Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FileZilla Server - diakritika u souborů na serveru nefunguje

Ahoj, nevite jak nastavit diakrtiku u souboru? Myslim tim to, ze kdyz se pripojim na server pres prohlizec, tak se mi tam soubory zobrazuji spatne kodovane.

Kudy cesta nevede

1)
Bohuzel bezny clovek si kodovani v prohlizeci preninat nebude, takze tudy cesta nevede.
2)
Pouzit nejakeho jineho klienta treba filezillu, bohuzel take nepripada v uvahu, musi to totiz fungovat pres IE.
3)
Mit soubory bez diakritiky take nemohu.

googlem jsem neuspel

3)
Mit soubory bez diakritiky take nemohu.

tohleto co rikas, tak mozna plati o webu, ale na FTP serverech jsem videl spousty souboru s dikaritikou malymi i velkymi pismeny, mezerami, i divnymi znaky a vsechno fungovalo. To prejmenovani bych potreboval udelat kodovani (na utf8 hadam).

Píšeš o souborech - tzn. o názvech souborů - např. index.php je název souboru.
Pokud píšeš o obsahu stránek (nebo o obsahu těch souborů), tak platí rada od Jan Fiala o charsetu stránky (viz cestina.html).

Pokud jsi někde na FTP serveru viděl v názvech souborů diakritiku nebo mezeru, tak sem dej na takový obsah odkaz.

Ano rozumíme si, psal jsem o souborech např. index.php, jenže index.php v sobě nemá žádnou diakritiku sám o sobě, takže tento soubor je v pohodě (žádný takový tam ani nemám).
FileZilla Server není webový server, ale FTP server, takže to s psaní webu nesovisí.

Pokud jsi někde na FTP serveru viděl v názvech souborů diakritiku nebo mezeru, tak sem dej na takový obsah odkaz.

Na FTP serveru nemusí být přece uložen obsah nějakého webu, ale prostě pracovní data např.: soubor "Rozpočtové deníky.doc"

Potřebuji pomoct s FTP serverem, nechci psát nějaký web!

A to tam nemáte nějaké oddělení, které se stará o tuto oblast?!
Naprosto normální je nepoužívat v názvech souborů diakritiku! Pokud klient, který uloží nějaký soubor na ftp server používá stejnou znakovou sadu jako klient, který to posléze "čte", pak by snad nemusel být problém. Stejně tak nechápu, proč používat webového klienta na komunikaci s ftp serverem.
WEB- možná inspirace...

- nezmíněn os na straně serveru. Ač použití FileZilly by mohl napovědět, že redmodnský...
- nezmíněn os na straně klientů.

A to tam nemáte nějaké oddělení, které se stará o tuto oblast?!

A Proč se tedy ptám?

Naprosto normální je nepoužívat v názvech souborů diakritiku!

Máte Vy na HDD nějaký soubor s diakritikou?
Jeden klient to uloží, jiný zase čte, je to složitější než to vypadá.

proč používat webového klienta na komunikaci s ftp serverem

Na vysvětlenou, i když to sem nepatří. Na FTP serveru je skoro 5TB dat, a tudíž ručním hledáním se nelze nikam dostat. Proto tu mame vyhledávací server, který se připojí, prohledá FTP server a uloží si obsah. A Pak jenom klient na vyhledávacím serveru zadá požadavek od mu dá vysledek ve webové stránce. Ale protože můj FTP server kazí kódování, tak odkazy na té webové stránce jsou nefunkčí (bohužel tam přepnout kódování nepomuže, protože už je to několikrát se špatným kódováním překódováno). Chyba není na straně vyhledávacího serveru, ale na straně FTP serveru, pač, když se na něj připojím sám přes prohlížeč, tak je to špatně zobrazený, přitom, když se připojím, přes newebového klienta, tak je to v pohodě.

- možná inspirace...

Tak anglické názvy diakritiku nemají, takže ty jsou v pohodě.

- nezmíněn os na straně serveru. Ač použití FileZilly by mohl napovědět, že redmodnský...

Odpověděl sis sám.

- nezmíněn os na straně klientů.

Redmonský, Mac, linux, a ještě nějaké "mobilní".

Problem je pravdepodobne na strane servera, ktory pouziva pri zobrazovani cez web nekompatibilny znakovy kodek. Rieseni je niekolko. Bud v konfigu servera nastavis spravnu znakovu sadu (napr UTF-8), ktoru snad pochopi aj blby IE, pripadne upgradnes IE ak tuto znakovu sadu pouziva server.
Druha moznost je pouzivat namiesto Filezilly iny ftp server, na trhu je ich milion, vacsina z nich vie fungovat pod jak pod linuxom tak pod oknami.

Beru to jako příklad:
- klient "uloží" soubor na ftp prostor - název s nešťastnou diakritikou je ve znakové sadě systému klienta.
- klient "načte" "seznam" souborů:
a) používá v systému stejnou znakovou sadu jako "ukládající" systém.
b) nepoužívá v systému stejnou znakovou sadu jako "ukládající" systém.

Mám dojem, že ftp serveru je jedno, v jaké znakové sadě je název ukládaného souboru...

Je to celkom mozne, ze ano, pretoze moznosti su 2, bud si znakove sady riadia klienti, alebo beru to, co im podstrcil server. V prvom pripade nie je riesenie mozne, pretoze nevieme ovplyvnit kompatibiltu znakovych sad.
Ako tu uz odznelo, treba zakazat pouzivat diakritiku v nazvoch suborov, nie je povolena ani v nazvoch domen napriklad ak by to nechapala nejaka hlavatka vo firme.

nie je povolena ani v nazvoch domen

sice nevim co je na tom pravdy, ale nasel jsem tento odkaz
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/145630-domeny- s-diakritikou-internetovy-byznys-v-cr-zasadne-neov livni.html

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/217157-vetsina -cechu-nechce-internetove-stranky-s-diakritikou.ht ml

Zajimace je ze kdyz pouziji total comandera, vsechno je ok, ale kdyz pouziji treba IE nebo operu apod., tak pouze tam je to na "pipinku" ]:(

Kdyz se ke mne nekdo pripoji pres klienta (total comander, filezilla, apod.) tak je to vsechno v poradku. Jedine, kde to blbne, je kdyz je klient webovy prohlizec. (A u weboveho prohlizece, pokud je mi znamo, nejde na FTP server uploadovat soubory, takze tuhle vec ani resit nemusim, jde mi pouze o stazeni).

Stejně tak "nejde" skrze webové rozhraní obsluhovat e-mailovou službu...
- při které znakové sadě je správné zobrazení těch nešťastných názvů s diakritikou?
- OS-X, ani Linux, ani mobilní mimo MSW platformu těžko budou používat jako webový prohlížeč MS IE.
- připojit "ftp" do adresáře.

Opravdu nemá universita oddělení informatiky?

Ve znakove sade windows 1250 je to spatny, ale pri prepnuti na utf8 je to dobry.
Ten IE byl pouze priklad, nefunhuje nam to tady v zadnem prohlizeci a to jich tu mame dost ruznych.
Tohle to jsem nejak nepobral:

Stejně tak "nejde" skrze webové rozhraní obsluhovat e-mailovou službu...

a

- připojit "ftp" do adresáře.

Mimochodem to nedelam pro univerzitu, je to pro jiny subjekt.

Jako jde na straně webového serveru pomocí skriptů komunikovat s e-mailovou síťovou službou, pak by to zajisté to samé uměl s ftp síťovou službou.
Vzdálený ftp prostředek lze připojit do místní adresářové struktury, viz fuse linuxový modul "curlftpfs", obdobně ssh...

Pokud je "dobrý" utf8, pak musí mít tuto znakovou sadu defaultně nastavenu i všichni klienti, což zjevně nemají.

A nenašel by se nějaký známý z univerzity?

Vzdálený ftp prostředek lze připojit do místní adresářové struktury, viz fuse linuxový modul "curlftpfs", obdobně ssh...

Timto smerem se nechci ubirat

A nenašel by se nějaký známý z univerzity?

Nikdo mi s tim nepomohl