BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
K těmto účelům u tak jako čtení novin, zprav etc používám už jen výhradně 14 mintor E-INK nebo 10 palácový note.
Někteří lidé mají unavené oči i na monitoru za 1000$ at s low blue light nebo bez. To uz bych radeji koupil AB filtr co se osazuje před monitor zvlášt jak monitor za X$ a doufat ze BL bude opravdu LOW jenom proto že stojí víc. (Možna monitor s OLED ale i to zůstává diskutabilní)
Řekl bych, že není až tak důležitý typ monitoru, ale jeho nastavení.
Zdejsi odpurci me ukamenuji, ale jediny u ceho jsem pozoroval rozdil v unave je prechod z 60Hz na 144Hz. To je podle me opravdove "flicker free" a ani to na monitoru nebylo napsane. Nejake hratky s barvama jsou podle me na urovni odcarovani rakoviny konecniku ziranim do solne lampy.