BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Je to ferit a je dobre ho tam nechat aby sa neprenasalo rusenie. Ale ked tam nebude tak to tiez bude fungovat.
Odzkoušeno bez feritu. Funguje. Je to napájení obrazovky od kamery, tak že to zas není až tak důležité, když se tam objeví sem tam nějaké rušení.
Dík všem za rady.
Tak ono to je taková moda. Kdyby tam radši daly pořádný elektrolyt, tak to bude opravdu filtrovat, jenže to stojí peníze. Proto tam cpou ferit, takoví ojeb.
Jak jsem naznačil, žádný ojeb, ale zamezení rušení na kmitočtech, kterých si nějaký elyt nevšímá.
Nevím, že by ferit byl na něco, ale znám z praxe co udělá elit s elektronikou za tisíce. Bavím se o tom, že jsem mnohonásobně zvětšil kapacitu kondíku v skoro celé hifi, a proto hraje o 1 třídu lépe než originály.
Tedy přidal jsem např do koncového zesilovače 200000 microF, a hraje mnohem lépe. To platí o každém přistroji v hifi.
Snad jen gramofon má smulu.
Jenomže, tady se bavíme o významu toho ferritového válečku na napájecím kabelu a ty na to konto dáváš do souvislosti rušení a elyty... (nemluvíme o brumu, což je sice také rušení, ale ne vyzařováním, to bys také mohl do rušení zahrnou sousedku s jejím hlasitým sexem)
elektrolyt vůbec nefiltruje rušení, taky je pro výrobce levnější než ten ferit. elyt filtruje jen relativně pomalé změny.
různé součástky mají svůj význam, někdy jsou pro sichr, protože za určitých okolností se něco projevilo.
ale v principu je to jak píšeš: ušetříme tohleto, támhleto, toto může být menší a tamto nepotřebuje tolik - a máme z toho acer nebo eurocase. funguje to, ale je to nekvalitní ojeb.
Jak nefiltruje?? Filtruje bordel ze sítě. Ale protože je součástka ne zrovna levná, tak se šetří.
Když znám Accuphase ps 500, tak ti řeknu, že dokážu to stejné, akorát z druhé strany.
Ad cena např jeden 10000microF/50V 104Kč od Jamiconu. A když jich kupuješ deset...
řečeno tvým velmi laickým (hifi)jazykem: filtruje to změny napětí - a tam končí.
ale rušení nemůže samotný elektrolyt filtrovat, a už vůbec ne elektrolyty obřích kapacit.
ano, kondenzátory s malým esr znám, proto si nepletu filtraci napájení s potlačením rušení, to je hodně velký rozdíl.
ale doučovat tě elektroniku a vlastnosti součástek nehodlám, se stím smiř.
No gut souhlas. Ale i tak tvrdím, že pro kameru je lepší kondík, než váleček feritu.
Tvrdis to zle, lebo neni. Prave naopak. A elyt nefiltruje ani bordel ze site. Pred ca. 30rokmi by som ti to aj predviedol, vtedy este na zdroji zx spectrum a javy pri zapinajucej chladnicke :D A bol na tom elyt vacsi jak samotny zdroj, a tiez sa jeden divil. Stacilo si nastudovat fyziku a prestal sa divit.
Špatně to chápeš. Ten ferit tam není proto, abys neměl rušen svůj vznešený obraz, ale abys ty nerušil jiné. Jedná se o velmi vysoké kmitočty (kde je nějaký elyt naprosto neúčinný) a většinou není rušení pozorováno - ale může nastat.
To máš těžké,stále je mnoho jedinců,i tady na poradně,co považuje mnoho věcí,kterým nerozumí,za zbytečné.
samozřejmě nemusíš. Stačí do toho bacit kladivem. Je pravda, že to má filtrovat rušení, které leze po drátech ven, ale taky je pravda, že se to tam dává často bez měření, jenom pro coby kdyby. Takže když to někde hodně překáží, taky to likviduju.
Kladívkem tady bacají jiní při vyvlíkání korálek.
Mlátit není potřeba, pokud to náhodou není zalité, tak se to má zámečky z plastu a dá se to "odcvaknout".