BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Když se ptáš takto, tak výsledek je předem známý. Pokud hledáš "alternativu Windows" nebo "zábavu", tak to snad ani nezkoušej, nemá to cenu.
Linux používají a využijí ti lidé, kteří chtějí vědět a mají tendenci zkoumat. Samozřejmě, můžeš používat Linux jako běžný uživatel, který jen kliká v systému, který mu někdo spravuje, to je ale trochu něco jiného.
Takže: pokud máš o Linux vážný zájem, vyber si nějakou distribuci podle zaměření k čemu ji budeš chtít používat. Můžeš si nechat pomoci vybrat distro zde: ldc
edit: nejlépe se testuje ve virtuálním počítači (VMWare player, apod.)
Dobrý testík
Některé distribuce co mi vyšli hodlám vyzkoušet.
Vyslo mi 100%: Fedora, Mandriva, Kubuntu, OpenSuse
95%: Mint, Ubuntu, Debian
Pouzivam Mint a Ubuntu. Nic jineho nechci.
Mandriva uz snad skoncila ne.
Já fičím zatím virtuálně na Debianu, ke mně se hodí, na Linux jsem zřejmě Debil.
To mas stejny jak Ubuntu a Mint, akorat ze na Ubuntu se snaz instaluji proprietarni ovladace na HW, coz asi ve virtualnim prostredi neni problem.
Zatím si v něm jen tak hraju, protože bych na něm chtěl umět až si rozjedu nějaký domácí server či něco podobného. Jediný můj projekt v Debianu byl opravdu nad moje síly a přesto mě stál celé prázdniny.

Pokud bude někdo chtít rozjet BURP (BOINC) na Debianu musí mít pevné nervy.
Pro mě byl problém upgradnout core na Wheezy. Prostě jsem ho po několika neúspěšných pokusech reinstaloval a kašlal na to.
Jako Java developer jsem nedávno přešel kompletně na Ubuntu GNOME (KDE je hnus, z Unity bleju).
Popíšu výhody a nevýhody:
+ mám celý development enviroment na externím SSD disku (přípojení eSATA nebo USB), přehazuju jej mezi PC - s různým HW není problém
+ buildnu i aplikace, které potřebují pro build více než 2GB RAM
+ všechno je tak nějak rychlejší
+ nemusím používat putty
+ mám šifrovaný home folder
+ můžu v NetBeans editovat javascript i když aplikace beží
+ když píšu příkazy do termínalu, cítím se jako cool hacker (protože jsem si nastavil, zelený text na černém pozadí)
- občas problém s více monitory
- občas se nesmyslně rozhodí fonty v celém systému
- občas nejde odemknout zamknutý PC, pomůže jen restart
- občas se sekne GUI gitu a poumůže jen "kill -9"
- když jsem instaloval OracleDB, myslel jsem, že ten PC vyhodím z okna
- musím mít virtual Windows, abych mohl testovat aplikaci v IE
Zatím mám Ubuntu 12.10, chystám upgrade na 13.04 a GNOME 3.8...
Ano tie minusy su ze kdejake GUI apod parogramuje kazdy trt a je to zabugovane a na hlavu. Skusal si napr. lubuntu alebo xubuntu? Alebo vobec ne ubuntu ale nieco rasej menej "nabite" chujovinami ale stabilnejsie. (p.s. ja mam len porteus na usb sticku na nejake malo veci obcas, ale zasekuty som ho este nevidel. z ubuntu grcam)
Zkoušel jsem právě jenom Ubuntu, na víc jsem neměl nervy. Kolega má ale Fedoru a tyhle problémy nemá. Asi ještě vyzkouším ji...
Mám Kubuntu a taky tyhle problémy nemám. Kvalitní je Sabayon
KDE se mi nelíbí...
do systemu si můžeš doinstalovat jakýkoliv jiný prostředí, na přihlašovací obrazovce pak vybrat výchozí a je to
zkus třeba xfce, je možný že ty problémy co máš s fonty pravděpodobně dělá gui
V tom xfce nefunguje levý horní rožek jako v GNOME?
Nevím co levý horní růžek dělá v GNOME 3, ale jelikož je to jiný gui může to asi u všech být jinak, nicméně xfce nabízí mnoho nastavení, a i když to je málo tak můžeš doinstalovat compiz ve kterém se dají nastavit další grafické vychytávky.
A co se týká KDE uplně bych ho nezavrhoval má nejvíc nastavení ze všech (můžeš si vyladit vzhled jako MAC, Win, cokoliv jiného,..) a má nejvyšší grafický výkon, tj. víc fps v aplikacích.
No, na tvůj popud jsem dal tomu KDE ještě šanci. Kapku jsem to potunil k obrazu svému a budu to používat. Uvidíme, jestli se objeví stejné problémy, jako v GNOME...
Ja tiez nemam rad KDE preto som it pisal skus Lubuntu alebo Xubuntu. To su distra s dvoma lahkymi GUI bez zbytocnych omalovanych hovadin.