Jaký All In One do 20tis
Dobrý den,
jaký PC All In One do 20tis
použití v kanceláři, programy, eshop, internet atd
Dík
Dobrý den,
jaký PC All In One do 20tis
použití v kanceláři, programy, eshop, internet atd
Dík
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Žádný, all-in-one nebrat. Samé nevýhody.
aha a jaký tedy doporučujete? děkuji
značka i typ je žádný.
no, vzdyt to pisu - "all in one" zadny. Kupte si normalni monitor, takovy jaky vyhovuje vasim pozadavkum (velikost, rozliseni atd.) a k nemu si normali pocitac, zas - dle pozadavku jake mate. Kristalovou kouli mam vybitou = nevim co vlastne potrebujete/na co to budete pouzivat..
myslel jsem něco takového
https://www.exasoft.cz/acer-aspire-c24-865_d240635.html
nebo tento
https://www.alza.cz/hp-desktop-m01-d0044nc-d5714762.htm
ano, přesně tyhle sračky nekupovat.
AiO od Aceru do kanceláře?
Jestli z nějakého nepochopitelného důvodu na AiO trváte, pak DELL dělá Optiplex 5270, kde máte aspoň NBD tříletou záruku v ceně - to abyste nemusel čekat týdny na to, než e vám ten Acer vrátí ze servisu.
Ano, některé modely AIO jsou opravdu katastrofální výrazně některé nižší třídy Acer a Asus hlavně ty dotekové, ale "samé nevýhody je přehnané", i když je pravda že jsou ňak tak na kaštan, tak proč je přední výrobci jako Lenovo, nebo Apple vyrábí ? Nebo není iMAC také AIO ? iMAC ma samé nevýhody a "nebrat" ?
Někteří uživatelé nepotřebují nebo o UPgrade zájem nemají, nepotřebují co 3 roky měnit monitor nebo GPU, honit FPS. Kdo přechází třeba z notebooku (kde si také nemůžeš zvolit obrazovku) tak v užití ani rozdíl neuvidí (na AIO budou jen disponovat vyšším počet portů jako komunikačních nebo video).
Na AIO jsem pracoval docela dlouho, a našel jsem i jisté výhody a (vlastní pohodlí) o proti klasickému Desktop.
I když hned neklikám na "mínus" tak mi to jako výrok přijde přehnané strčit všechny AIO do pytle a označit jako nevýhodné a k ničemu, to můžeme hned napsat i o noteboocích nebo něco jiného v čem se nemůžeme hrabat nebo něco urputně měnit a vylepšovat.
Jedinou výhodou AIO je (snad) jen že zabírá méně místa na stole a je to prostě dizajnová věc (= vhodná tak maximálně někam do recepce). Ale to nemůže vyvážit všechny nevýhody, které se mi tady teď nechce všechny rozepisovat*. Ta úspora místa je spíš taková výmluva, aby si to uživatel sám sobě zdůvodnil. Ať mi nikdo netvrdí, že se mu na (nebo pod) stůl nevejde nějaký ITX case...
*) Nedávno jsme to řešili zde https://pc.poradna.net/questions/2962253-all-in-one
Nektéré AIO mají nastavitelný suport pro výšku nebo VESA (ja mám pro iMAC xSupoort na vesa, hlavně kvůli možnosti zobrazit informace, grafy na monitoru protějšku co sedí naproti aniž by se mi motal do kabelů), spousta dnešních monitorů nemá možnost nastavitelnosti výšky o noteboocich nemluvě, problematika která se výrazně od AIO neliší. (ono jde popřípadě do-nastavit i výška židle když jde o přiměřený pracovní stůl, né jen monitor)
V práci mi 5 let hučel a topil na nohy 300W desktop, když jsem chtěl zapojit USB klič, musel jsem lozit pod stůl. AIO mi osobně vůbec nevadí, navíc mi zmizeli káble a vše mám na dosah ruky (na stole mám jen monitor + myš + klávesnici (BT). Jestli někomu vyhovuje AIO tak at si ho zkrátka koupí.
(Každý snad zná ty kancelářské stoly s dírou v rohu pro natáhnotí kabelů, takže jdou esteticky schovat i u normalniho desktop, to za nejak silny argument výhod AIO nepovažuji)
Doma používám "desktop", v práci "AIO", přitom bych jedno nevyměnil za druhé (jednou jsem potřeboval mít doma zapojené tři desktopy. Musel jsem koupit 3 roztrojky abych to vše nakrmil). Kazdému pro kazdé využití zkrátka vyhovuje neco jiného, nechápu v čem je problém. Spusta profesionálů zakupuje a používá k práci iMAC, proč nekoupí a nepoužívají desktop ?
(pozor, tím nechci říct že je AIO lepší jak desktop nebo na opak, ale jen že pro každé využití může někomu něco vyhovovat více jak druhé)
Mně koncept AiO nikdy nesedl, ale ano, mám i zákazníky, kteří to používají a dokonce jsou spokojeni, jenže: u všech těch levných značek jde o to, jak to vypadá a ne, jak to funguje, tzn. že takový Acer tam nacpe ty nejlevnější komponenty, udělá tam mizerné chlazení (chlazení v letáku není vidět) a vrhne to na pulty.
Osobně bych jinou značku, než business řadu DELL či HP nebral (i s Lenovo mám u AiO mizerné zkušenosti).
To nejsi sám, proto těch AIO solution taky není tolik. A souhlasím že ty levné uvedené kramy nebrat (hlavně dotekové Acer a jejich No-Name napájecích zdrojů co do nich osazuji), pokazí se jedna věc a můžeš plakat nad prázdným stolem.
problém je systamatický - integrace je tak velká, že jakýkoli problém znamená nemít počítač.
technicky:
- umře/rozbije se monitor = jsi bez PC a bez dat
- umře PC = jsi bez monitoru
- reklamace = dáváš pryč svá data
- rozšiřitelnost = nula. Nedáš lepší CPU, grafiku, dokonce ani monitor
- hlučnost = místo velkého pasivu a velkého pomaloběžného ventilátoru máš heatpipky, malý pasivek a vysokootáčkový ventilátor, který chladí notebookový CPU
Ne, fak ne. V práci tu mám několik AiO Maců, ani ty nejsou nic moc, kromě toho, že mají 4K displej. Proti tomu je "urna" (minulý Mac Pro) zlatá.
Umře ti PC, stojí tu na stole vyplej monotor, kde je rozdíl ?
Tazatel pise:
Tam nejaky Upgrade GPU nema smysl, mimo to, v AIO jde menit i CPU.
Kolikrát jsi potřeboval upgradovat kancl prosím tě ? Doma používám už několik let ITX s Celeron J4005, na mulitimédia UHD@4K 60FPS používám dokonce SoC s ARM (od Zidoo) . Upgrade ještě nepotřebuji, tato exesivní potřeba něco Upgradovat a vylepšovat je velmi subjektivní.
Z AIO jde běžně HDD vytáhnout.
Ty odevzdáváš i s desktop. (také se můžeš dostat do situace jestli porušíš záruční pásku při pokusu vytáhnout HDD, můžeš dojít o záruku / nebavím se o Home usr).
(Mimo to, když máte podporu Applu, musíš také vědět ze Apple tak jako Dell pri HW opravě komponentů na HDD nesahá a že ho může i na požádání zaslat, navíc pochybuji že na těch iMAC nepoužíváte minimálně FileVault s XTS AES 128 bits pro HDD šifrování ).
Jestli něco Upgraduju tak jen můj herní, a s věkem už jen občas a s rozvahou (teď jsem si misto nové GPU radeji koupil feederovy prut na ryby a krabičku návnad).
Data né jen pro iMAC se zalahoují, nebo je mám v time machine, osobně stejne pracuji z 90% se soubory co jsou na serveru. Nemáte rádi AIO je to na houby tak je to na houby no beru to, v pořádku, netvrdím že jsou super ani to ze se hodí každému a na všechno.
Ono je víc uživatelů Desktop jak AIO, je jasné ze když někdo napiše že AIO je použitelné že bude zasypán desktop uživateli (hlavně těmi co s AIO nemají skoro žádnou nebo jen zkušenost s plastik AIO slepeninama za pár euro, dotekové 16/9 720p TN) že né a že jedině desktop.
Napiš to samé Windows vs Linux, vyhraje MS, je snad Lunux špatný OS když ho umíš správně použít a na správnou činnost ?
Svůj názor jsem na --"Žádný, all-in-one nebrat. Samé nevýhody."-- napsal a to z duvou ze mi pripadne přehnaný, a proto že mám s AIO i doboru zkušenost "nic víc, nic mín" . Přesvědčovat Vás o tom nepotřebuji a ani jsem nic takového neměl v úmyslu ;)
Mimo to tazatel stejně už dával odkazy na krabice místo AIO kde s AIO stejně asi padlo.
(Na požadavek tazatele ktery pise : "použití v kanceláři, programy, eshop, internet atd "bych mu jinak spíš doporučil před volbou AIO již jednou výše zminené nějaké ITX s IGP/APU).
Jaký by jste tedy doporučili desktop, pevný pc bednu? + jaký monitor cca 22 palce
Na ? :
Jestli to nemusí být hned zítra, tak nějakou ITX desku s CPU typu APU (s integrovaným grafickým chipem) Ryzen 4000 + 8/16GB RAM DDR4 .
SSD nebo M.2 dle tvé volby, na tyto ITX bych spíš upřednostnit M.2 kdyby jsi chtel spíše mikro PC + klasicky SATA HDD pro data, úložiště.
Monitor také zaleží na tobe, doporučil bych ti upřednostnit IPS nebo AMVA. (pro "22" stačí 60Hz FHD 1080p).
kancelářské práce, správa eshopu, internet fotky úprava v programech atd
- Spíš jak po AIO se podívej po PC typu "Barebone", "Fanless" není špatný, ale vhodnost na domácí surfování asi nic moc .
Jestli nejsi náročný, postačí i mikro PC na základě MB typu ASRock J5005-ITX - 3 199 Kč .
Barebone nestojí ani "5 000Kc". Komplet PC typu DeskMini A300 Series .
[RECENZE] : https://www.techspot.com/review/1816-asrock-deskmini-a300/
- Díky pasivnímu chlazení a nízkému TDP iCPU nejde v podstatě ani slyšet. S SSD nejde slyšet vůbec.
(Doma používám jejich předešlou verzi Asrock J4105, mám na něm sice Linux, ale žádné záseky nebo spálení jsem neregistroval a na uvedenou činnost mezi J4105 a mým bezmala 20x výkonnějším desktop PC rozdíly ve výkonu ani nevidím)
Mikro PC jde poskládat i následovně (ovšem neber ho jako konečný návrh) :
- CPU : AMD Ryzen 5 2400g a grafickým čipem AMD RX Vega + přibaleným stock CPU chladičem - 3 399 Kč
- RAM: 8Gb (Single Rang) Crucial Ballistix Sport LT DDR4 na 3000Mhz - 1070Kč
- MB : microATX ASUS TUF B450M-PRO GAMING s chipset B450 (s vystupem HDMI 2.* + DVI) - 2 499 Kč
- SSD / M.2 : Samsung SSD 860 EVO, M.2 - 500GB - 2 399 Kč
- Skrin PC : Cooler Master Masterbox NR400- Počty pozic: Externí 5,25" (1x), Interní 2,5" (4x), Interní 3,5" (4x)se skrytym zdrojem - 1 689 Kč
- HDD : Záleží na potřebné velikosti. 2T Seagate BarraCuda - 1 508 Kč
- Monitor : Matný AOC 24B1H - LED monitor 23,6" - 2 390 Kč
Monitor by bylo nejlepší zhlédnout nejdříve přímo v nějaké prodejně, každý obraz a jeho vlastnosti vnímá jinak.
Požadavky jsou jaké ? Musí být nastavitelný ? Nějaké preferované ci potřebné video porty ? Integrované audio-reproduktory ?
- Zdroj : PC nebude mít v zátěži ani 150W, postačí 300W : 750→900Kč
Cena : 16 000Kc
(jestli chceš těch 20 000 utratit, můžeš koupit lepší chladič CPU, více RAM, větší uložní prostor, lepší monitor).
Alternativa:
- Nebo variantu Intel s Intel i3-9100s IGP Intel UHD 630 / a podprou UHD@4K.
On ti tu stejně ještě jiný užívátel něco postaví, nebo úpravý tak budes mít na výběr neboj
Tento?
https://www.alza.cz/dell-optiplex-3060-sff?dq=5668428
S Celeron J5005 a NUC jsem měl na mysli něco 10x menšího a o 12 000Kc levnějšího jako (+ RAM, M.2 - HDD a OS) :
- Intel NUC 7PJYH : https://www.alza.cz/intel-nuc-7pjyh-d5464977.htm?o=1 4 399,-
Nebo výkonnější :
- Intel NUC 8i3BEH : https://www.alza.cz/intel-nuc-8i3beh-d5464982.htm - 7 259,-
(S výkonnějším grafickým čipem / GT3e UHD 655 jako u tvého o 10 000Kc dražšího OptiPlex s UHD 630)
Nebo si postav normální PC, za cenu toho OptiPlex (17 000Kc) máš už obstojný desktop.
(Na tvé účely nemá cenu na Internet - surfování, dokumenty, video kupovat něco nad 10K)