
Poběží hra s menší velikostí paměti?
Dobrý den,
měl bych dotaz. Budu mít jednu hru, která vyžaduje 512 MB RAM, já mám ale pouze 256 MB RAM. A tak se ptám, jestli mi ona hra pojede (ostatní požadavky splňuji). Případně, jestli zvýšením virtuální paměti něco zlepším. Děkuji.
Změna předmětu, původně: RAM
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)
Fungovat (snad) bude, ale hodně pomalu. Kdyby nefungovala, tak by asi to zvýšení virtuální paměti pomohlo. Výrazně ale doporučuji zvětšit RAMky, minimálně na 1GB, asi nejlépe 2GB
A co to zkusit? Virtuální paměť s tím nemá nic společného. Jestli jde o Windows XP, takové množství paměti ke spokojenému životu stejně nestačí.
Pokud se na tom spouští prohlížeč Internetu a Office 2000, stačí i 256MB v pohodě. Pouze dnešní megalomanské choutky spolu s nízkými cenami udělaly 1GB jako minimum.
To je výmluva chudých.
Moas ma samozrejme pravdu ale ak sa idu hrat hru tak treba mat RAMky viac, hlavne ak sa ide hrat hra u ktorej je napisane ze minimum 512MB RAM, s 256 aj keby sla tak to nebude hratelne.
Nech dokupi k terajsim 256MB este aspon 256MB RAM ja v tom nejako nevidim problem, cena 256MB RAM je dnes uz snad prijatelna. Otazka je len ci tu hru vobec zvladne zvysok PC...
512MB ram (do pc, typ ddr1 nebo ddr2 ) by jsi měl sehnat nové max za 650kč tak napiš ježíškovi nebo obejdi bazary...256MB je hnus a víc je hned poznat.
uz 1 GB 800 MHz DDr2 sa da kupit za 640 CZK, takze nie je o com.
Tohle ale nevypadá na ddr2... a ddr je cenově trochu jinde.
Zkusil bych demo, je mozne ze ti pobezi ok, ale taky je mozne ze te nepusti ani instalator, nelepší možnost je vyzkoušet demo.
No pamatuji si doby, kdy na Atari existoval softwarový emulátor PC. No a to emulované PC běželo podstatně rychleji než originální PC. No a v tom emulovaném PC by se dal spustit emulátor Atari, které by pak samo běželo rychleji, než skutečné. Tohle si nevymýšlím, tohle byly skutečné argumenty skalních Ataristů, kterým se věřilo.
Také v Atari byl nějaký obvod, který pracoval mnohem rychleji, než vlastní procesor (myslím, že se jmenoval blitr). Takže majitelé Atari STE si mohli speciálním programem, který vypnul procesor a používal tento obvod, podstatně zrychlit počítač. Ale ani ostatní, kteří tento typ počítače neměli si mohli aspoň naemulovat blitr softwarově, dobré pak bylo, že ten emulovaný, běžel asi sedmkrát rychleji než ten skutečný, hardwarový. A tak se nabízelo řešení spustit emulátor blitru a v něm spustit emulátor skutečného procesoru. Bohužel to však nešlo protože ten druhý emulátor ten první vypínal. No škoda. Skoro jako perpetum mobile!
Takže abych se vrátil k tématu, navrhoval bych vytvořit spoustu virtuální RAM (třeba 10GB) a v ní spustit velmi rychlý a velký RAMdisk (třeba 8GB). O něm je známo, že je mnohem rychlejší než běžný disk. A ten ramdisk, by si použil na vytvoření velmi rychlé virtuální RAM. Tím pádem by sis nemusel kupovat drahou RAM a přesto by si ji měl spousta a navíc super rychlé.
Ne to byla legrace.
Kup si paměť, je levná.