

Potřeboval bych poradit s programem v C++
Čus,
potřeboval bych poradit s programem v C++ co mám napsat. Jsem v programování úplný začátečník a tato úloha mi rozhoduje o známku, tak bych potřeboval prosím poradit co nejrychleji, díky moc.
Napište program, který ze vstupu přečte celé číslo a najde k němu nejbližší vyšší číslo, které je beze zbytku dělitelné číslem 17
Příklad
=====
Vstup: 6
Výstup: 17Vstup: 30
Výstup: 34
Změna předmětu, původně: >>Potřeboval bych poradit s programem<< (host) (los)
to je tá naprimitívnejšia úloha vôbec.... ak toto nezvládate, asi by ste mali prestúpiť na iný odbor.
Najprimitívnejší princíp je buď použiť cyklus for, modulo a overovať zvyšok, ak sa rovná nule, breaknuť cyklus a vypísať výsledok. Cyklus ti nech pripisuje k číslu, čož v podstate index bude prírastok k vstupu.
Alebo použiť cyklus while (resp. do-while) a vykonávať výpočet kým nieje zvyšok rovné 0, v cyklu zvyšovať číslo o jedna, po ukončení cyklu vypsať výsledok.
vstup z klávesnice naskenujete cez scanf a výstup vypíšete cez prinf
---
---
zbytečně komplikované.
1. x=vstup mod 17
2. výsledek=vstup+(17-x)
edit: nebo na jeden řádek:
výsledek = vstup + 17 - (vstup mod 17)
Alebo:
Pekne. No stavil by som nejake to euro na to, ze v skole sa od neho bude ocakavat riesenie pomocou cyklu
.
Pokud je na stredni, tak bych se klidne vsadil ze vyucujici reseni bez cyklu ani nepochopi a bude ho potrebovat vysvetlit.
tím jsi docela urazil mého učitele informatiky, budiž mu země lehká. Já jsem v hodinách informatiky programoval např. zobrazení a otáčení primitivních 3D objektů (kvádr, jehlan, ..)
A to bylo těsně po revoluci...
Mne to prijde najjednoduchšie riešenie a najbližšie k tomu jak by to riešil človek. E: I když teraz rozmýšlam že po prvom overení ak už viem zvyšok môžem ho odratať od 17, a priratať k mojmu číslu x. O polnoci ma to nejak nenapadlo. Ovšem tu je sťaženie v tom že ak máš už vstup delitelny bezezvyšku 17, tak by si dostal vysledok pôvodné číslo zo vstupu, takže by byla potrebna if podmienka, jako overiť vstup. V zadaní má totiž "nejbližší vyšší číslo"
Alebo to zapíšem takto, a rovno mám pokryté aj to když mám vstup deliteľný 17.
---
---
E: ovšem pri záporných číslach v rozsahu <-1, -16> program vypíše namiesto 0 číslo +17, to by zas v tejto situaci bola potrebná podmienka pre overenie "podnulového" vstupu.
E2: blbosti táram, v rozsahu <-1, -16> to píše správne číslo... nechceme najbližší násobok čísla 17 od nášho čísla ale najbližšie viššie číslo delitelné 17 bezezvyšku, resp. 0 deleno 17 je 0 zo zvyškom 17.
no já bych to žádným cyklem určitě neřešil. Zadané číslo bych vydělil 17 a zbytek odečetl od 17, čímž dostaneš rozdíl, který je potřeba přidat, aby ses dostal na dělitelné číslo.
V zadání je psáno nejvyšší vyšší dělitelné číslo, takže i když zadáš např. 17, tak správný výsledek je 34
a výše uvedený algoritmus toto zohledňuje (zbytek je nula a přičte se celých 17).
myslíš nejnižší vyšší číslo, nejvyšší by bylo trebars rádovo napr. Googolplexian i to by bolo málo.
Napište program, který ze vstupu přečte celé číslo a najde k němu nejbližší vyšší číslo, které je beze zbytku dělitelné číslem 17
edit: jo, vidím, chybka.
Nejlbližší vs. Nejvyšší 
nejbližší je v podstate nejnižší číslo, ktoré nasleduje po číslu vstupu ktoré je zároveň delitelné 17.
"nejbližší vyšší" (ne "nejvyšší vyšší")
V dotazu píšeš, že potřebuješ poradit a místo toho chceš, aby to někdo udělal za tebe.
ono to už tak chodí. Věčný začátečník vždy potřebuje podporu, protože to sám neumí a výsledek od jiných nechápe. A příště bude zase "začátečník"
Ale hlavně, že nepropadne z programování, nebo co to je za předmět. Také bych po slově poradit čekal nějakou specifikaci části, která dělá problémy. Ne že by nebylo jednodušší (v tomto případě i pro nás) napsat mu těch pár řádek textu, než složitě vysvětlovat něco, ale přínos pro tazatele bude opravdu maximálně ten, že nepropadne a až v dalším pololetí bude dělat obdobný příklad, tak bude zase v koncích.
No čo, vyrastie z neho pán programátor, ktorý vám o pár rokov vypočíta dôchodky... :)
Když mu někdo napíše, jak to udělat.
Ze zaklady programovania najebu na SŠ aj do odborov, ktore s nim nemaju absolutne nic spolocne a dotycny sa s tym uz mozno do konca zivota nestretne, je vec druha.
Tak ja som sa tomu snažil dať trocha iný rozmer. Ale keď si načal, tak ono to niekedy nemusí byť oveľa lepšie ani u absolventov VŠ zameraných na IT.
nejak tak,.... ja na Vysokej mal napr. v prvom ročníku Základy Inžinierstva Materiálov kde som sa učil o Blochovej stene a strednej driftovej rýchlosti elektrónov alebo o permeabilite, molárnej polazizovatelnosti a iné pičoviny, a jako programátorovi mi je to tak na hovno, jak kuchárke kvantova fyzika.