Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hadanka c.5 - obnov stranku

tak zas ma ktosi hackol. :.( budu asi ozaj namakani, ked sa im podarilo prelomit moju neprelomitelnu stranku. vsak posudite sami. budem vam velmi vdacny, keby ste mi stranku nejakym sposobom obnovili spat. ja uz som total mimo a to som nejaky hacker. :-p
takze mozte zacat: 5

p.s.: ako vzdy aj teraz mame hall of fame: HOF a pre tych co nasli dieru mame HOF found vulnerability
kto to vyriesi, ma moj respect. :!:

pre tych co zakysli a nevedia kde je sever, urobil som hint subor. vzdy tu budem pridavat nove hinty, podla toho ako to bude situacia vyzadovat. jednotlive hinty su odstrankovane. hint

vysvetlenie najdete tu: http://pc.poradna.net/question/view/78280-hadanka-c -5-vysvetlenie

odpoved: opytaj sa hackerov JaFiho alebo hosta, ako to urobili. :-D ked budem davam hinty kazdu chvilu, tak mozem uz rovno dnes zacat kodovat novu hadanku. :-p hinty budu, az ked budete totalne zatuhnuti. jedine co ti mozem povedat, ze netreba ziadne hadanie a hadanka je uplne logicka. be careful. ;-)

Tak ked otvoris co, ked otvoris php tak hej, ale to je len redirect. Skusal som to pearl scriptom a php samotny nevratil nic, ale mozno nieco robim blbo. Uz na to kaslem, neviem ten php script zblbnut, ani tym co som myslel ze tam bude neosetrene. Kaslem na to. Riesenie je ze treba poriadne opit toho kto to naprogramoval, a on potom prezradi aj cislo svojich topanok :-D (P.S. to tiez patri k hackingu :-D)

Hack sa odstranuje na serveri, ale to nie je cielom tejto hadanky :-) Podla mna ma vyznam sa zaoberat len strankou na w3tech, ale co chcel igor povedat tym idiots.net to vie len on (resp. viem si predstavit co tym myslel, kedze sa to zobrazi po nespravnom pokuse :-D). Ale je mozne ze na tej stranke idiots je nieco zaujimave, to ja neviem a ani nemozem vediet.

Povedzme si na rovinu, že na to nemám.:-)

Edit: Ale s ftp sa nehraj. A prečo? Pretože, ak prídeš na heslo pre ftp, tak ho môže zistiť aj ktokoľvek na tejto poradni a teda aj nejaký úchyl, čo tam Igorovi narobí bordel. Cez ftp sa to teda urobiť nedá, to by Igor riskoval priveľa.;-)

Ja stále neviem o čom točíte, aké spracuj.php, ale viem, v čom bude fígeľ. Treba využiť jednu chybu, čo sa popisovala na poradni. Treba zadať text, ktorý obsahuje znaky, ktoré narušia "chod" funkcie na jeho spracovanie a výsledok bude presmerovanie na inú stránku. Ale aj tak tomu nerozumiem.

Ja som tvrdil ze spravne je hadat heslo na ftp? :-) Urcite nie. Nemam momentalne moc casu to skumat, ale vyzera to dost tvrdy oriesok, nejaky hint by sa zisiel aspon ze odkial fuka vietor :-) Ale Igor zatial mlci :-)
P.S. aha uz vidim ze odpovedal, ale nie na moju otazku :-D Ok, toto vyzera byt hadanka na dlhsie, ziadne hinty, aspon bude viac zabavy :-)

Hint:

post

Tato metoda kóduje zadaná data stejně jako get (pokud způsob kódování nezměníte atributem enctype="" - viz níže), ale posílá je zvlášť - mimo URL. Veškerá data se rovnou směrují na standardní vstup scriptu. Tato data se sice nikde nezobrazí, ale to neznamená, že je nejde změnit: pokud si připravíte vlastní formulář, který vrací stejně pojmenované proměnné a necháte ho zpracovat původním scriptem, může se vám podařit obelstít ochranu a způsobit pád nebo špatnou funkci aplikace.

Jestli loguješ, co se tam kdo pokouší napsat, tak se asi královsky bavíš a ode mně jsi se naučil spousty nových (a sprostých) slov :-D:-D. Kamarádovi jsem vlezl na server (protože ho znám) již po napsání druhého strašlivě sprostého slova :-D.

Zbytočne píšeš koko*iny. Ono ide o to, že tam zadáš nejakú použitú premennú alebo znak, ktorý sa "pobije" so syntaxou PHP súboru a dovidenia. Len horšie je to, že PHP má neznámy obsah. To značí, že premenná to nebude, ale znaky. No ale na to som krátky. Vidím ako riešenie možnosť ukončiť nejaký príkaz na spracovanie (nakoľko počítam, že sa to tam používa ako nejaký argument) a za jeho koniec tam dopísať niečo nové.

Jj, čekám fintu s těma postnutýma datama. Ale to se musí poslat botem nebo skriptem, to se z ruky nedá aby se to pobilo. Jestli mě nikdo nebude zítra v práci votravovat, tak se na to vrhnu pod Linuxem, tak jsou větší možnosti - mám tam i Perl. MaSo vycuc to PHPko, pokusím se o to taky.

mal som raketove tempo. tam kde su mozno 2-3 jedinci dnes som bol ja za 2min. potom som skusil cache, ethereal, pretecenie bufra a potom som skoncil (este zo zufalstva ftp ale to sa mi zdala slepa cesta).
ale podla reakcii vidim ze nikto nie je zatial dalej.
pokial som dosiel do stadia ked uz sa musi skriptovat tak som skoncil

Dobrý nápad (i když net je toho plný - akorát hlava nestíhá pobírat). Alespoň mě IgorK donutil podívat se na princip SQL Injection (hlavně ale problém-kam co napsat ::) ).
Jó že já blbec šel na chemii (kde teď zčásti dělám i tu administraci LANky).
Igore, prosím, nech trochu toho intelektu skápnout i na nás, PERLem nepolíbené:-D.
Jack

PERL byl jen zmíněný jako jedna z mnoha věcí co neovládám :-D.
No nic, jdu na sobě zapracovat.. (apropó, jak že funguje to učení v hypnóze? ;-) )

Edit:
Tak jste mě donutili, abych se znovu vrátil na HTS. Zkoušel jsem to tak před rokem a odložil pro nedostatek času a chuti se učit. Kupodivu to jde lépe. Díky Igore!

Na to je v tomto pripade tazko odpovedat.
Ak myslis ze ci som vytvaral nejaky subor *.php (alebo nejaky iny subor so scriptom), tak odpoved je nie. Nejake zakladne znalosti urcite mas, ja tiez nie som expert na skripty, ale je to dost hardcore. Ja som mal trochu vyhodu lebo niektore veci poznam z HTS stranky.
P.S. ked mam pravdu povedat nie je mi uplne jasne preco to zareagovalo tak ako to zareagovalo prave na to, co som zrovna vtedy skusal (uz som si len chcel trochu robit srandu, kedze ma uz nic nenapadalo :-)), ma to sice trochu logiku, ale mozno som nepochopil uplne presne ze ako to bolo myslene, dozviem sa mozno neskor ze ako to bolo presne myslene. :-)

?? Clanky predsa funguju, aj forum, je tam kopec zaujimavych veci... Levely neviem uz som dlho nic neskusal, ale na fore je u kazdeho levelu poznamka ze ci je funkcna alebo "down".
Inac na to HTS si treba rezervovat tak par tyzdnov az mesiacov (ak ratam ze sa tym bude clovek zaoberat len po veceroch apod)...

:-) Prejdi si poriadne celu diskusiu, ze po ktorej igorovej odpovedi ma trklo ze ako obist tu prvu obrazovku, to jeho upozornenie (ci som si uz pozrel zdrojaky :-)) je dobry hint, nech ta to uz nepresmerovava tolko ;-)

Inac po diskusii s Igorom, je tam teda aj chybka ktoru som zneuzil, mozno bude opravena ak bude mat Igor cas, oficialne treba scriptit trochu viac, preto pisal o tych 1000 znakoch :-) Ale nie je to tragicke to co treba scriptit sa vyskytuje hotove aj na internete...

uz som to fixol. vsak riesenie vies a ja ti HOF uznavam. ide hlavne o to, ze nakoniec vysvetlim princip tychto chyb a vysvetlovat chybu, ze blby provider vypisuje warningy do stranky sa mi nechce. :-p jasne, ze som si mohol urobit vlastny error handling(aj ked som teraz taky jednoduchy urobil, odhadzujem warningy do pi.. :-D), ale kvoli hadanke sa mi to zdalo zbytocne. ;-)

Igor, nie som na to expert, ale mám otázočku. Keby sa jedná o cracknutú stránku, tak obnovenie index.html znamená, že sa prepíše stránka nanovo. V tvojom prípade to ale znamená, že sa má zobraziť správna stránka a tam sa zadá nick pre sieň slávy, je tak? Čiže vlastne stránka nie je taká ako má byť (čiže nie je cracknutá) a treba ju hacknúť. Doteraz som si totiž myslel, že obnovením indexu myslíš to, že po zobrazení danej stránky nenaskočí cracknutá verzia, ale samotná stránka, čo tam má byť. Viem som hlúpy, ale pýtam sa, aby som bol múdrejší.;-)

Také jsem to tak pochopil. Nejedná se o obnovení na serveru, protože by pak už nikdo nemohl hádat dál. Je třeba se tam procedit skulinou. IMHO na Index.html je přicpané (třeba přes iframe) volání PHP/CGI, které vygeneruje to, co vidíme. Patrně bude cílem vyřadit tento "hackerský" skript...

Nie nie, tie html tam (aspon IMHO) normalne vsetky su, tak ako ich vidis, tie ani nie su az tak nebezpecne, sorry zle som sa na zaciatku vyjadril. Z tych html sa volaju pri urcitych akciach nejake php scripty, a tie nie su samozrejme take ako by boli "v realite" (keby to bolo naozaj), kvoli bezpecnosti, tie nebezpecne veci (napr. to prepisanie suboru index.html) do potrebnej miery "simuluju" (rozumej ze sa rozpozna ten spravny "vstup" a vypise sa nieco podla toho, alebo vykona nejaka dalsia akcia ktora simuluje nejake dianie, sorry musim to pisat takto v hadankach aby som nedaval podvedome dalsie hinty :-)).

P.S. Ak ta zaujima viac problematika webhackingu (resp. skor ochrana, kvoli tomu to zaujimalo mna, clovek musi poznat techniky nepriatela aby sa mohol branit), tak odporucam hackthissite.org, su tam pekne clanky, aj forum, a aj pekne levely, keby som sa davnejsie tym nezaoberal asi pol roka tak si asi v tomto pripade ani neskrtnem...
P.S.2. Ale zas nie je nutne pol roka stravit na HTS :-), potrebne informacie sa daju aj vygooglit...

aby to bolo ferove, tak som odstranil MM.. z hall of fame a presunul som ho do HOF found vulnerability, kde budu vsetci, ktori najdu dieru.
mal som tam 2 chyby: 1., vypisoval som do vysledku warningy(alebo skor nastavenie php od providera, ale mal som na to mysliet) a druhu tzv. brutalnu, ktora sa casto stava, ze miesto if($bIsOk == true) som mal if($bIsOk = true), vsak to poznate ked nieco robite narychlo a nestihnete otestovat. :-[:-D vsetko je fixnute a vsetci ste na tej istej startovacej ciare. :-)
vsetko je napisane aj tu: http://pc.poradna.net/question/view/66560-hadanka-c -5-obnov-stranku

HOFFV som nezalozil kvoli tebe, ale kvoli tomu, ze dalsie hadanky budu uz komplexnejsie a toto nebude ojedinely pripad, takze nova kategoria sa hodi. inac pozrel som si novu pp5 a myslim, ze hned som pochopil co treba robit. ked html napisal windows ftp klient, tak vieme ze ftp prenasa suboru v 2 modoch ... ked bude cas, tak to poriesim. :-)

Ano to je hned vidno ked si to clovek pozrie v hex, za v akom mode to bolo prenasane, ale nie je to az take easy je v tom maly "hacik", a nikde na google nie je napisane co presne meni ftp server a ako presne to meni :-) (teda ono to na gogle je, ale na kazdej stranke popisane inac a jeden detail som popisany ani nikde nenasiel :-D). Ale skusanim a skumanim na to clovek pride...

No, kazda stranka co pojednava o FTP pise nieco ine, vsetci sa zhoduju v konverzii lf na crlf (ak to bol unix server), ale nikde nikto nepise k tomu jeden dolezity detail (on ten detail je asi zavisly od konkretneho servera, ze ako je server naprogramovany), nechcem davat hinty :-) Nestaci len tak zmenit vsetky crlf za lf ;-) No a kopa stranok pise ze ascii mod je len 7bitovy, alebo ze konvertuje aj EOF, apod. ale to si clovek vie pozriet relativne rychlo ze ci to bolo aj v nasom pripade alebo nie, ak mam pravdu povedat tak pri tomto leveli mi informacie co nasiel google moc nepomohli :-)
Nie je to sice ziadne hardcore ale nejaky den mi to zabralo :-) Da sa na to prist ale aj hodne rychlejsie, ak sa clovek nenecha zmiast googlom..

Ale to je jasne, ved o tom sa cely cas bavim, ale napr. co urobi unix server, ak je text prenos ale original subor obashuje nahodou kombinaciu CRLF? :-) To som na google aspon ja nenasiel, a ked treba rekonstruovat takto poskodeny subor (to bola uloha) tak je dost dolezite vediet ze co s tym server porobil :-)

to je pravda, ze vlastne v samotnom originalnom subore mozu byt aj znaky crlf. potom vlasne neostava nic ine, len pouzit kombinatoriku a generovat rozne kobinacie aj s crlf pokial nedostanes korektny vysledok. mozno by bolo najlespie zistit, ako to vlasne bzip2 komprimuje a na zaklade akych sekvencii zapise znak crlf do originalu, alebo reversovat podla checksum.

To tak nejde, uz z principu zip kompresie akykolvek byte v subore ti zmeni komplet cely subor, a moze to dojst az do konca dat bez erroru ale bude tam crc error.
Ak robis bruteforce tak bzip vyleti v momente ked ma parsing error, necita zbytocne data dokonca, ale musis zacat s dekompresiou od zaciatku s inou kombinaciou. Zdrojaky bzip som studoval a krokoval aspon 3hodiny :-)
Inac tip: bzip kniznica ma pekne fcie, napr dekompresia dat z buffra v RAM...

Igor mam pocit ze to nejak nefunguje teraz, alebo sa musi cakat? Logni sa na ICQ...
//edit: OK tak som otestoval prejdenie korektnou cestou (vid HOF), takze da sa to prejst aj teraz (po opraveni chyby)... :-)
P.S. to Igor: inac v reali tam nemusi byt href, ale ty ho testujes ;-), takze vsetcia ktori vedia o co ide tak toto bol hint (posledny odo mna) ;-)

tym hintom si mi nepomohol pretoze touto cestou som siel uz davno. ono to bilo do oci naco si tam dal tu funkciu takze mi to bolo podozrive hned od zaciatku. zdrzal som sa na js injection editovanim cookies a formularov (v tomto som videl cestu). a potom som uz nemal cas. zmene ref som sa neveneoval lebo som viacej nestihol

ved ja hovorim prave o dvojke. to zvyraznovanie bezpecnosti a to logovanie pristupov mi bolo hned podozrive. ale na radu mmka som sa pustil znovu do hts a skysol som este v basic missions a navyse uz zase nemam cas na to;o).
ale pozriem sa na ten monitoring videl som tam v logoch nejake odkazy co poukazovali na zmenu ref to ma snad posunie dalej.

Ked nevies tak si urcite slovo das do vyhladavania, tych slov som v prispevku nespomenul vela ;-)
P.S. aha sorry, kukam ze to tam na to slovo nenajde ziaden clanok, tak to je blbe (to slovo v clanku urcite je ::)) Tak nic, pride dlasi hint od Igora, nechcem davat hinty aby som nepreskocil Igorove poradie hintov :-)

Vidim ze Igor nepridava hinty, a kazdy je bezradny, tak nieco pridam:
Ak je niekde prihlasenie cez meno, heslo pre admina, a su tam aj nejake sessions, tak sa adminovi zvycajne v PC vytvori nieco velmi chutne :)) A ked si potom admin ide prezerat logovanie v .html tvare prehliadacom, tak mu predsa chutnu vec nenechame, takze mu ju ... :)) (zadat tie dve slova do google (najlepsie anglicky) a trochu hladat).
P.S. aby som vam trochu pri tom googlovani pomohol - nemam na mysli ziaden bug prehliadaca, ptz. nevieme aky prehliadac pouziva admin...

Skus porozmyslat o com hovorim, a co je to "chutne" co sa vytvara adminovi v PC ked sa prihlasi. Az to slovo vies, zadaj si ho na HTS - Articles do vyhladavania. :-) Uz vacsi hint sa dat asi neda :-) Len pozor tie clanky na HTS pisu citatelia HTS, su tam aj chyby (mozno niektore aj zamerne).

myslim ze si im moc nepomohol. kto cs poznal uz predtym tak ho to napadlo kto cs nepozna aj tak nevie ako funguje a bude mu to naprd. dokonca kludne mozes z hts uverejnit aj calnok resp ksript venovany csa vysledok bude taky isty.
dufam ze na dalsi tyzden uz budem mat cas a pozriem sa na to aj ja a budem v hof spolu s tebou;o)

no co je ludkovia, nejako ste zaseknuti? :-D najprv ste vykrikovali kde je hadanka a teraz okrem MM.. to este nikto nepresiel a nie su ani naznaky. mozem vam len povedat, ze cas hadaniek typu "hello world" skoncil. bud hadanky budu mat uroven, alebo nebudu ziadne. :-p8-)

Jak už jsem psal v tomto vlákně výše. Chtělo by to nějaký článeček o vůbec základních principech hackování.
Kdo se tím nezabývá, párkrát něco zkusí a už ho to ani nebaví. Na HTS zase třeba ani nechodí (třeba já), jelikož je to v angličtině.
Takto je hádanka pro pár lidí.

keby tomu predchadzal clanok, tak ta hadanka by bola o nicom. na hadanke je najlepsie to, ze ta nuti hladat a casto aj najst take veci, ktore sa sice k hadanke vobec nehodia ale casto sa v buducnosti hodia na ine veci. zatial budem davat len hinty a ked sa najde dostatocny pocet ludi ktori ju vyriesia(ak sa ovsem najde, aj nie tak az po nejakej dobe), napisem kompletny popis, kde sa dotycny dopustil chyby a coho sa vyvarovat. teraz to je hlavne o samostudiu, aj ked uz nejake hinty som napisal, ktore ciastocne urcuju cestu.

keby tomu predchadzal clanok, tak ta hadanka by bola o nicom.

Neměl jsem na mysli tuto konkrétní hádanku, ale všeobecně.
Křížovku také nebudeš luštit, když nevíš princip křížovky. A pak je na ní krásné to, o čem píšeš, že třeba nevíš výraz "smečka vlků na 2" a hledáš, pátráš, přičemž se i naučíš něco jiného.
Ale víš, co vůbec dělat, jestli do křížovky psát písmenka, nebo vybarvovat kostičky pastelkou, aby vznikl nějaký obrazec. Třeba obrázek ovčáckého psa, jelikož tajenka je "ovčácký pes". :-)

u hackovani je to ale asi malinko jinak - ja hackovat neumim - vubec, ale umim trochu php, html i javascript, znam i ty "sladkosti" a to mi dost pomohlo, vlastne bych jinak vubec nevedel wocogou. takze v hackovani to asi nebude o zakladech, ale o konkretnich prikladech - na rozuzleni tohodle se mooc tesim...

Ja neviem ale mam pocit ze rozmyslate nejak moc komplikovane. nejde o phpsessid. Nasli ste aj clanok na HTS o tom kde je to uz napisane tak ze to uz detailnejsie napisat nejde, tak uz nechapem aky hint este dat. Aha uz viem, posledny hint: ten clanok na HTS citat pozorne a snazit sa pochopit co tam je napisane a ako to ma fungovat :-)

nechapu jedno - IgorK rikal, ze se mi to posle hned - to nechapu (???), noa potom se mi ted zas nedari prolist parserem, jednou to proste slo - mel jsem tam ext-js, to byla parada, ale uz to nejde, nechapu proc, takze se ted pokousim osulit parser, to by se snad ale nak melo podat :-) ...

//edit:btw: co pouziva IgorK za browser :-)

ved ten us......t musis zmenit predsa u teba, aby sa ked si admin pozre log, nieco spustilo. Zavisi aky mas prehliadac, ak mas firefox tak je to uplne easy, zadas si do google u.......t change firefox.
Ak uz vies zmenit u.......t, tak si pozri clanok na HTS, najdi si googlom ako ma ten JS prikaz vyzerat syntakticky spravne, a mas to, nechapem v com mas problem.

tak tak. ja mam problem ze ff nemam a ani si ho instalovat nebudem cize faknut user agenta viem len obmedzene (opera9.01). jediny sposob ako dostat sender skript na stranu igorka je poslat spravnu syntax v ua. strana prijimatela je myslim jasna kazdemu kto trosku ovlada php.
budem musiet pouzit bud externe proxy alebo najst nieco pod moju operu (na tom som zlyhal vcera vecer a na viac som zatial nemal cas)

dokoncil som na hts basic missions a som na 1 realistic ale tuto ma prelomeni hesla nic nenapada. resp ano je tam nieco s odoslanim spravy. tipujem ze php skript posiela mail(?) cize staci zmenit jeho hodnotu (kde ked tam nevidim formular?) na inu? alebo sa spat vratit k admin skriptu a zistit co vlastne robi. predpokladam ze ist cestou ssi alebo shellovych prikazov je slepa cesta kedze skript okrem poslania spravy nic nevykonava (este asi vytvori subor akoze).
je tato cesta s odosielanim spravna? vsetko je sice podla autora logicke ale to by sa istea zdalo aj mne keby som autorom

Chyba bola v tom ze to pri urcitom u.......te vypisalo chybovu hlasku s kuskom kodu (2riadky), a nahodou to boli tie najzaujimavejsie 2riadky takze nebolo treba potom uz si nic nechavat posielat :-D
Teraz je to opravene a presiel som to aj opravene (chcel som otestovat ci to funguje :)))
P.S. tiez gratulujem k HOF ;-)

som si aj myslel ze nema osetrenu nejaku podmienku alebo co a ze skript bud povoli prejdenie alebo hodi daky error z ktoreho sa da ist dalej;o).
teraz som na hts na 4 realistic a mam pocit ze je to prva realisticka misia ktora ma prinuti studovat sql. inak tato hadanka sa mi zdala celkom lahka ale mozno preto ze ked cloveka niekto trkne ze chod touto cestou zvycajne sa uz nestrati;o).

ok, od pondelka vam zacnem vysvetlovat principy tejto hadanky v realite. pretoze ale nechcem vsetko vyklopit naraz(dam vam este cas na riesenie), tak to budem vysvetlovat po jednotlivych bodoch. vzdy jeden bod kazdy pondelok, nech ste trochu v napati. body budu len 3, tak to dlho nepotrva. ;-)