

článek o šmírování na netu - co je pravda
na stránce https://365tipu.cz/2017/08/08/tip854-facebook-vas- smiruje-vsude-kde-to-jde-jak-se-zbavit-smirovani-f acebookem/]o šmírování facebooku[/rul] by mě zajímaly některé podivné detaily:
Váš pohyb na Internetu nesleduje jenom Facebook. Dělají to i klasické prohlížeče, Google Chrome, Microsoft Edge a další. Schovávají si historii vašeho prohlížení, nahrávají ji do cloudu, analyzují
zajímalo by mě , jaké prohlížeče a jak konrétně to dělají a co konkrétně sledují. A druhá věta kam do cloudu nahrávají ji?
- Pokud nepočítám výchozí chování chrome, že u google search odesílá RLZ - stačí redefinovat vyhledávač a odmazat "pročistit" hledací řetězec. Za další, některé pohlížeče mohou odesílat metadata o stahovaných souborech (u chrome mě překvapuje) "kontroluje se zabezpečení" po stažení. To se dá najít a vypnout jak? Jaké další sledování se tam děje? Myslím tím něco víc než klasickou historii, což je esenciální funkce browseru ,ale nějaké jejké vyzrazení z PC.
a
Výše popsané je poměrně dobře uskutečnitelné na počítači (Windows, OS X, Linux) nebo na tabletu s Windows. Ve Windows k tomu bude přistupovat ještě všudypřítomná snaha samotného operačního systému vás sledovat (už i tam existuje cloudový účet umožňující vás najít všude)
jak je myšlena věta, že cloud.účet mě může najít všude?
Zruš Fejsbůk a vůbec všechno na netu, nepoužívej platební karty, nevylézej z bytu, netelefonuj a hlavně si nic nezačínej s Putinem. Pak budeš trochu v bezpečí, dokud tě nenapráská soused, že se straníš kolektivu. I když koukám, že ty jsi už dost zmagořil. Co dotaz, to jiný nick.
Ešte aj ty ho šmíruješ :)
"delaer-datart", "aké", "mazanec kosla" (slavné "PWM", "HT"), "Igor místo", "dovok", atd... ZP! Už aby skončily.
Zabal si dekl na krku do alobalu. Lepší je ovšem stříbrná fólie!
To si jen myslíš. Existují metody k identifikování člověka podle několika údajů, klidně můžeš mít vypnuté cookies, maskovat si IP adresu atd.
A jak to prohlížeče dělají? Protože ve výchozím stavu máš zapnuto prediktivní vyhledávání, tak prohlížeč dopředu vyhledává, dopředu přednačítá stránky a při tom si o tobě schraňuje a odesílá na server informace.
Některé prohlížeče "kontrolují" stažené soubory - po stažení "probíhá kontrola". Spočítají hash a ten pošlou na server pro kontrolu, zda je tam soubor zaregistrovaný. Pokud ne, zaregistrují. Na jednu stranu je to výhoda pro uživatele - nebezpečné soubory jsou zablokovány bez ohledu na to odkud jsi je stáhnul. Na druhou stranu jsou o tobě shromažďovány údaje o tom, co jsi stáhnul. Teoreticky to vypnout jde, prakticky si nedovolím tvrdit, že to ten údaj stejně neodešle, klidně později v rámci balíku jiných dat.
V podstatě neřeš chrousta. Sledují tě všichni všude i v praktickém životě a to ti ani už nepříjde zvláštní. Ale uměle vyvolaná panika,že Windows tě sleduje na každém kroku,je paranoidní. Ano,třeba já povolil desítkám povolení polohy,neotravují mne americké reklamy,ale české. Jinak nic se nemá přehánět. Divil by jsi se,kolik lidí o tobě ví věcí a není to internetem.
Někoho prý šmíruje a udává i elektroměr,třeba ho máš doma taky?
http://debaty.net/debates/36295-to-uz-je-fakt-sila -cela-francie-pod-kamerou-jednu-jsem-nasel-i-usebe -doma-podivejte-se-jak
Takový elektroměr t mi klidně nainstalují. Hodiny mám uvnitř, za neprůhlednými plechovými dveřmi. Takže se tam může termokamera vesele opékat. Můžou to používat maximálně jako fotopast, protože tam občas nějaká ta myška proběhne...
Elektroměr,nyní máme i vodoměry na odečítání on-line,takže velký bratr ví,kdy se meješ.
A taky co si myješ.
A akým mydlom : )
Naštěstí nemáme měřiče, které měří, co pouštíme do kanálu...![]:)](https://static.poradna.net/images/smiley/evilsmile.gif)
To by pak také věděli, kdy pršelo
Já nepsal nic o případu, kdy o sobě lidi něco vyžvaní (a převod řeči to zpracuje na text a pak se to někam nahraje...)
Neptal jsem se na ty klasické věci jako sledování přes 3d cookie nebo používání google search při přihlášení nebo bonzování "telemetrie"... Ale ty advanced techniky... Ano našeptávání je jedna z nich, tu mám vypnuté. Bohužel pod ten pojem telemetrie jde schovat spousta technik.... Přednačítání mám také vypnuté.
Co máš proti chromium nebo chrome? On nějak odesílá a shromažďuje informace? Když nepočítám RLZ identifkátor při defaulně přednastaveném google search nebo chybu v webRTC.
na jakých telefonech se musí vyplňovat otázky? jaké to jsou značky a platformy?aťvím čemu se vyhnout.
Při tom "prediktivním" hledání jaké konkrétní informace schraňuje? Odesílá je bokem nebo v tom requestu na prediktivní hledání?
Ty o reklamách na desítkách mluvíš jako kdyby za ně byl odpovedný sám OS? To jako OS sám ukazuje reklamy?
bláznové, proč řešíte mýdlo
když už se někdo začne v dotazu ohánět "pravdou", chce slyšet výhradně svoje odpovědi.
pokud nejsi náměsíčný, snad jsi pochopil aspoň tuto větu. zbytek je ztráta času.
Jak funguje prediktivní vyhledávání? Začneš psát do vyhledávání a Chrome ti nabízí pravděpodobné výsledky a ještě vztažené k tobě. To znamená, že se musí někde na serveru dotázat a nechat si výsledky vrátit. Při tom se musí dotázat na tvé zájmy.
To samé pak ve výsledcích - sponzorované odkazy jsou vztaženy k tobě pak zase informace o tom, na co jsi kliknul. K tomu si přidej Google Analytics - ten skript na server ukládá spoustu informací o tobě.
Pak můžeme pokračovat zadanou adresou a zabudovanou ochranou, jestli adresa je v pořádku - souvisí s ochranou uživatelů. Některé stránky ti Chrome přímo zablokuje. Aby to mohl dělat, musí informace odeslat a ze serveru si stáhnout, zda je stránka OK nebo ne.
A tak můžeš pokračovat...
Smirovani na netu patri do konspiracnych teorii. Nikto nic nesmiruje. Vystavoval by sa riziku reciprocity a o to nema nikto zaujem.
Jako že Franta z Horní Dolní začne recipročně sledovat Google nebo Facebook?
Takže Google, FB apod. o tobě nesbírají informace, aby ti mohli nabízet odpovídající reklamy?