
TV karta + zvukovka - jak nahrát touto kombinací video se zvukem?
Ahoj,
Nedalo by se nějakým prográmkem zajistit to, aby se video(kamera napojená na TV kartu) i se zvukem(který by byl napojen ve zvukovce) nahrálo jako celek - tedy obraz se zvukem? Do TV karty totiž nemůžu dostat zvuk z kamery.
Děkuji
V ovláfacím programu TV karty (nebo toho grabovacího programu) si nastav jako "Audio Device" tu svou zvukovku.
ostatně, mohl by si mi dát prosím tip, právě na nějaký grabovací program?
Grabovací program bývá obyčejně jako dodaný soft na CD s ovladači snad ke každé TV kartě.
PVR, PVR2..
Pak jsou i další, na tv freak vždycky pěli chválu na ATV 2000.
díky a kde prosímtě v tom ATV 2000 nastavím, aby mi zvuk u nahrávaného videa zajištovala zvuková karta?
http://www.tvfreak.cz/art_doc-E84039040AAABB90C125 727C005958CA.html
(Já ten program nepoužívám, proto tak stručná odpověď)
v mixeri zvukovky si nezabudni nastavit nahravanie z line-in. A uisti sa ze konektor do ktoreho to strkas je line-in a ze nie je prepnuty na vystup (zavisi od toho jaka je to zvukovka a jak je nastavene typ repro (ovl.panely - zvuky apod).
Vsetko (typ zvukovky, karty, programu) je tajne, odpoved je tiez tajna.
TV karta: pixelview play TV pro, zvukovka: integrovaná realtec ac97 a grabovací program je nyní atv 2000
prosím opět o odpověď, děkuju
Podle toho návodu pro ATV2000, co jsem linkoval večer: http://www.tvfreak.cz/art_doc-E84039040AAABB90C125 727C005958CA.html
to nastavit nejde? Měl jsem za to, že je to hned na začátku - Nastavení/TV karta/Zdroj zvuku....
www.prolink.com.tw
Drivery ke kartám jsou dostupné ke stažení. Grabovací program Honestech TVR2.5 je přibalen u driverů...
právě, že mi to u toho ATV2000 nefunguje:(
jinak teď jsem zkusil ten Honestech a tam mi konečně zvuk funuje, ale zase nejde obraz...sice mám možnost přepínání mezi composit, s-video...ale nereaguje to...já se z toho snad...
Tak konečně! nějak jsem to pomocí těch programů rozhýbal ... mockrát díky!!! Ešče, že tu máme tuto poradnu :)
ale koukám, že přes program, který mi to jde, nahrává pouze do avi...no a už po pár minutých to má velikost přes 2GB
... šlo by potom nějak konečnou x-gigovou nahrávku nějak zkomprimovat do daleko menší velikosti, ale při zachování jakési kvality?
Nahrává to v nekompromovaném avi, to je v pořádku. Soubor bude ve výsledku hodně velký, cca 1GB na minutu.
Ale je to tak dobře, další kompresi do mpeg, nebo jiného "normálního" video formátu je lepší provést až dodatečně.
Já používám na tyhle úpravy Ulead Video Studio, existují i free.
OK, díky moc...vyzkouším
A ten Honestech to neumí? Podle popisu by měl umět zachytávat přímo do mpeg2 v reálném čase (i když tohle nedoporučuji). Ale pokud umí zachytávat, měl by umět i převést zachycené nekomprimované avi do mpeg2 při dalších úpravách.
Do něj zase nemůžu dostat obraz, tak jedu přes program PixelView Station TV(ale musím mít na pozadí zaplý i ATV2000, aby mi jel zvuk)
a prosímtě, jelikož mám čistý windows, tak jaké kvalitní kodeky by si mi pro bezproblémové přehrávání nejenom MPEGu formátů přes windows media player doporučil?
Na to aby islo mpeg2 prehrat aj vo WMP staci do Win nainstalovat akykolvek DVD player (casto byva prilozeny na CD ku grafike), alebo Nero (k vypalovacke) obsahuje tiez mpeg2 kodeky. P.S. - to plati pre XP, Vista uz ma obsahovat aj mpeg2 kodeky. takze mpeg/mpeg2 ide prehrat vzdy.
Co sa tyka mpeg4 kodekov (lepsie ako mpeg2) tak DivX a Xvid.
Oficialne stranky oboch najdes pomocou google.com. Pri instalacii davat pozor a odskrtnut ten debilny toolbar co chce spolu s kodekom instalovat, u divx odskrtnut v instalatore vsetko okrem kodeku, vyrobca do instalatora pribaluje neskutocne mnozstvo trial sraciek.
P.S. az nainstalujes nejaky divx tak mozno si budes moct nastavit aj v grabovacom programe nech to uklada rovno do divx. Ale lepsie je to kompresovat do divx az dodatocne, a pri tom v kompresnom programe (avideomux, alebo virtual dub) nastavit filter deinterlace (odstranuje vodorovne rozstrapkanie pohybujucich sa objektov), ak to bolo nahravane z TV/VHS.
Tak jsem si tedy nahrál video z VHS kamery, ale všiml jsem si, že při pohybu kamerou není tak plynulé, jako na TV. Přitom v přehrávači mi to ukazuje PAL normu 49fps, ale prostě je to jemně trhané...když napojím kameru na TV, tak pohyb krásně plynulý obraz. Není to náhodou tím, že si při nahrávání program sám nastaví 29.970fps? Nelze to změnit.
Pokial nahravas PAL z TV v Europe, tak to musi byt 25 FPS (interlaced), nie 49 ani 29.9. Musi sa to dat prestavit alebo je blby ten SW a treba pouzit iny. Najlepsie ten ktory bol dodany k tej grabovacej karte. Zvuk sa musi dat spojazdnit na kazdom SW.
tak jsem koukal znovu a media player clasic mi ukazuje kolem 24fps...což je tedy asi v pořádku, že? ... ale stejně si nemůžu pomoci, že když kameru propojím přímo s TV, tak je pohyb plynulejší :/
jinak, když chci do avidemux načíst video, které bych chtěl komprimovat, tak mi to hodí tuto chybu: internal error finding codec_id_rawvideo ... co mám tedy stáhnout, či udělat?
Skus to otvorit a konvertovat v programe virtualdub. Ak to nepojde ani tam, tak potrebujes nainstalit kodek ktorym to ten grabovaci program zakodoval, alebo v grabovacom programe zvolit u typu vystupneho suboru nejaky iny kodek alebo iny typ vystupneho suboru (napr. skus pohladat nastavenie nech to uklada do mpeg2).
Co sa tyka trhania, neviem jak to myslis to trhanie ale otvor subor vo virtualdube a pozri si a) menu subor - informacie o subore poriadne pozret ze jak to je vlastne ulozene, b) pozret si jednotlive snimky u pohybujuceho objektu ze jak to ten grabovaci program doupravoval, a prip nastavit v grab.programe aby nerobil deinterlacing apod. Alebo nastavit rozlisenie len polovicny PAL a 50 FPS ale to sa nerobi. Rozdiel je totiz v tom ze PAL pouziva prekladane 50FPS (zobrazuje sa len kazdy druhy riadok striedavo kazdu polsnimku) historicky na CRT TV to bolo vyhodne, ale v PC sa to nepouziva ale zobrazuje sa cela snimka naraz, takze je nutne modifikovat obraz (deinterlace) a od kvality tejto modifikacie zavisi ako bude vyzerat vysledok. Grabovaci program to moze ulozit aj ako interlaced (vo virtualdube uvidis pohybujuce sa objekty s vodorovnymi ciarkami po okrajoch) v tom pripade a) deinterlacovat to vo virtualdube (filter deinterlace) prip. skusat aj rozne nastavenia deinterlace filtra a trhanost vysledku, b) nechat to interlaced (napr. vhodne ak to chces potom davat na filmove DVD) a potom trhanie/ciarkovanie okrajov zavisi len od prehravaca a od jeho nastaveni (na prehravanie interlaced zaznamu su principialne 2mody, zavisi ako sa s tym vyrovna prehravac).
díky za vyčerpávající odpověď, ale asi jsem slepej, ale nemůžu v tom virtualdube najít ten deinterlace. zkusil jsem cestu filter: http://img17.imageshack.us/my.php?image=snap1c.png ... ale zobrazí se mi jen tohle: http://img12.imageshack.us/my.php?image=snap12.png ... a stejně nevím jakou cestou docílím tvé body a) a b) :( ... jsem v tomto uplně mimo
navíc ani nevím, jak se v tom programu dá komprimovat
jinak v programu Xilisoft AVI MPEG Converter 3 jde hezky komprimovat, ale zase nemé možnost deinterlace?
omlouvám se za mé hloupé dotazy
Filtre - tlacitko "Add" (chces predsa pridat filter na spracovavanie).
Najprv si pozri ci to vobec potrebujes deinterlacovat, dole posuvnikom si prejdi na nejaky zaber s pohyblivym objektom a pozeraj sa ze ci su u (vodorovne-)pohybliveho objektu rozciarkovane okraje. Ked nie su, tak to uz deinterlacoval ten grabovaci program a urobil to mozno naprd ked to seka, alebo si to graboval len v polovicnom rozliseni, ale proste ked to neni vodorovne rozciarkovane tak uz ziaden deinterlace filter nepotrebujes.
V jakom rozliseni to je vobec nagrabovane? Pisal som ze menu subor (File) - informacie o subore (file information) aby si vobec vedel ze co to tam mas za vstupne avi. K virtualdubu existuje snad aj cestina ked nevies anglicky.
Komprimuje sa tak ze si nastavis v menu video: full processing, potom na polozke compression si nastavis aky chces kodek (xvid, divx, apod, zobrazia sa tie ktore mas nainstalovane), a potom tam budes mat hned aj tlacitko pre dalsie nastavenia kde sa da nastavit bitrate a sposob komprimacie (single pass, multi pass).
Podobne v menu Audio sa da nastavit full processing mode a zvolit sposob kompresie, idealny je asi mp3 128kbps stereo. Ak nemas mpeg layer 3 kodek tak si stiahni lame mp3 kodek. Ak uz ma tvoje zdrojove video mp3 zvuk tak zvuk nepotrebujes rekompresovat tak staci nastavit v menu Audio ze "direct stream copy" - to zvukovu stopu len skopiruje zo zdrojoveho suboru tak ako to bolo v nom.
P.S. ked to vsetko nastavis tak potom menu File - save as .avi a vyberes si nazov vystupneho avi suboru a skompresuje to tak jak si to nastavil, do noveho avi.
Najdi si nejaky pokec o virtual dube pomocou google.com, ked chces robit s videami tak by si mal vediet aspon zaklady o tom ze co vlastne robis a co to je bitrate, multi pass a ake su vyhody, ked nechces produkovat nekvalitne avi subory. Uz tu aj tak pisem romany a to je len 10tina toho co by si mal vediet.
ok, děkuji ti za tvůj čas a trpělivost:)
vše podle tvého návodu vyzkouším a kdyžtak se tu po neděli opět ozvu //už mám toho za dnešek dost a víkend chci mít klidný:)//
jen dodatek: to nagraboané rozlišení je 720x576
ok, to je plne PAL. Zaujimave su aj dalsie informacie z toho menu subor - informacie, moze tam byt uvedene aj ze ci to je interlaced. Pozri si ale aj na niektorom snimku vo filme ci su rozciarkovanie okraje tych pohyblivych objektov aby si vedel ci to treba deinterlace-ovat.
Vpodstate by ti malo aj stacit to co som pisal, na to aby si vytvoril pouzitelne video. U xvid alebo divx nastaveni pre zaciatok mozes nechat single-pass a bitrate nastavit na 1000-1500 kbps to je taka bezne pouzivana kvalita u divx/xvid (cim viac nastavis tym bude vystup kvalitnejsi ale bude to zaberat viac MB).
ano, okraje objektů při pohybu jsou rozčárkované
ale jak říkám, dnes už na to kašlu...ještě jednou díky :)
Nahraj si z tý kamery tak jednominutový, nějaký "pohyblivý" šot a pak s tím experimentuj. Až se dostaneš k "ok" nastavení, můžeš dělat delší nahrávku.
Není nic pitomějšího, než renderovat půldruhahodinový film a pak to hodit do koše a není nic lepšího, než si nastavení najít sám. Nejlíp utkví v paměti, nehledě na to, že u spousty nastavení zjistíš k čemu skutečně jsou.