Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 120 minut nebo 4,7 GB?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je u DVD -R nebo +R důležitý údaj 120 minut nebo 4,7 GB. Chtěl bych si na -R nebo +R vypálit z počítače nějaké filmy, co mám stažené. Mám se řídit dobou trvání filmu nebo velikostí filmu? A rovnou, znáte nějaký program (zdarma), přes který to vypálím? Lze použít na vypálení Windows Media Player, jako to je u vypalování hudby na CD? Děkuji za odpověď. Karel_com

pokud by měl dvd přehrávač usb vstup nebo sd kartu, znamená to, že přehraje i nějaké formáty komprimovaných videí. tipuju, že jiná ani nemáš, viz tvé .avi.

dvd je hodně neúsporná, ale možná volba, když máš k dispozici zmíněný authoring sw a umíš s ním zacházet. (a v tom případě by ses tu neptal)
odkazy viz kolega dole.

pokud nechceš omezený dvd přehrávač vyhodit a pořídit jiný a za rok zase jiný, kup si nějaký čínský přehrávač k telce.
https://www.gearbest.com/tv-box-c_12313/

Na připojení flash disku k TV stačí i nějaký obyčejný set-top-box s USB.Typ nutno vybrat dle možností televize, tj.SCART nebo HDMI kabel.Je to určitě pohodlnější a rychlejší pro přehrávání filmů než pořád běhat vypalovat DVD media.Mělo by to jít i se starým STB DVB-T1, ve sběrných dvorech jich možná ještě teď bude dost.

Set-top box mám, je to starší čínský na DVB-T (1) a USB sice má, ale není schopen jej přečíst. Uvažuji si koupit nový na DVB-T2, ale zatím ten starý funguje, tak proč ho měnit. Je mi jasné, že USB je lepší, ale v současné době k TV připojím jen DVD a VHS přehrávač a set-top box. Ale 10 DVD stojí 100 Kč, na jedno narvu pět filmů a je to, kvalitu se starou televizí neřeším, ale v budoucnu si asi koupím novou. Děkuji za rady.

... Mám se řídit dobou trvání filmu nebo velikostí filmu? A rovnou, znáte nějaký program (zdarma), přes který to vypálím? ...Lze použít na vypálení Windows Media Player...

1. Treba sa riadiť veľkosťou video súboru (*.avi; *.mkv, *.mp4; *.flv ... atď). Údaj 120 min platí pre AUDIO súbory (CDDA).
2. Celkom dobrý program na vypaľovanie a zdarma je CDBurnerXP.
3. Windows Media Player môžete použiť na napaľovanie diskov CD alebo údajových diskov DVD - teda aj video súborov (*.avi; *.mkv, *.mp4; *.flv ... atď).

Spíš asi mělo být authoringový, autorizace (ověření) a authoring (vytváření) je podle mě rozdíl.
Česky by se asi dalo říct produkční program - je to program, kterému sdělíte, jak má cílové DVD vypadat (struktura menu, obrázky, texty, co se má přehrávat a jak...) a nasázíte tam příslušná videa. Ne všechny programy dokáží všechno, co lze na DVD vytvořit.
Mě se docela osvědčil DVD styler (odkaz jsem už dal níže), kromě toho, že umí skoro všechno (z pohledu toho, co lze na DVD vytvořit), je zadarmo a česky.

DVD styler je podle mě dost dobrý https://www.dvdstyler.org/en/ jeho ovládání je trošičku náročnější (je potřeba i něco vědět o možných uspořádáních DVD), ale dají se v něm dělat doslova zázraky. Pokud nepotřebuju nějaké složitější úpravy videa, používám jej (je dobré mít videa připravená ve finální podobě, střih a efekty je zrovna to, co se v něm dělá trochu hůř).
+ nebo - je úplně jedno (+ je možná o nějaký megabajt menší ale pravděpodobnost, že se trefíte do okna, kdy se na - vejdete a na + ne, je dost malá, a neni problém potom ubrat), dnešní mechaniky zvládnou obojí, výsledek se z pohledu přehrávače neliší.
(Dost velký rozdíl je pro videorekordéry, protože se používá jiný systém souborů na + a jiný na -, ale to neni tento případ.)

120 minut platí pro nějakou kompresi, je to orientační doba, podle komprese se vejde mezi 60 (10 mbit/s) do 240 (2,5 mbit/s) a dá se narvat i více, ale už je moc vidět ztráta kvality. Pro televizi jsme dřív používali LP, což odpovídalo právě těm 4 hodinám (datový tok digitálního vysílání byl tehdy zhruba takový, dneska je to nějak složitější, asi má každá stanice, kolik si zaplatí, obzvlášť čt mi přijdou dost výživné). Neni teda dobré snažit se na disk narvat o moc víc (4,5 hodiny jsou taková orientační mez toho, na co se dá ještě koukat).

V programu si nastavíte cílové médium (DVD 4,7 GB) a automatickou volbu komprese a neni potřeba se o to starat.

10 DVD stojí 100 Kč, na jedno narvu pět filmů a je to, kvalitu se starou televizí neřeším

asi vůbec netušíš, co vlastně chceš.
na dvd se vejde jeden film v dvd-video formátu, normální délky ~120min, ten přehraje každý obyčejný dvd přehrávač. dvd-video jsou jen speciálně uspořádané soubory starého formátu mpeg2 s nízkou kompresí.

tvé .avi o kterém mluvíš není žádný standardizovaný formát, ale kontejner pro typicky divx/xvid video s vyšší kompresí. historické dvd přehrávače by ho nepřehrály, ani čistá instalace win10.
z těchto novějších komprimovaných videí se ovšem nevyrábí zpět klasické dvd pomocí authorigových programů.

běžná videa (.avi) se ve vypalovacím programu prostě nahážou na dvd a vypálí se jako data - podobně jako na flashku nakopíruješ videa taky jen jako obyčejné soubory, nijak je nekonvertuješ ve speciálním programu.

Chápu o čem mluvíte, ale dříve na Windowsu 7 jsem si takto DVD vypaloval a přehrávač i počítač to zvládli. Ale pak se ten počítač rozbil, tak jsem si koupil nový, a nevím jak to je u Windowsu 10. Koukat na monitor na film se dá, ale z gauče na televizi je lepší.

vůbec si nerozumíme. nepíšu sledovat filmy u stolu na pc místo vleže na telce, sám to taky nedělám.
píšu o tom, že je nesmysl:
- vypalovat filmy na dvd, zabere to zbytečný čas a spotřebou špatně recyklovatelných dvd se ničí planeta a životní prostředí pro brtníky
- tuplovaný nesmysl je z komprimovaného videa zkoušet vyrábět originální dvd-video, což je ještě dražší a mnohem zdlouhavější - tak přitom zní půlka konverzace tady.

normální je:
- omezený dvd přehrávač vyhodit a nahradit jiným s usb nebo dvd vstupem
- od sousedů nebo ze sběrného dvora vysomrovat za flašku vyhazovaný settopbox opět s usb vstupem
- pořídit si čínskou přehrávací krabičku (exoti třeba raspberry) pro přehrávání videa
- využít domácí nasku nejen na zálohování, ale pomocí dlna ke streamu filmů po síti
- nevyhovující telku věnovat dětem / dát do kuchyně a použít novou, co tyto filmy přehraje

Uklidníme se. Možná si nerozumíme, ale já prostě zas tak často na DVD nevypaluji a navíc si ty disky doma uschovám a používám je pořád dokola. Chápu, že USB anebo přepisovatelné DVD je lepší, ale já jsem prostě konzervativní a nic se mnou nehne. Jeden disk za měsíc používaný dokola nejmíň několik let ničemu zas až tolik nevadí. Vypaluji si to asi 10 let na různé disky a teď jich mám asi 110 - všechny pečlivě uschované a funkční. Uznávám, že všichni máte pravdu.