Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Titulky k filmu - v jakém programu vytvořit překlad?

Ahoj, prosím, můžete mi někdo poradit. Dlouhodobě chodím s cizinkou (Francouzka) a sama mě požádala, že by chtěla vidět nějaké české filmy. Problém je v tom, že filmy, které bych ji chtěl ukázat mají titulky maximálně v angličtině. Já ji bych ji rád některé české filmy přeložil do francouzštiny. Prostě celé ty titulky udělám já. Můžete mi někdo poradit nějaký program, ve kterém se to dělá? Jakože do toho programu nahraju film a udělám k němu titulky nebo tak nějak? Francouzsky sice umím, ale jinak jsem celkem technický antitalent, tak prosím pomalu na mě :) Moc díky.

Změna tupého předmětu, původně: Titulky (host)

Moc díky za všechny rady. Zkusím všechno co mi tady radíte a pak uvidím, který program mi bude víc vyhovovat. A po vložení titulků v tomto programu, co mi ty doporučuješ, se dá ten film pak vypálit na DVD či stáhnout na flashdisk? Prostě abychom vložili DVD či flashdisk do mechaniky noťasu a už to jelo..

Díky za tip. Jen se bojím, aby ten překlad titulků, co má ten program už v sobě, nebyl někde na úrovni Google Translatoru. Protože, jak už jsem zde včera napsal, některé překladače dokáží opravdu přeložit úplný nesmysl, který jaksi nekoresponduje s gramatikou. Raději se proto, spíš než na překladač, spoléhám na vlastní hlavu a um. Děkuji :)

Já mám takový dojem, že jsem zřejmě špatně položil otázku a někteří ji pochopili tak, že hledám nějaký program na přeložení textu z jednoho jazyka do druhého. Ale tak to není! Já nepotřebuji žádné překladače. Francouzsky umím na stejné úrovni jako česky. Jsem bilingvní. Otec Čech, matka Francouzka. Takže se u nás doma vždy mluvilo dvojjazyčně. Takže překlad jako takový pro mě vskutku není problém. :) Jde mi o počítačový program, který vkladá titulky do filmu. O překlad samotný vůbec nejde. Ten budu mít sám hotový za cca 2 hodiny. Ale je to moje chyba. Nejspíš jsem se špatně vyjádřil a někdo to pochopil tak, že potřebuji překladač.

Jenže i teď stále nedefinuješ dotaz, kam do filmu, jaký formát videa, kde se to bude přehrávat atp.

Ten program odkazovaný v první odpovědi nedělá automatický překlad, ale právě slouží pro překladatele, aby to mohli oni přeložit.

Překlad je totiž polovina práce, ještě potřebuješ udělat časování - zjednodušeně řečeno musí každý titulek lézt tomu, kdo ve filmu něco povídá z úst, to znamená, že se musí zobrazit ve správný čas a proto je nejednodušší, když seženeš titulky v jiném jazyce (angličtině?), kterým časování sedí. Potom máš už půlku hotovou a můžeš se soustředit na samotný překlad = Subtitle Edit.