Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o kontrolu logů z Prohlížeče událostí - Upozornění a Chyby

1) Upozornění
Svazek \\?\Volume{29f5ff80-0000-0000-0000-501f00000000} (\Device\HarddiskVolume2) vyžaduje online kontrolu. Online kontrola bude automaticky spuštěna v rámci další naplánované úlohy údržby. Další možností je spustit příkaz CHKDSK /SCAN místně na příkazovém řádku, případně příkaz REPAIR-VOLUME <jednotka:> -SCAN, a to buď místně, nebo vzdáleně prostřednictvím rozhraní PowerShell.

2) Upozornění
Svazek \\?\Volume{29f5ff80-0000-0000-0000-10a861000000} (\Device\HarddiskVolume3) vyžaduje online kontrolu. Online kontrola bude automaticky spuštěna v rámci další naplánované úlohy údržby. Další možností je spustit příkaz CHKDSK /SCAN místně na příkazovém řádku, případně příkaz REPAIR-VOLUME <jednotka:> -SCAN, a to buď místně, nebo vzdáleně prostřednictvím rozhraní PowerShell.

3) Upozornění
Svazek \\?\Volume{29f5ff80-0000-0000-0000-100000000000} (\Device\HarddiskVolume1) vyžaduje online kontrolu. Online kontrola bude automaticky spuštěna v rámci další naplánované úlohy údržby. Další možností je spustit příkaz CHKDSK /SCAN místně na příkazovém řádku, případně příkaz REPAIR-VOLUME <jednotka:> -SCAN, a to buď místně, nebo vzdáleně prostřednictvím rozhraní PowerShell.

4) Upozornění
Struktura systému souborů ve svazku \\?\Volume{29f5ff80-0000-0000-0000-501f00000000} byla nyní opravena.

5) Chyba
Svazek \\?\Volume{29f5ff80-0000-0000-0000-501f00000000} (\Device\HarddiskVolume2) je nutné krátce přepnout do offline režimu, aby bylo možné provést opravu funkcí Opravy chyb online. Spusťte příkaz CHKDSK /SPOTFIX místně na příkazovém řádku, případně příkaz REPAIR-VOLUME <jednotka:>, a to buď místně, nebo vzdáleně prostřednictvím rozhraní PowerShell.

6) Chyba
Strukturu systému souborů ve svazku \\?\Volume{29f5ff80-0000-0000-0000-501f00000000} nelze opravit.
Spusťte u svazku 2 program chkdsk \\?\Volume{29f5ff80-0000-0000-0000-501f00000000}.

7) Chyba
Strukturu systému souborů ve svazku \\?\Volume{29f5ff80-0000-0000-0000-501f00000000} nelze opravit.
Spusťte u svazku 2 program chkdsk \\?\Volume{29f5ff80-0000-0000-0000-501f00000000}.

Kontrola disku = chkdsk příkaz? Jde nějak nastavit jestli je to chkdsk, tak aby to pouze zkontroloval ale neopravoval ty chyby?
A ještě kde najdu co je přiřazeno HarddiskVolume1 HarddiskVolume2 HarddiskVolume3? Jo a jakto že 3, když mám jenom 2 oddíly (c: a pak d:)?
Jo a memtest to je na kontrolu RAM? A ten čas hodina to se tam dá nastavit nebo to musím utnout při běhu nějak?
Jo a ještě jak je napsáno v tich výpisech co je to off-line režim a pak online režim?

nic o chkdsk jsem nepsal. sám si dokážu spustit jeho help (/?) a spustit s parametry, ale nebudu to radit člověku, který s bídou zvládá zapnout pc.
u normálních windows je už 30 let ve vlastnostech disku volba "kontrola disku."

A ještě kde najdu co je přiřazeno HarddiskVolume1 HarddiskVolume2 HarddiskVolume3? Jo a jakto že 3, když mám jenom 2 oddíly (c: a pak d:)?

od windows7 (asi 10 let) mají windows i boot oddíl, mohou mít recovery oddíl, nebo jiné pomocné gpt oddíly, co nikdy nemívají písmeno.
pokud jsou chybou postiženy všechny oddíly, mělo by to být vidět ve výpisu smart (uvedl jsem crystaldiskinfo), nebo může být příčinou vadná ram.
než v memtestu proběhne celý cyklus, buď na něco přijde, nebo ne.

vidím tu pokládané samé zbytečné dotazy a nulovou snahu začít řešit svůj pc. čekáš, že ti domů přijede servis zdarma a bude ti hýbat rukama?
zp.

Ptal jsem se na kontrolu disku jestli je to samé co chkdsk příkaz, protože jsem někde četl že kontrola disku je v podstatě to samé co chkdsk, že to využívá ten chkdsk (Tak mě zajímá jestli je to pravda že kontrola disku je v podstatě chkdsk v grafickém hávu?) a zajímá mě jestli ta kontrola disku jenom kontroluje nebo i automaticky opraví nalezené případné chyby?

Jo a to chkdsk /? mě taky napadlo, tam je ten parametr /scan NTFS only: Runs an online scan on the volume. Ale nevím jestli je to pouze kontroluje nebo i případně samoopravuje aniž bych to potvrdil, že chci něco vůbec opravit (tak proto se ptám, než to vyzkouším).

A boot oddíl je to samé co MBR?

Jinak, tak přikldám v příloze výpis z chkdsk bez parametrů a pak z CrystalDiskInfo. A místo toho MEMTest na kontrolu RAM nestačí BIOS POST, když píše že RAM 3072 MB OK?

log chkdsk píše, že souborový systém je poškozený.
zatrhnout opravu i kontrolu disku a restartovat.
(variantou je naplánování kontroly přes příkaz: chkntfs /c c:)

smart hodnoty vypadají bez chyb. crystaldiskinfo má přehledné grafické rozhraní, ale když si chceš číst v hexa logu, tvoje věc.

boot oddíl windows označují "system reserved" nebo tak nějak. mívá 100-300mb, bývá na začátku disku, je vidět ve správě disků (diskmgmt.msc)
boot oddíl není povinný, můžeš nainstalovat windows bez něj a pak se na c: objeví jen adresář \boot (já to uvedl jako příklad skrytého oddílu, který v průzkumáku nevidíš)
mbr je záznam na začátku disku, který popisuje jeho rozdělení na oddíly a říká, který z nich je aktivní = startuje z něj systém.

kdyby ke kontrole ram stačilo, že deska při postu dokáže spočítat paměťové bloky místo kontroly paměti, napsal bych to.
http://www.memtest.org/#downiso
memtest nechat běžet třeba hodinu. vpravo nahoře ukazuje průběh testu, testovací pattern, dole počet chyb.
memtest je i součástí různých "ultimate boot cd", windows mají podobný nástroj schovaný v sobě právě v tom 100mb boot oddílu.

Díky.
A prosím tě, ještě co znamenají ty hodnoty v sloupci Hodnoty RAW v CrystalDiskInfo? Tam je to taky v hexa kodu nebo se to taky dá přepnout do dekadického kódu, a buď je tam 0 nebo jsou tam velký čísla.

Ta kontrola disku a oprava nelze provést ve stavu při běhu Windows? A ten chkntfs to je něco jako příkaz chkdsk? A Kdyby byl poškozený třeba i MBR třeba, lze to nějak zkontrolovat přes příkazovou řádku jestli je poškozený?

A můžu se tě prosímtě zeptat ten oddíl Rezervováno systémem když je, tak to má výhody oproti tomu když je to jako adresář boot na céčku?
Jo a prosím ještě co znamená, že je oddíl (svazek) je primární? Je to totiž tato značka u všech disků v PC.

A na ten oddíl Rezervováno systémem se dostanu jak, přes file manager? A můžu z něj spustit ten memtest, nebo ten memtest86+ v odkazu je v něčem lepší?

A ještě prosím o vysvětlení pojmu BCD, to je taky něco jako MBR?

Předem díky za odpověd.

Díky.
A prosím tě, ještě co znamenají ty hodnoty v sloupci Hodnoty RAW v CrystalDiskInfo? Tam je to taky v hexa kodu nebo se to taky dá přepnout do dekadického kódu, a buď je tam 0 nebo jsou tam velký čísla.
Ta kontrola disku a oprava nelze provést ve stavu při běhu Windows? A ten chkntfs to je něco jako příkaz chkdsk? A Kdyby byl poškozený třeba i MBR třeba, lze to nějak zkontrolovat přes příkazovou řádku jestli je poškozený?
A můžu se tě prosímtě zeptat ten oddíl Rezervováno systémem když je, tak to má výhody oproti tomu když je to jako adresář boot na céčku?
Jo a prosím ještě co znamená, že je oddíl (svazek) je primární? Je to totiž tato značka u všech disků v PC.
A na ten oddíl Rezervováno systémem se dostanu jak, přes file manager? A můžu z něj spustit ten memtest, nebo ten memtest86+ v odkazu je v něčem lepší?
A ještě prosím o vysvětlení pojmu BCD, to je taky něco jako MBR?
Předem díky za odpověd.

raw jsou vyčtené hodnoty z disku.
pokud to má reálný hexa ekvivalent (cca 2 řády), má smysl se tím zabývat. jinak jde o pochybný doplněk hodnoty firemního čehosi, co je k ničemu a pak je lepší nechat vyhodnocení na programu.

tak schválně jestli to dáš = co si myslíš, že znamenají barvy:
- červená
- žlutá
- zelená (v tomto gui obvykle nahrazena modrou)

jedna technická pro váhu hodnocení: typické kritické chyby u mechanických disků bývají "id 05, c5, c6"
a teď zkus vysvětlit ctěnému publiku, které žádáš o spolupráci, proč jsi místo jedním okem přehlédnutelného barevného printscreenu poslal hexa výpis, kterému nerozumíš ani ty.

----
to předchozí je vysvětleno jak pro úplně blbé.
další dotazy mám dojem už byly popsány výše. nejsem tvůj neplacený poradce, co o tebe pečuje 18h denně, mám svůj život. takže naposled*:

Jo a prosím ještě co znamená, že je oddíl (svazek) je primární?

přestaň se montovat do věcí kterým nerozumíš. všechny disky nech jako primární a lidstvo ti bude vděčné, že do toho přestaneš jebat.
když počítačům nerozumíš, máš je používat - tehdy ti přinesou užitek. když se do nich budeš nadbytečně montovat a přitom na poradně nerozumíš každému druhému řádku, jen ti budou nefunkčně stát a nic z toho mít nebudeš.

*) měl jsi šanci sem položit dotazy, které by mě zaujaly a na které bych měl chuť odpovídat, protože to může pomoci i někomu dalšímu.
místo toho se opakovaně ptáš na primitivní základy a myslíš si, že já jsem tvůj "jak na počítač", nebo jak se ty časopisy pro úplné trotly jmenují.
buď tak zdvořilý a neplýtvej mým časem.

Tak sorry, že jsem dovolil zeptat na primitivní základy, které když jsou teda primitivní ,mi na ně nedokážeš ani ochotně odpovědět.

A jinak, ptal ses proč jsem uvedl výpis v hexa kódu, za prvé já za to nemůžu, že to vygeneroval program do hexa kódu; za druhé myslel jsem, že ty části IDENTIFY_DEVICE SMART_READ_DATA SMART_READ_THRESHOLD, taky budou potřeba pro diagnostiku HDD; za třetí neřekl jsi specificky, že chceš zrovna printecsreen, ve kterém ty části IDENTIFY_DEVICE , SMART_READ_DATA , SMART_READ_THRESHOLD nejsou; za čtvrté jo barvy poznám.

A na ten oddíl Rezervováno systémem se dostanu jak, přes file manager nebo to jde i přes windowsový prohlížeč? A můžu z něj spustit ten memtest, nebo mi doporučuješ memtest86+ v tvém odkazu, je v něčem lepší nebo jsou na tom oba stejněí?

Jo a ještě k tomu chkdsk, četl jsem, že ho někdo nedoporučuje, že může udělat víc škody než užitku, jaký je tvůj názor? Nelze taky použít místo chkdsk příkaz sfc /scannow?

A jen tak pro odlehčenou: "Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí." - Karel Čapek

Tak sorry, že jsem dovolil zeptat

taková formulace mě uráží.
ale všiml jsem si, že tobě vůbec nevadí dokola se vyptávat na úplné hlouposti i na už zodpovězené věci, to je podle tebe fér a ostatní jsou povinni ti dokola odpovídat na ty samé věci.
ty to tu vlastníš, nebo sis na tento web vydělal, nebo jsi členem spd?

A můžu z něj spustit ten memtest, nebo mi doporučuješ memtest86+ v tvém odkazu, je v něčem lepší nebo jsou na tom oba stejně?

pokládat stále dokola stejné dotazy místo toho jednou to provést dost úspěšně odrazuje každého, kdo ti možná chtěl pomoct, ale po tvých neschopných komentářích jde radši dál.
v nápovědě windows si najdi něco jako: windows test memory. je tam postup. v češtině netuším co tam mají a je mi to jedno, nikdy to nepoužívám, když mám stažené funkční cd.
tím přehlížím že po několikáté ignoruješ odkaz na memtest86 a dělám, že chápu, že někdo nedokáže vytvořit ani boot cd.

na zbylé triviality si dovolím neodpovídat. nejsem ani živě, ani počítač pro každého, ani mateřská školka.
co si dovoluješ ty je mi fuk. i primitivní základy vysvětlím tomu, kdo není duševně líný.
ale 2-3x znovu dokola odpovídat na hlouposti, za to mě neplatíš, takže sklapni.

Já se neptám na to co už bylo zodpovězeno (uveď příklad, jo 2x za sebou jsem dal stejný příspěvek, tak to jedině). Ptám se na to co ještě nebylo zodpovězeno. A také se ptám, když si nejsem jistý a proto se radši zeptám než to provedu, když se naskýtá více možností (např. ten memtest nebo kontrola disku a chkdsk a chkntfs a sfc).

A můžu z něj spustit ten memtest, nebo mi doporučuješ memtest86+ v tvém odkazu, je v něčem lepší nebo jsou na tom oba stejně?
(Ptal jsem, vím že jsi psal memtest86+, ale ten windowsový memtest , když jsi psal, že je to podobný nástroj, tak mě zajímalo, jestli k něčemu je nebo má nějaké nevýhody, které já neznám a ty je třeba znáš ty nevýhody (teď už vím, že, když to nepoužíváš, tak to nevíš). )

Jo a taky sorry, jak jsem se ptal na ten chkdsk a sfc (jenom si to nechci rozbít, ještě víc než to je, tak proto se ptám jestli, je ten chkdsk dobré použít či nikoli a není lepší použít radši ten sfc). A ještě vím, že jsi psal k tomu chkdsk, že se musí PC restartovat, tak jsem se ptal, jestli to nejde i za běhu? (Odpovím si sám, že nejde, když jsi psal, že se to musí restartovat).

Jinak díky alespoň za něco.