BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Chces rict, ze jsi po preklonovani nechal v PC dva bootovaci disky s totoznym obsahem?
Pak mas problem. Jednak nevis z jakeho disku Windows ted bootuje a druhak mohlo dojit k poskozeni souboru na obou discich.
Vytahni stary disk a zkus nastartovat. Pikud se podari, mel jsi stesti.
Pak disk pripoj jako externi a vymaz, nejlepe odstranit vsechny oddily a vytvorit jeden novy
i kdyz maji stejne id disku, rozjede se to.
jen si klonovac musi byt jisty, ze opravdu bootuje z noveho ssd :)
pomohl bych tomu hned po naklonovani zmenou kabelu do desky (ssd do sata0), nebo kontrolou v biosu jestli ukaze, co vidi pod 'windows manager'.
taky muze po naklonovani skryt oddil hdd s bootloaderem a ma jistotu.
ssd a hdd by mel odlisit podle velikosti, jestli ten nastroj neumi vypsat typ disku.
Já už se setkal s tím, že po takovém klonování a nechání obou disků si Widnows začal myslet, že jde o RAID a začal synchronizovat. A podělalo se to celé tak, že pak pomohla reinstalace.
to musel byt super zazitek
Daj sem v I. rade screen zo Správy diskov, aby boli vidieť všetky logické oddiely oboch diskov v prípade, ak máš x64 bit. OS so zavádzačom na aktívnom oddiele bez písmena vo veľkostiach (cca od 100MiB pri W7 po 500GiB pri OS W10/11), aby bolo jasné, na ktorom fyzickom disku je situovaný primárny zavádzač na nultom sektore.
To, že si "přetáhnul" dáta znamená, že zavádzač spolu so systémom je stále na pôvodnom hdd, nie na SSD. Na SSD máš iba okopčené hluché údaje zálohy s ktorými OS, Bios, nijak nepracuje.
Robí sa vec výhradne klonom, Image, bit po bite, ideálne z externého média pri uspatom OS na diskoch, aby sa nenarušila klonovaním integrita metadát.
Macrium Reflect, EaseUS Backup Todo, Aiomei Backupper a spol., ktorými na externom médiu nabútuješ mašinu a spustíš klon.
Klon sa robí v prípade recipročnej veľkosti oboch diskov, z hdd na SSD.
Dá sa spraviť bitová záloha iba aktívneho a primárneho oddielu so systémom s obnovením týchto oddielov na nový SSD v prípade, ak máš menšiu celkovú kapacitu SSD než je pôvodný HDD. Voľné miesto za OS budeš musieť na SSD iniciovať a naformátovať na príslušnú tabuľku NTFS pri Windows už v gr. prostredí systému.
Cituji z dotazu:
Podle vseho provedl naklonovani disku.
Dobrý den,
koupil jsem si nové ssd a přetáhnul si soubory z hdd na nové ssd.
Záleží, ako je pánko zdatný "s preťahovaním"......
Což na věci nic nemění, nebo dokonce mění v tom smyslu, že s velkou pravděpodobností bootuje ze starého disku...
Citujem ďalej:
"a přetáhnul si soubory z hdd na nové ssd. Po překlonování na ssd jsem pc restartoval..."
takže podľa jeho popisu to len prekopíroval a myslel si, že je to OK (naklonované) - ale zavádzač je stále na tom pôvodnom HDD.
Obycejnym kopirovanim nejsi schopny prekopirovat slozky, do kterych nemas pristup a soubory, ktere ma v tu chvili systém otevrene.
tazatel nemá pojmenované disky, nepozná který je který.
nespustil si žádný partition manager nebo aspoň crystaldiskinfo či jiný diagnostický program.
nepopsal konkrétně co u něj znamená klon disku, v jakém programu ho dělal a jakým postupem.
na komentáře nereaguje, tak co s ním.