Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vypnout "Stáhnout si Windows 10"

Jaký proces vypnout, když chci, aby se nezobrazovala v pravo dole ikona "Stáhnout si Windows 10" ?
(Win7 64 bit profesional, pracovní pc bez chujovin, snad jen AVG IS BE 2012 )

KB3035583 zatím nechci úplně odinstalovat. Co kdybych to někdy potřeboval. ( Vývoj mě asi donutí, ale doufám, že co nejpozději )

KB3035583 zatím nechci úplně odinstalovat. Co kdybych to někdy potřeboval.

většina aktualizací jsou nesmysly, pokud rovnou nepřináší nové chyby. buď si jist, že to nepotřebuješ, jen si k tobě m$ dělá nová vrata dokořán.

jak tu někdo vtipně poznamenal, avg se verzi internet security jinak než chujovinou nazvat nejde.

Díky za radu. Podle návodu od TaraseBulby jsem nenašel odvahu to udělat. Já tam mám 2 složky začínající gwx a ty názvy se shodují tak z 50%.

Když zastavím gwx, předpokládám, že aktualizace půjde odinstalovat. Bude to tak jednodušší. Šíří se to jako mor.

Taky to mám jinak než v tom návodu, dvě složky, "gwx" a "GWXTriggers".

Tak si říkám, zdali nebude nejjednodušší přejmenovat c:\Windows\System32\GWX\GWX.exe, třeba na GWXX.exex.

Nabídku jsem přijal.
Licenci W10 si pořídím na všechny PC s Win7/pro i na NB s Win7/Home. Ale nemíním je instalovat hned, ale až kdoví kdy. Až vyřeším virtuální XP, klidně za 4 roky..

Ale jen do restartu PC ;-)
Pak je tam zas.

Pěkný podrobný popis jsem našel tady: http://www.howtogeek.com/218856/how-do-you-disable -the-get-windows-10-icon-shown-in-the-notification -tray/

Nevím, zda tedy KB3035583 odstranit nebo ne (předtím "odhlásit" rezervaci/stažení W10, viz http://www.microsoft.com/cs-cz/windows/windows-10- faq?ocid=win10_auxapp_context, třetí dotaz odspodu). Nerad bych riskoval, že by MS něco dodrbal a čirou náhodou se to nějak nainstalovalo samovolně :-?

stačí jen přejmenovat soubou v C:/Windows/GWX - se nachází zdroj ikony Win10 upgrade
přejmenujte složku GWX na 00x0 a je to vyřešený odskoušený to je na 1000% zaručeně tam nechte tu složku zaručená optimalizace Dekuji.. by Miroslav 07.06.2015 :13:11Hrs

Viděl jsem to téma jako aktuální a své příspěvky často cup dolů.

Jinak svůj postoj k W10 nikomu necpu a nebyl myšlení na Vás. Kdyby mi Microsoft necpal nové buildy, které mi odstranily mnoho programů, kdyby se ntb. nevybíjel po 30 minutách a kdyby, a to především, mi upgrade nezrasoval recovery, tak bych proti Win10 také nic neměl.

Zprvu jsem dokonce vždy každého sepsul, kdo bezdůvodně kritizoval win10 bez toho, aniž by je zkusil :-)

Nene,zas to tak neva,diskutovat tady se má. No nové buildy přece nemusíš povolovat. To je volitelná funkce. Ale jinak aktualizace proboha nezastavuj nebo neodmítej. Opravdu se jedná o OS,kde se ještě něco upravuje. Ostatně k tomu jsou aktualizace systémů odjakživa.Upgrade nemá přístup do odílu recovery. Je potřeba ten systém porazit,ne to vzdávat. On za pár let,možná dřív,Microsoft starší OS stejně zlikviduje.

MS může likvidovat co chce, já mu na to kašlu. Nemá mě jak donutit přejít, pokud se sám nerozhodnu. Nemusím instalovat nové aplikace, vyžadující W10, když mi stačí dosavadní.

Winupdate zakázáno, servery MS taktéž. Telemetrie NEnainstalována. W7 funguje. A na dalším PC mi funguje XP/Vista, také bez jakýchkoliv problémů. Pustit citlivá data na stroj s W10 s nastavením, které doporučuje MS, považoval bych sám sebe za idiota.

Přesně stejně nic neříkající jako tvoje, pokud by jsi si všiml, ač je dotaz opravdu starý, stále někoho zajímá a odkazy ode mne vedou k nejnovějším nástrojům. Když chci poradit, udělám to a nesnažím se nikoho napadat, přesto se napadení dočkám. Otázka specielně pro tebe zní proč?

Do důchodu mám ještě deset let, PC dělám od roku 95, mobil u mne musí umět jen volat a přijímat SMS nikoliv MMS. Mobily jsou natolik zranitelné, že novější mi přes práh nepáchne, je to jen o znalosti věcí a jejich nedostatků a pamatuj kdo se smeje naposled....

Zatímco mnozí se "jen" specializují, já jsem to léty pojmul ve všech rovinách a vidím to i v podniku, jeden dělát soft, druhý hardwer, třetí programuje databáze, čtvrtý dělá průmyslová PC, pátý antiviry, šestý servery - přesto ucelený přehled jim chybí, vytahují se jen ve vlastní specializaci.... to je málo...bohužel..

k věci. osniffuješ komunikaci win při loginu. zjistíš smutnou zkutečnost, že máš lišku v revíru. zaujmeš rozvahu, že dato se musí spustit, dato má svůj brloh a ty svůj cíl, opičko. opička hrábne do konfigurace- ne v meníčku mmc, ale přímo v registry a zablokuje. jednoduchá věc.

edit// nikdy jsem nic nenaprogramoval, ale s čím se mrdlaj leta, to jim rozbiju za 10 vteřin.

Pane, nelze jinak než souhlasit. Nutné je však dodat, že specialisté jsou dnes velice žádaní a trendovost HR ovcí z kanceláří to naprosto miluje. Budou vám argumentovat, že devatero řemesel, desátá bída. Také uznávám nutnost širšího záběru. Stávající trh práce všestranné lidi s širším záběrem znalostí a schopností nechce. Uměle vytvoření a cíleně dosazení manažeři by se totiž před takovým člověkem cítili v permanentním ohrožení. Nutné je prý být vyhraněnou speciální kosou. Přitom myšlenka zastupitelnosti je jen opěvována a skutek utek. Logické myšlení, analytické schopnosti, schopnost chápat písemně sdělovaný text a písemně na něj věcně reagovat, soběstačnost ... to jsou naprosto nežádoucí vlastnosti dnešní doby.
____________________________
(píšu i z vlastní HR praxe)

Kdykoliv vypnout a zapnout?

No nevím. Nějak to neodpovídá agresivitě, jakou MS tlačí nebohé a nicnečekající usery do instalace KB 3035583 jeho kumpánů. Na jedné straně vydají kábéčko, jak zabránit instalaci GWX a W10 (možná aby to měli právně v pořádku), na druhé - jakmile malinko polevíš v ostražitosti - naserou ti to tam za tvými zády.

Za pětadvacet let s PC jsem se nesetkal s větší prasárnou, než je tlačení do W10. Místo toho, aby dali při prvním odmítnutí pokoj, tlačí na pilu stále víc a víc.

To přeci reinstalátoři milují! Takové to jejich "já ten systém rychle přelíznu" (myšlena reinstalace) je v drtivé většině žvaněním z neznalosti bez vnímání hodnoty životního času. Ovce je nutné soustavně tlačit, aby se stádo ubíralo požadovaným směrem! Dopřejme jim ten životní zážitek ... člověk je tvor těžko ponaučitelný.

Však já jeho slova nijak nerozporuji. Reagoval jsem dovětkem na "ztrátu ostražitosti". Řeším to denně. Lidé přicházejí s požadavkem na nutnost přechodu na Windows 10 a k mémo nepochopení to tak i přímo vyžadují. Božský systém je přeci zdarma a bylo by životní chybou toho včas nevyužít!

Jen bych si dovolil polemizovat s posledním odstavcem. To,že MS "tlačí" do nových W10 je zcela normální a pochopitelné. Co třeba dělají automobilky ? Každý rok několik nových modelů.Prostě MS je normální továrna,kterou vedou profesionálové a svému řemeslu rozumí. Pokud by se mi třeba nelíbil nový model auta od VW,tak nebudu kritizovat management firmy,ale koupím u BMW.Tady je Linux možný a máš ho zadarmo.

Ty už jsi taky po výplachu? :-( Netrvalo to dlouho. Prioritou je přeci mít pořešené své uživatelksé potřeby a nenechat si rozesírat PC a život nějakýma tlakama on někoho kdo už dávno má tvé prachy a chce další. Na druhou stranu, nebýt nadšenců, nešel by vývoj dopředu. No nic, z nostalgie musím oběhnout mé funkční muzeum PC. Spokojeně zůstanu o odladěného a léty prověřeného ... :-)

Škoda Mladá Boleslav ale nezastaví někde na silnici mého Favorita a nepokazí mu motor, abych dále nejel. A MS tohle s Win7 z mého úhlu pohledu dělá. Kdybych tlaku naivně pod dojmem amazing features, které mě prý čekají, podlehl, mám po ptákách. Protože ke svému podnikání potřebuji aplikace, které pod W10 neběží (jasně, mohl bych si tam hodit W7 do virtuálu a modlit se, aby i tu mi moudře nezměnili na desítky).

A ne, nemusím a nebudu si pořizovat nové aplikace jen proto, abych nechal malému měkkému vydělat a ještě se dobrovolně nechal šmírovat.

To není průser (OS W10 jako takový mi funguje na cvičném notebooku), jen ty reaguješ značně hloupě.

Jen o to vnucování prostě nestojím, protože bych si jen pohoršil. Ty si necháš doma dobrovolně zničit vodovod a budeš tahat vodu v kanystrech od obecní pumpy? Pro mě je tím "vodovodem" s W10 nekompatibilní aplikace. Snad píšu srozumitelně, snad to pochopí i případný MS_fanboy s IQ tykve…

Brzdi kámo, za toho hlupáka a vymytý mozek co se týká tvé propagace W10 si tady spíše ty! Pokud rozumím své práci tak nedělám chyby nebo jen minimálně. Nedělám z lidí testery a nešmíruji je! To že tento OS používá "celé lidstvo" ještě neznamená, že je dokonalý (a to opravdu není). Tam kde to musí být téměř dokonalé běží většinou Linux, jen tak mimochodem.

Konkrétněji by to nešlo? Já vím, nešlo protože nemáš čím argumentovat! Takže bude následovat co? Demagogie, pohádky, urážky...?

Nesouhlasil si náhodou s tímto...

Logické myšlení, analytické schopnosti, schopnost chápat písemně sdělovaný text a písemně na něj věcně reagovat, soběstačnost ... to jsou naprosto nežádoucí vlastnosti dnešní doby.

Nějak se tím neřídíš!

Nemá cenu bojovat s MS. Ten dotaz je už dost omšelý a stejně Bill prosadí svou. Není lepší,než stále plakat,se na nový systém připravit? Ikonu vpravo dole můžeš přelepit leukoplastí,než si rozvrat kompl zbytečně. :-)

V GB jsme to celofiremně vyřešili nasazením Linuxu na 20 PC a máme po starostech. Nevěřili byste jaká je to úleva bez MS! Vzrostla efektivita práce i na starším HW, protože je systém mnohem hbitější. Viry? Neřešíme, protože není třeba. Ativir? Netřeba. atd.

Pokud nemá přístup do zdrojáků, copak může skálopevně tvrdit? A přístup na 99,99999% nemá, není-li tedy kmochna třeba ve skutečnosti headquartes of NAVY prohnaný nějakým inteligentním translátorem :-)

Naráží (tipuji) třeba na to, že W prý ignoruje nastavení v hosts, pokud tam nasypeš seznam MS šmírovacích serverů. Takové to:
127.0.0.1 vortex.data.microsoft.com
127.0.0.1 vortex-win.data.microsoft.com
127.0.0.1 telecommand.telemetry.microsoft.com
127.0.0.1 telecommand.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
127.0.0.1 oca.telemetry.microsoft.com
127.0.0.1 oca.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
127.0.0.1 sqm.telemetry.microsoft.com
127.0.0.1 sqm.telemetry.microsoft.com.nsatc.net
(mnohem delší seznam)

Nebo když dáš KB3035583 do zakázaných a ona se ti přesto při dalším updatovacím dni nainstaluje.

bydlím v oblasti prahy, kde je profese letecký inženýr, nebo magor do počítačů. oboje najednou se nevylučujou. nepotřebuji, příteli, přístup do zdrojáku, pozoruji věc. takový zdroják se zpracuje, něco chce a uvidím co. w10 nevěřím ani ten název. nepočítají s nativním winadminem. smůla. edit// se to může jmenovat windows android.:))