léty ... pritom je to síla všude prítomná, každý ji cíti po celý život ... a stejne se o ní nic neví a jak to vypadá, ani tak skoro vedet nebude .... pokrok nula k nula po staletí a prej vypočetly energii pro zhroucení časoprostoru ...
páni vedci jsou sebejistí, nejak jim nedocházi že ví/víme vlastne prd ... , reší univezum, vznik vesmíru ...
Sem si jistej, že pánové co pred 500 léty na akademické púde vyučovali bežným smrtelníkum nepochopitelné pravidla zverokruhu, výklad vlyvu postavení hvezd na osud človeka a ríši, púsobili určite presvedčiveji ...
Proč blábol? Tvé nepochopení padajících jablek zřejmě koresponduje s mentální nedostatečností. Já s obecnou relativitou problém nemám (a snad ani většina dětí). A tvá finální vsuvka pouze hovoří o nepochopení synchronicity. Doporučení: študuj nebo zůstaň blbý.
Ale fakt sa dodnes nevie preco vobec existuje gravitacia a co to vlastne je za silu a jak vznika, jozeph ma bohuzial pravdu ze ludstvo je blbe :)
P.S. najlepsia sranda je, ze nase chapanie gravitacnych sil a vsetky vypocty odporuju tomu ako sa pohybuju hviezdy v galaxii (pri takej rychlosti akou sa pohybuju by mali hviezdy uletiet z nasej galaxie do vesmiru), tak si "vedci" vymysleli "temnu hmotu" ktora ma nejaku totalne silnu hmotnost a gravitacnu silu ale nikto ju nikdy nevidel, len preto aby im vysiel vypocet :D Vedci su fakt hovada. (daj si do google temna hmota :)
BTW. A potom v tom dokumente v telke dali jedneho vedca ktory sa snazil v svojej pivnici nejakymi dratikmi tu temnu hmotu dokazat, tvrdil ze je vsade, a ze prave prechadza aj cez neho, len kurva dratiky nic neukazuju :DDD Mozno ma pravdu ale dnes uz asi fakt musi byt clovek uplny cvok aby sa mohol povazovat za vedca.
Sice nevim jak s gravitaci, ale ted nedavno se podarilo overit existenci Higgsova bosonu, takze uz aspon vime, proc veci maji nejakou hmotnost, a mozna casem pohneme i s tou gravitaci.
k tomu pohonu - zaujimave to samozrejme je. A je dobre ze vedci nieco robia, trebars pri tych pokusoch s laserom namiesto pohonu objavia nieco uplne ine (napr. zas nejaky novy druh lepidla :)
Lidstvo blbé je. Zářným příkladem budiž gyroskop - je zřejmé, že zachovává moment hybnosti. Přes to nejede vlak. Proč ale při záporném tlaku (energii v "mínusu" proti "omeze" jemu udělené) produkuje bazální gravitační vlnu??? Proč nemá hmotnost? Nagůgluj si to, jestli mi nevěříš.
A ještě Philadelphia experiment. Tam šlo IMHO o stejnou technologii. Sedmdesát let? Ale souhlasím s tebou - je neskonale tristní zahrávat si s něčím, čemu pořádně nerozumíme. Není to tak dávno, co jsem usíral tenkým šitem nad pokusy v CERNu "vyrobit" singularitu (či kvantový model singulárního stavu, strangelet, přeber si to). Víme o tom hovno, ač to dokážeme popsat. Kriste... Tedy můj osobní postulát: chtěl bych létat za pět minut na orbitu Jupitera, nikoliv ovšem za každou cenu. Víme hovno (a ani na to nemáme patřičnou fyziku), jaká úskalí skýtá warpový pohon. A nakonec, proč létat warpem ke hvězdám, když máme doma nasráno před zápražím?
edit: Proč mi sakra neodporujete
?
Ano, lidstvo blbé je. Obecně. Přesvědčuju se o tom každej den. Vpřed nás táhne jen několik vyjímečných jedinců, ten zbytek umí akorát blbě žvanit, závidět, sebrat jiným, ubližovat... a to se považujeme za vrchol evoluce.
Přesně tak. Obvzvlášť češi. Čest vyjímkám.
Philadelphia experiment je nezmysel, v tu dobu sa instalovali elektricke draty okolo lodi aby neutralizovali magneticke pole lode (kvoli riadenym torpedam) a tak boli "neviditelne", a BFU ludia si mysleli ze tam robia nejake sci-fi s neviditelnostou tak vznikli vselijake povery. A nejaky az jeden pometeny namornik videl lod kdesi kde vobec nebola asi mal halucinacie :)
ad edit: vsak odporujem len nemam tolko casu vsetko tu sledovat![]:)](https://static.poradna.net/images/smiley/evilsmile.gif)
Ja myslel, ze to je oslovina , ale ono je to kravovina.